přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
5. července 2017
Václav Hrabák Ing.

Dvouletá postgraduální homeopatická škola otvírá v Praze ve školním roce 2017/2018 nový první ročník
Ve škole Universum homeopathicum se zaměřujeme na hluboké vnímání a pochopení psychologického obrazu homeopatických léků. V současné, moderní době je to to nejdůležitější, kam se homeopatie ubírá. Mnoho studentů i absolventů různých škol homeopatie má dobrý přehled o lécích, ale často je to směs různých informací, které chybí společný jednotící prvek, kdy si člověk řekne "aha!". V tom je právě cíl této Postgraduální školy. Dostupné informace složit v jeden celek, který dává dohromady smysl. Tento smysluplný celek se naučíme nejen používat, ale postupně si i studenti osvojí jak si z dostupných informací sami tyto smysluplné celky mohou vytvářet. Homeopatie není pasivní přijímání informací, je to proces do kterého je sám homeopat zapojen, učí se jinak vnímat souvislosti a postupně si osvojuje komplexní - celostní vnímání reality. Stávat se homeopatem tak není jen proces, který pomáhá ostatním zbavovat se utrpení a zdravotních problémů. Je to proces, který obohacuje samotného homeopata o poznání ostatních lidí, světa a současně i sebe samého.

Obrazy homeopatických léků
Pochopení a vnímání miasmat
Vedení případů, akutní homeopatie
Další možnosti poznávání léků, vnímání případů, provingy
Strava, toxicita, doplňky, akutní případy
Dětská homeopatie, homeopatie v těhotenství a při porodu
Psychiatrické případy
Homeopatie...

další podrobnosti www.homeounivers.cz

PROČ STUDOVAT HOMEOPATII?

Homeopatie je pravděpodobně ten nejkomlexnější léčebný systém. Lidské tělo má úžasnou schopnost regenerace a právě pomocí homeopatie ji může aktivovat. Konvenční medicína má své velké limity. Umí zachraňovat životy při nehodě, ale neumí si poradit s vážnými chronickými problémy ani s prořezáváním zoubků u novorozeňat.
Homeopatie nabízí cestu jak se dostat ze začarovaného kruhu, který konvenční medicína za posledních 100 let vytvořila. Lidé již v mladém věku trpí mnoha potížemy, které potlačují pomocí hormonů, antidepresiv apod. Homeopatie je cesta, která v budoucnu může zbavit lidi závislosti na konvenčních lécích. Ale ještě důležitější je, že to dělá zpsobem, který navrací lidem harmonii. Pomocí homeopatie se člověk může osvobodit od nemocí tak, že se může věnovat věcem, ve kterých mu nemoc bránila.
V této době, kdy se populace stává stále nemocnější je to jeden z nejlepších způsobů, jak navrátit zdraví společnosti. Pojďte se s námi podílet na tom, co je tak důležité pro budoucnost lidí i celé Zěme.


PROČ TATO ŠKOLA?

Proniknout do tajů celostní (konstituční) homeopatie je náročné a velmi záleží na tom, jakým způsobem do těchto tajů pronikáme. Pohled, který v naší škole nabízíme, vychází ze směru, kterým se ubírá homeopatie posledních desetiletí. Na jedné straně je důležité se učit od starých mistrů, kteří působili před sto i dvěstě lety, ale poznání psychologie se za posledních sto let výrazně změnilo. Také se však změnil i výskyt symptomů, mnoho symptomů je potlačováno pomocí léků a fyzický obraz je zastřený. Ještě navíc existuje výrazná toxická zátěž, která nám také mění a vytváří nové symptomy a může měnit i celkový vnější obraz. Proto je velmi důležité rozšiřovat naše homeopatické poznání. Jednak můsíme jít dál směrem ke skutečnému poznání psychologie homeopatických obrazů, ale současně musíme i vnímat to, co se děje s lidským zdravím vlivem alopatie a změnou prostředí, včetně toxicity posledních desetiletí. Současně je však také důležité znát přesahy do mnoha dalších současných terapií a i se v nich orientovat.
V tom je právě naše škola jedinečná, neboť tento komplexní a moderní pohled nabízí svým studentům.


CO VŠE DĚLÁME?

Postgraduální studium vzniklo v roce 2012 právě pro to, že v Česku chyběla nadstavba základního homeopatického vzdělání, která by odrážela moderní směry v homeopatii, hluboké psychologické vnímání homeopatických léků, současný zdravotní stav populace a další přesahy v homeopatii. Kromě detailních psychologických obrazů léků se studenti dozví i o akutní homeopatické léčbě, praktické přípravě homeopatických léků, zůčastní se několika provingů, atd. Homeopatie není izolovaný obor, homeopatie má přesahy do mnoha směrů týkajících se lidského zdraví i duševního a duchovního poznání. Proto se budeme zabývat i tím, co má homeopatie společného nejen s východními naukami, ale například i astrologií apod. Podrobnější informace se dozvíte v textu Postgraduální studium. Studium je určeno absolventům homeopatických škol, ale i pokročilejším samoukům a nově i absolventům Základů homeopatie.
Základy homeopatie vznikly v roce 2016 jako on-line škola. Probíhá převážně jednou týdně dvě hodiny v pondělí. Jsou určeny začátečníkům, ale i mírně pokročilým, kteří chtějí získat ucelený přehled základů homeopatie. Podrobněji v článku Základy homeopatie.zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:05:23
západ:18:40
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz