11. května 2007
Jan Hoférek DiS.

Calypte anna: kolibřík
Sally Williams

Přel. -jh-


Vlastnosti léku:

V léku Calypte anna projevuje individuum autistické kvality. Podobně vlastnostem zázračného počtáře, brilantního v jedné oblasti, ale neschopného projevit je užitečným způsobem. Je zde nedostatek sociální interakce jako u vzácných plynů. Mohou se oddávat dennímu snění, a pak být z toho omráčení.
Jsou velmi citliví k cukru. V jídle cítí cukr, který většina lidí necítí.
Může zde být málo mužnosti. Jsou zvýšeně citliví zejm. k nebezpečí. Mohou být nešikovní, spontánní a alternovat mezi vnitřním hyperaktivitou a torporem.
Mají rádi hukot, bzučení (v angl. "hummingbird" - kolibřík - znamená doslova "bzučící pták"; pozn. překl.).


V přírodě:

Kolibříci jsou jedineční. Umí se vznášet a létat pozpátku. Žijí dlouho, až 14 let. Samečci se dramaticky předvádějí v létání a zpěvu. Kolibřík má nejrychlejší metabolismus ze všech obratlovců a nejvyšší srdeční rytmus ze všech ptáků. Jsou to zmlsaní jedlíci, protože potřebují vysoce energetickou stravu. Aby získali co nejvíce energie ze své kolekce nektarů, ochutnávají každou květinu a přednostně se vrací k té s nejvyšším obsahem cukru. Vyhledávají oblasti, kde jsou květy s vysoce energetickým nektarem a agresivně o ně bojují.Proving léku Calypte anna je možno stáhnout na adrese http://www.homeopathycourses.com/ .zdroj: WILLIAMS, Sally. Calypte Anna: Hummingbird. International Homeopathic Internet Journal [online]. 2006, is. August [cit. 2007-05-11]. Dostupný z WWW: <http://www.interhomeopathy.org/index.php/journal/entry/hummingbird/>.

zobrazit všechny články tohoto autora