přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
31. července 2013
Libor Jakubčík Ing.

Akutní řešení pylové alergie
O operativní konzultaci mě požádal můj 28letý syn, který měl od června veliké problémy s polinozou. Letos při prudkém vzrůstu teplot koncem června začalo období sezonních pylů, a to jak stromů tak travin. Stále smrkal, měl zarudlé oči, kýchal – v ruce měl neustále papírový kapesník. Výtok z nosu byl čirý – chvíli tekoucí hojný a za malou chvíli jen dráždivý a slabý. Chvílemi výtok z nosu přestal a přestěhoval se do očí. A za další chvíli se objevilo pálení v nose a v hrdle. Toto střídání symptomů bylo zcela náhodné a nezávislé na denní době a místě (byt, dopravní prostředky, klimatizované pracoviště).

Zkoušel samoléčbu již dříve předepsanými antihistaminiky – Xyzal (Levocetirizini dihydrochloridum) měl nulový účinek; Dithiaden (Bisulepini hydrochloridum) měl sice určitý efekt - ale byl vyloučen pro vyvolání extrémní celodenní ospalosti.

Požádal mě proto o homeopatickou pomoc s tím, že pouze tento stav je velice obtěžující a jinak si nemůže na žádné další zdravotní potíže stěžovat.

Zvláštní v tomto případě bylo, že symptomy se měnily – a to jak z hlediska místa (oči, nos, hrdlo), tak z hlediska intenzity a projevů (výtok, pálení, kýchání).

S ohledem na časovou tíseň a nutnost okamžitého a současného řešení více různých a proměnlivých symptomů jsem se rozhodl pro komerční polyfarmakum Rhinalergy (BOIRON).
Toto obsahuje:
Allium cepa 5 CH
Ambrosia artemisiifolia 5 CH
Euphrasia officinalis 5 CH
Histamini dihydrochloridum 9 CH
Sabadilla 5 CH
Solidago virgaurea 5 CH

Pro úplné vyloučení potíží stačilo ráno nechat v ústech rozpustit jednu tabletu – a během dne ani večer se neobjevila rýma, kýchání, slzení nebo pálení v hrdle. Toto dávkování je výrazně nižší než doporučuje výrobce – ale jen potvrzuje účinek minimální dávky.

Během sledování po dobu jednoho týdne si syn pochvaloval maximální dýchací komfort a rychlost nástupu účinku, který byl již první den krátce po rozpuštění první tablety v ústech. Bylo samozřejmě možné v období vysokých venkovních teplot nechat rozpustit jedinou tabletu v lahvi neperlivé vody(0,3 – 1,5 l) a v průběhu dne upíjet.Rozkvetlá letní louka - trápení pro alergikyzobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:12
západ:17:15
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz