přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
6. června 2006
Jiří Vrbík Ing.

Občas se bavím... I.
Občas se bavím a pokouším se přímo z telefonických rozhovorů, kterými se pacienti objednávají k vyšetření, určit lék. Zapíšu si pokud možno doslovně pacientův projev a udělám si pár poznámek kolem emocí, které je možno v telefonu postřehnout. Z tohoto záznamu se pak snažím postřehnout ústřední pacientovy pocity a mentální stav, ve kterém se nachází. Převedením těchto projevů do rubrik repertoria a následnou repertorizací se pokouším určit lék. Samozřejmě, že výsledek není závazný a je nutné si jej při následném vyšetření ověřit. Uvedu postupně pár případů, ve kterých byla správnost předběžného výběru léku potvrzena nejen vyšetřením, ale též vyléčením pacienta.

?Doslechla jsem se, že léčíte. Odkázal mne na vás pan ?.., že jste takový velice obětavý. Jestli bych se k vám mohla objednat na nějaký termín. Mám nějaké ženské problémy. Posílají mě na operaci, ale já bych nechtěla. Měla bych jít příští středu na vyšetření, ale chtěla bych to odložit a zkusit, jestli by to nešlo vyřešit nějak jinak?. Po domluvě o termínu mne ujišťuje, že se určitě dostaví a ptá se, jestli má přinést lékařské zprávy. Závěrem říká: ?Tak vám děkuji, to se mi moc ulevilo?. Lze také postřehnout, že je velmi mírná, přitom však značně vzrušená, jakoby rozrušená z nastalé situace. Je mi vděčná už jen za to, že jsem ji přijal.

Dále je možno spekulovat. Pravděpodobně má plno obav - strach z návštěvy lékaře, strach z výsledku vyšetření, strach, že jí čeká něco špatného. Zdá se, že jí velice záleží na tom, aby se jí někdo věnoval, podržel ji v jejích obavách, rozehnal její rozpaky. Je zřejmé, že se jí velmi ulevilo a zlepšila se jí nálada, když dostala naději, že ji podpořím.

Bylo by možné vybrat velké množství rubrik strachů (uvádím jen některé): Obava, Strach z návštěvy lékaře, Rozrušený-vzrušivý, když očekává události, Onemocnění z očekávání, Očekávání s rozrušením, Onemocnění ze strachu, ze špatných zpráv, Rozpaky po onemocnění, Zbabělost ?.a na druhé straně pak rubriky naděje: Touha po (pozitivním) světle, Držen touží být, Tiskne se, Klidný chce být, Radostné pocity štěstí (poté, co obdrží podporu)?.
A také rubriky: Mírná povaha, Křehkost pocit?.

Lékem z těchto rubrik je Gelsemium, které odpovídá zjištěnému stavu mysli pacientky. Bylo nejenom potvrzeno následným vyšetřením, ale především zbavilo pacientku jejich strachů i fyzických potíží. Zcela odstranilo nezbytnost plánované operace. Jak je vidět, pouze sedm úvodních pacientčiných vět stačilo k nalezení potřebného léku.zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:06:40
západ:16:48
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz