přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
16. srpna 2013
Jan Hoférek DiS.

Rozhodnutí soudů jako opora pro rodiče, kteří nechtějí své děti očkovat
Problematika tohoto příspěvku je, ve více směrech, na hranici - alopatie vs. homeopatie, indivuduální práva vs. zájmy skupiny, etika vs. věda. Přesto se domnívám, že na tyto stránky patří.

Pracuji v občanské poradně a obrátila se na nás klientka, která si nepřála naočkovat druhé dítě po špatné zkušenosti s očkováním prvního dítěte. Dotazovala se na sankce při odmítnutí očkování a na to, zda mateřská škola neočkované dítě přijme.

Věděl jsem o nálezu Ústavního soudu, který byl v této věci vydán a hledal jsem dál. Na internetových stránkách www.ferovanemocnice.cz jsem narazil na zajímavý článek, na nejž bych tímto způsobem rád odkázal. Uvádí další judikát Krajského soudu v Hradci Králové i možný postup vč. příp. obrany při žádosti o přijetí neočkovaného dítěte do MŠ. Možná objevuji Ameriku, ale takto po legislativní stránce uceleně shrnutou jsem tuto problematiku dosud nenašel. :-)

Nechci podněcovat a štvát jednotlivé strany proti sobě. Ale v poradně se často setkávám s tím, že jedna ze stran bývá výrazně silnější než druhá (a něco ve mně, nejspíš ta Beranní energie, se proti tomu silně bouří). Někdy neškodí, vyvážit misky Vah!... :-)

http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/ockovani-27/n-prijimani-neock-3059.html
http://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/ustavni_soud_www/Aktualne_prilohy/2011_02_09.pdf
http://ferovanemocnice.cz/data/120118_Rozsudek_KS_HK_52A45_2011_an.pdfzobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:06:33
západ:16:55
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz