17. května 2009
Libor Jakubčík Ing.

Kýchající Šmudla


Úspěšné použití homeopatického přípravku Sabadilla při léčení zakrslého králíčka, který začal kýchat.


Šmudla je tříletý, zakrslý červenooký králíček, se sněhobílou srstí, který je členem naší rodiny. Chováme ho v bytě – jeho místem je klec s hnědou bentonitovou podestýlkou; pohyb po bytě má ale neomezený.

Po ukončení topné sezóny a častějším větrání začal kýchat. To jsem u králíčka zatím neznal, proto jsem byl dost překvapený. Zpočátku jednou až dvakrát denně kýchl, zvuk připomínal štěknutí malého psa. Nevěnoval jsem tomu pozornost, ale četnost kýchání se zvětšovala. Když kýchl několikrát po sobě a toto se opakovalo v průběhu dne vícekrát, a stav se nelepšil, musel jsem začít hledat příčinu a řešení.

Hledal jsem co se změnilo za posledních několik dní:

STRAVA – NEZMĚNĚNÁ
PŘÍJEM STRAVY (CHUTĚ, MNOŽSTVÍ)- NEZMĚNĚNÝ
VYLUČOVÁNÍ (BOBKY, ZÁPACH) – NEZMĚNĚNO
STAV SRSTI – NEZMĚNĚNO
JASNOST OKA – NEZMĚNĚNO
CHOVÁNÍ – NEZMĚNĚNO
DOBA KÝCHÁNÍ – NÁHODNÁ

Pouze v okolí nozder bylo patrné lehké zašpinění od bentonitové podestýlky. Lehce nahnědlé zašpinění na sněhobílé srsti ukazovalo na jedinou vizuálně patrnou změnu. K této změně může dojít jen tehdy, jestliže se objeví v místě vlhký sekret – rýma.

S rýmou u králíčka jsem zatím zkušenost neměl, ale byly tu už dva fyzické symptomy NOSU:

NOS – RÝMA
NOS – RÝMA SPOJENÁ S OPAKOVANÝM KÝCHÁNÍM (ZVLÁŠTNÍ SYMPTOM)

Jiný symptom ani výraznou modalitu jsem nenašel. Domnívám se, že při akutním stavu je výhodné použití specifika. Specifika jsou léky, kterými léčíme nemoc, lokální problém nebo akutní stav.

Při volbě léku jsem vyšel ze skutečnosti, že pacient nemusí mít všechny symptomy popsané u léku, ale lék musí všechny symptomy pacienta pokrývat. Lékem, který splňuje podmínky rýmy a rýmy spojené s kýcháním je SABADILLA.

Vypláchl jsem opakovaně „pítko“, napustil jsem do něj 100 ml vody a v ní jsem nechal za občasného protřepání rozpustit 2 granulky SABADILLA 30C. V průběhu 24 hodin Šmudla vypil cca 80 ml a kýchání zcela ustalo.

Zbytek z vody s lékem jsem vylil a „pítko“ jsem vícekrát vypláchl teplou vodou. Léčení bylo ukončené a nebylo nutné ho znovu opakovat.
zobrazit všechny články tohoto autora