3. ledna 2009
Kateřina Lucká MUDr.

Vycházejí nové Homeopatické listy!
Časopis je tentokrát věnován dvěma velkým tematickým celkům. Prvním z nich je homeopatický pohled na únavový syndrom, druhým je další ze série článků mapujících situaci našich homeopatických kolegů v různých zemích světa. V tomto čísle přišla řada na Spojené státy americké, konkrétně v rozhovorech s Betty Wood a Robinem Murphym.

Kromě článků reflektujících naši každodenní praxi a nové provingy (vanilka a PET láhev) přinášíme portréty lektorů, kteří budou figurovat na naší přednáškové scéně v první polovině roku 2009. Jsou to Roberto Petrucci z Itálie, Luc de Shepper a Dana Ullman ze Spojených států.

S Robertem Petruccim se podíváme na možnosti repertorizace a klasifikaci homeopatických symptomů u dětí, s Dannou Ullmanem zabrousíme do historie a zjistíme, jaký měl vztah k homeopatii Charles Darwin. Oba lektoři se s námi o další svoje zkušenosti podělí na letní škole.

Pevně věřím, že Homeopatické listy, které si získávají stále více příznivců stejně jako homeopatie samotná, vám podobně jako naši přednášející přinesou nové impulsy pro studium a ujistí vás o užitečnosti vaší práce.

Za redakci Homeopatických listů vám přeje inspirující četbu Katka Lucká, šéfredaktorka

Jak si lze Homeopatické listy objednat?

Časopis dostávají platící členové České lékařské homeopatické společnosti zdarma. Cena ročního předplatného pro nečleny na rok 2009 je 500,- Kč ( 2x 250 Kč).
Nečlenové společnosti mohou:
Napsat na adresu: MUDr. Ladislav Fiala, ČLHS, Čestmírova 1, Praha 4,140 00, mudr.ladislav.fiala@quick.cz a zaplatit složenkou.
Zaplatit převodem na účet 1930643349/0800, VS 2009. E-mailem pak napište identifikační údaje platby a zasílací adresu pro časopis.
Můžete se stát řádnými členy ČLHS (pokud jste lékař, veterinář nebo farmaceut) nebo mimořádným členem ČLHS, pokud se chcete se slevou účastnit jejích seminářů a dostávat časopis zdarma. V takovém případě se obraťte na MUDr. Ladislava Fialu (mudr.ladislav.fiala@quick.cz).
Časopis lze také zakoupit osobně v Homeopatické knihovně v Opletalově ulici č. 8, Praha 1, metro Muzeum, denně od 8.00 do 17.00 (MUDr. K. Lucká, katerinalucka@seznam.cz, tel. 224 232 107 – Klinika TCM). K zakoupení jsou i některé z předchozích výtisků Homeopatických listů. Ty mohou být zaslány i na dobírku, pokud si o ně napíšete e-mailem.
Autoři, kteří nejsou předplatiteli a jejichž článek je uveřejněn, dostávají jeden výtisk zdarma.

Více si přečtete na www.homeopatie-lekarska.cz
Některé starší články si můžete přečíst na www.katerinalucka.czHomeopatické Listy podzim-zima 2008zobrazit všechny články tohoto autora