přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
22. listopadu 2010
Ludmila Sedláková Bc.

Léčba E.coli pomocí nozody
Případ, který bych zde ráda popsala, ukazuje na sílu léčby pomocí nozod.

Do poradny za mnou přišla maminka se čtyřletou holčičkou, která měla horečky a bolesti bříška. Nedalo se příliš specifikovat, jak bříško bolí. Holčička si stěžovala na pálení při močení, svědění v konečníku a zvracela. Byla apatická. Vzhledem k tomu, že nemám možnost diagnostiky pomocí laboratoře či UZ a navíc se jednalo o malé dítě, poslala jsem je do nemocnice. Zde zjistili, že se jedná o pyelonefritidu a to velmi pokročilou.Byla okamžitě hospitalizována, zahájena léčba ATB a antipyretiky .
Antipyretika byla podávána i přesto, že teplota napomáhá tělu mobilizovat vlastní ochranné systémy a navíc se při teplotě nad 38,5 bakterie přestávají množit a některé dokonce umírají!!!! ATB byla podávána dva měsíce. Holčičce se ulevilo, byla bez subjektivních potíží, nicméně na kontrole u pediatra po zaléčení ATB byla hladina E coli v moči stejně vysoká, jako před hospitalizací!!!!
Pediatrička chtěla okamžitě nasadit další ATB s tím, že to bude záležitost i na půl roku. Vzhledem k tomu, že maminka je spíše pro alternativní způsob léčby a nechtěla , aby dcera dostala další agresivní léky, opět mne navštívila.
(Po celou dobu léčby ATB jsme děvčátku podávaly Lactobacillus a Colostrum, abychom alespoň minimálně chránily střevní mikrofloru, která antibiotiky dostává zabrat).
Dívenka byla úplně v pohodě a tak jsem se rozhodla, že nebudu podávat homeopatika, ale budu léčit izopatií. Podala jsem nozodu E coli 30. Zahájily jsem podáváním 5 kuliček denně po dobu 10 dní. Poté byl dělán nový rozbor moče a moč byla negativní!!!!
Po dalších 14 dnech byla moč opět negativní, bez jakéhokoli zásahu pomocí ATB. Dívenka nyní bere Engystol ( Heel ) na podporu nespecifické imunity a je zcela v pořádku.
Na závěr bych chtěla poznamenat, že je absurdní chtít, aby ve střevech s narušenou mikroflórou po ATB nerostly patogeny. Pokud by ona dívka dostala další ATB, nejspíše by se dostala do chronického zapletence opakovaných zánětů močových cest.

(Publikováno se souhlasem rodičů pacientky.)


zdroj: případ z praxe

zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:06:35
západ:16:54
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz