7. prosince 2007
Ernest A. Farrington Dr.

Palladium


z knihy Clinical Materia Medica


Palladium je chemicky i symptomaticky blízké platině. Užívá se hlavně pro svůj vliv na ženské genitálie. Jeho charakteristické mentální symptomy mají zřejmě původ v sexualitě a dávají dohromady zřetelnou skupinu pro praktické použití. Pacientka inklinuje k pláči. Trpí mentální rozrušeností, zvláště ve společnosti. Vždy má zhoršení svých symptomů následující den po večerní zábavě. Lehce se jí zkazí nálada a má potom sklony k hrubým výrazům. Připadá si velmi opomíjená a jak přikládá velkou důležitost dobrému mínění druhých, velmi jí to sužuje. Žena platina je jiná. Je egoistická jiným způsobem. Pýcha palladia je velmi lehce zraněná. Pacientka platina je povýšená a egoistická. Dívá se na druhé, jakoby pro ní nebyli dost dobří. Palladium má velmi charakteristickou bolest hlavy, která způsobuje, že pacient je velmi podrážděný. Šíří se křížem přes vršek hlavy z ucha do ucha. Tvář je bledá s modrými kruhy kolem očí. Je zde přítomna také nauzea, obvykle horší večer, s velmi kyselým říháním. Trpí zácpou a stolice je často bíle zabarvená.
Nyní se dostáváme ke zvláštním děložním symptomům palladia a toto nacházíme docela často. Rozbolavělé břicho s tlakem směrem dolů, velmi běžný symptom u děložních problémů; bolest dělohy a močového měchýře po každé námaze během dne; řezavé bolesti v děloze jako od nože, které je ulevováno po stolici; neustálý pocit únavy v kříži; je tak unavená, že se potácí; cítí se otupělá; ztěžuje si, že se cítí celá rozbolavělá a pohmožděná; tíha jak z olova, hluboce zakořeněná v pánvi, která se zhoršuje každou námahou a zhoršuje se stáním; chůze je pro ní mnohem méně protivná než stání; ležení na levé straně jí ulevuje; otok v oblasti pravého ovaria, s vystřelující bolestí z pupku do pánve s tahem dolů, s ůlevou třením. Rosolovitý výtok. Tyto lokální symptomy společně se symptomy mysli dávají dohromady úplný obraz palladia.

Argentum metalicum má, tak jako palladium, vliv na ovaria a dělohu. Je užitečné při prolapsu dělohy pokud je doprovázen symptomy levého ovaria. Zvláštní charakteristický pocit argentum metallicum je, jakoby levé ovario vyrostlo enormě velké. Ještě jiným lékem je Lilium tigrinum. To se podobá jak Palladiu tam Platině a můžete si potechat v mysli tyto tři léky u sebe. Všechny mají podrážděnost, „lehce rozhněvatelný“ a „věci se nedějí správným způsobem“, ale jen Palladium má svojí přecitlivělost na urážky a jen Platinum je povýšené.

Helonias je také podobné Palladiu se svou podrážděností, rozbolavělostí a především, pocitem „únavy“.


palladiumzdroj: Dr. Ernest Albert Farrington (1847-1885) - USA
Clinical Materia Medica, 1897

překlad (c) 2006 homeopatie.ivories.cz, Václav Hrabák
foto: GNU Free Documentation License http://en.wikipedia.org/wiki/GNU_Free_Documentation_License Bildbeschreibung: Palladium, 2,7g, 99,99% rein Quelle: Foto aus meiner Elementesammlung Fotograf: Tomihahndorf Datum: März 2006 http://simple.wikipedia.org/wiki/Image:Palladium_1.jpg http://accordionguy.blogware.com/Photos/2006/09/google-periodic-table.jpg


zobrazit všechny články tohoto autora