15. června 2006
Vilcakul

Léčba rakoviny kostní dřeně
Případ rakoviny kostní dřeně

Koncem léta roku 1996 přichází do ordinace 19letá dívka s diagnózou rakoviny kostní dřeně. Byla v zuboženém stavu díky lékařské terapii, která nevedla k žádnému zlepšení. V té době už byla pacientka studentkou na VŠ, diagnózu řekli doktoři jenom rodičům, pacientka o ní nevěděla.
Po diagnóze pacientky jsem řekl rodičům, že jejich dcera nemá rakovinu kostní dřeně, bylo to důležité hlavně pro to, aby se rodiče uklidnili a začali věřit, že se jejich dcera může vyléčit. Měl jsem více takových případů, ale každý vyžadoval jiný přístup i terapii. Věděl jsem, že stojím před vážným případem, který bude mít dlouhý průběh léčby. Chtěl jsem této mladé pacientce pomoci i přesto, že si lékaři nevěděli rady s touto zákeřnou chorobou. Tento stav potřeboval komplexní přístup a sloučení vícero terapií za účelem vyléčení.

Po prvním vyšetření byl pacientce podán lék Viola tricolor v potenci D4, tento lék napomáhá usazování vápníku v kostech, tlumí krvácení do tkání a zmenšuje otoky různých druhů. Zároveň bylo pacientce předepsáno Symphytum officinale v potenci D1, na obklady a zábaly celého těla. K tomu ještě masáže, které posilovaly svalstvo i nepřímo regeneraci kostí. Po měsíci jsem měl chorobu pod kontrolou, ale ještě nebylo vyhráno, protože páteř byla v zlém stavu, pacientka měla větší bolesti než předtím, ale to bylo dobré znamení, že to nebude dlouho trvat. Má předpověď se naplnila a po 5 měsících bolesti ustoupily a velkou zásluhu na tom mělo i to, že pacientka spolupracovala, což bylo v tomto případě velmi důležité!
K chiropraxi došlo až po 6 měsících, do té doby by to bylo nebezpečné a stav pacientky to nedovoloval. Po 8 měsících léčby byla pacientce podána gemmaterapie a to lék Pinus, který je připraven podle homeopatických zásad, výchozí surovinou jsou pupeny macerované v glycerínolihovém roztoku. Pinus je lék s vysokým vlivem na látkovou výměnu, léčí a má regenerační účinky na tvrdé tkanivo, kosti a chrupavky, je vhodný při revmatické artritidě a je dobře použitelný v geriatrické praxi. Dávkovaní tohoto léku bylo 4x denně 20 kapek, potence D4. Nadále podávaná tinktura, zábaly celého těla a masáže, jak bylo uvedeno v předcházejícím textu.
V květnu 1997 došlo k další fázi léčby, kdy byla terapie doplněná lékem Achillea millefolium, který byl v tinktuře použit do koupele a k mazání celého těla se Symphytem officinale. Achillea působí přímo na kostní dřeň a upravuje krvetvorbu jako málokterá léčivá rostlinka. Tím pomáhá při chorobách kostní dřeně, při kterých klasická medicína selhává, funguje i při kostižeru. Terapie: i nadále užíváno Pinus, Symphytum, Achillea- mazaní celého těla, koupele 1x za týden, masáže.
Po 16 měsících léčby jsem diagnostikoval vyléčení pacientky, což potvrdili i lékaři ve Vídni. Doktoři v Bratislavě pak mluvili o nesprávné diagnóze, ale nechtěli se k stavu pacientky moc vyjadřovat. Pacientka dokončila VŠ, našla si dobré zaměstnání, dokonce se i vdala a má zdravé děti.
Co k tomu dodat? Jsem velmi šťastný, že jsem mohl této mladé dámě pomoci, bylo to i díky homeopatickým potencím z léčivých rostlin, které mají obrovskou sílu a třeba jim rozumět. Tento časový odstup ukázal, že vše to vynaložené úsilí, ty desítky litrů kostivalu lékařského, které byly potřeba, stály za to!
Štefan Ondriš (Pišta bači)
bylinkář, masáže, chiropraxe, homeopatie z léčivých rostlin
zobrazit všechny články tohoto autora