přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
8. července 2006
Vilcakul

Letní škola Seč 2006
Jako každý rok i letos jsem se těšil na letní školu homeopatie v Seči. Už jsem jel na Seč potřetí, ale vždy jsem jel jinou cestou, takže to byl vždy zážitek. Jako obvykle nás čekalo malebné zakoutí přírody u Sečské přehrady, kde je možnost procházky po lese nebo plavaní v bázeně. Tento rok jsme se na letní škole setkali s dr. Russellem Malcolmem, který nás zasvětil do tajů své praxe a jako obvykle jsme se dostali k nosodám. Ale bylo to snad poprvé, co se shodoval výběr léku pro pacienta živého případu mezi studenty a lektorem na letní škole. Já si na tohle moc za těch šest let nepamatuji a to mám dobrou paměť. Pracovalo se ve skupinách a posuzoval se přístup každé skupiny k analýze. Bylo zajímavé vidět rozdílné přístupy skupin z hlediska modelu nemoci, typu a počtu použitých analýz, dbaje přitom na to, jak jsou tyto analýzy ovlivněny modelem nemoci.

Zlatým hřebem nedělního večera bylo setkání u ohýnku, kde kde si kromě nás zazpíval i dr. Russell Malcoml a byl to skutečně zážitek, nevěděl jsem že byl předtím operním zpěvákem. Jako obvykle vládla tu veselá nálada a oheň byl strážen až do uplného vyhasnutí, čemuž napomohlo i několik flašek vody.
Zcelka neobvyklým pojetím homeopatie nás seznámil Ian Watson, ve své praxi více používá techniky na uvolňování emocí u pacientů, nezávislé na tom jestli jim podá homeopatický lék. Ian na to odpověděl, že to není důležité, že je to stres homeopatů, nebo také jejich blud, že musí každého vyléčit. Popsal vícero příkladů, jak pozměnil vlivem okolností svou praxi. Začal si všímat řeči těla pacienta a nevěnuje pozornost tomu, co pacient říká. Důležitá je pro něj reakce těla, jaké dává signály, některé techniky jsme se naučili procítit. Pod jeho vedením se několika lidem podařilo identifikovat a odblokovat některé emoce, jeden případ byl obzvláště intenzivní.
Přednáška Iana Watsona plynula v příjemné srandovní atmosféře a ještě jsme se snad nikdy tolik nenasmáli na letní škole. Bylo to fakt dobré, i ten večer na rozloučku, když se konal palácový převrat se stoly a židlemi, jenž k ničemu nevedl. Místo toho, aby si mohli lidé normálně povídat, museli na sebe křičet, ale i tak byla dobrá nálada.
Pátek se už nesl v duchu příprav na odjezd domů a rozloučení se s kolegy a přáteli. Rozjeli jsme se do všech koutů republiky, abychom dělali o něco lépe a možná i jinak homeopatii! A nezbývá nic, než všem poděkovat za příjemný týden, jak lektorům, pořadatelům, tak i studentům.


s Ianem Watsonem (plná kvalita na homeo.cz)zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:26
západ:16:05
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz