přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
20. července 2017
Václav Hrabák Ing.

On-line škola Základy homeopatie Universum homeopathicum 2017
Co se naučíte

Tato jednoletá on-line škola byla vytvořena k tomu, aby zájemci o studium homeopatie získali základní přehled o způsobu homeopatické léčby a o jednotlivých lécích. Skuteční zájemci o homeopatii se nemohou spolehnout pouze na to co se dozví v jedné konkrétní škole. Důležité je také samostudium, čtení knih a dalších homeopatických zdrojů. Každý učitel – homeopat však popisuje homeopatické léky jinak, z jiného úhlu pohledu. V této škole se budeme nejzákladnějšími léky zabývat hodně dopodrobna, abychom se naučili, jak jednotlivé homeopatické léky vnímat a rozlišovat je mezi sebou. Ale současně abychom byli schopni z více zdrojů vybrat to nejdůležitější a podstatné pro daný lék. Studenti zárověň dostanou k probírané látce materiály.

Po tomto prvním roce získá každý základní znalosti o homeopatii, o homeopatických lécích a o homeopatické léčbě. Pro samostatnou homeopatickou praxi je to pouze první krůček. Ale již po tomto roce či již v jeho průběhu může každý s homeopatií již experimentovat, léčit akutně své nejbližší, již se může dařit pomoci i přátelům a známým s chronickými problémy.

Homeopatické studium je proces. Tato škola základů homeopatie je kvalitní základ k tomu se homeopatií zabývat dále a hlouběji. Absolventi obdrží diplom. Tato škola základů homeopatie by měla být výchozí pro další studium ať uz Postgraduálního studia Universum Homeopathicum tak jiných pokračujících studií v Česku i zahraničí. Věřím, že tato škola se stane dobrým základem pro to stát se skutečně schopným homeopatem/homeopatkou.
Tato škola je určena především těm, kdo chce proniknout do úžasného světa homeopatie. Tento kurs vzniká z několikaletých zkušeností s prací s pokročilými studenty, kteří absolvovali různé homeopatické školy v Česku. Často se v těchto školách naučí teorii, kterou mohou nalézt v různých knihách, ale často jim chybí hlubší, skutečné pochopení toho, jakým způsobem homeopatický lék působí, jak teoreticky popsaný lék nalézt u skutečného člověka. Často používají repertorium, ale neví které rubriky skutečně vybrat. Proto byl vytvořen tento nový školní program, aby vyplnil to, co v naší zemi chybí.

Nebudeme se zabývat jedním úzkým směrem. Tento studijní program předpokládá aktivní zájem o studium, nebude to diktát tak jako v mnohých stávajících školách. Studenti dostanou každý týden jak materiály ke studiu tak i doporučení, co si mohou sami nastudovat. Seznámíme se s různými směry v homeopatii, od konzervativnějších klasicků, jako G. Vithoulkas, po modernější směry, například M. Mangialavori, J. Scholten, L. Klein, L. de Schepper, W. Taylor, R. Sankaran atd. Současně budeme studovat i homeopatické klasiky - S. Hahnemanna, H. C. Allena, S. Close, J. H. Clarka, W. A. Deweye, E. A. Farringtona, C. Heringa

Důležité je, aby každý skutečně chápal to co studuje, tedy každý dostane pokaždé slovo a bude moci se vždy na cokoliv zeptat. Tato škola je skutečným dialogem. Proto je koncipována tak, aby probíhala každý týden, ale současně tak, aby se jí mohli účastnit i momopražští studenti.

Nutné je pouze alespoň standardní internetové připojení. Každý uvidí obrazovku s tím, co se bude probírat a může se kdykoliv aktivně zapojit, ať už dotazem nebo vlastním komentářem. Kdo se nebude moci účastnit, bude si moci stáhnout záznam.

Roční studium je rozděleno na 3 trimestry, vždy po 10 studijních dnech, z toho 9 dvouhodinových on-line kurzu a jednoho celodenního osmihodinového kurzu

Obsah studia Základy homeopatie

- Princip homeopatické léčby
- Popisy homeopatických léků (materia medica)
- Práce s repertoriem
- Celostní - konstituční homeopatická léčba
- Způsoby získávání znalostí o homeopatických lécích
- Seznámení se s různými směry v homeopatii
- Skupiny léků (říše, miasmata,...)
- Akutní homeopatická léčba

více informací www.homeounivers.czzobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:05:23
západ:18:40
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz