přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
31. března 2009
Libor Jakubčík Ing.

Zkušenosti s metodou dr. Ramakrishnana při cervikální dysplazii


V článku je popsáno úspěšné použití metody dr. Ramakrishnana při závažném gynekologickém onemocnění. Metoda je založena na opakovaném podání specifika střídaného s podáním rakovinné nosody. Specifika jsou léky, určené pro stavy, kdy potřebujeme ihned léčit nemoc - aniž si klademe za cíl individuální konstituční léčbu.


Na jaře 2007 mě požádala o pomoc žena (42 let). Byla po gynekologickém vyšetření, které absolvovala kvůli zkrácení menstruačního cyklu na 21 dní s prodlouženým krvácením s koaguly (7 dní). Z tohoto vyšetření byla odeslána k operačnímu zákroku - konizaci děložního čípku s podezřením na závažné změny ve tkáni čípku.

Domluvili jsme si konzultaci až po operačním zákroku. Přinesla s sebou zprávu o operaci. Ve zprávě bylo uvedeno, že odejmutá tkáň (konizát) obsahuje dysplastický epitel (tzn. odchylně utvářený) - místy hodnocený ve stupni CIN1, častěji CIN2 a CIN3. Proto je stav hodnocen jako těžká dysplazie případně prekanceróza. Kontrola na gynekologickém pracovišti byla stanovena za 6 týdnů po operaci.

Podle Ramakrishnana jsem volil Aurum muriaticum natronatum jako specifikum pro děložní hrdlo střídavě s Carcinosinem. Oba léky byly v potenci 200C, protože se musí v přiměřeném čase zjednat náprava, a případné negativní změny zastavit.

Ramakrishnan používá při dávkování léků vlastní metodu postupného stupňování - plussing, denně při rozběhlé rakovině a dělenou dávku (4krát denně) při stavu, kdy je bujení pod kontrolou. Protože se jedná o dysplazii po konizaci - tedy kontrole proliferace operačním zásahem - volil jsem Aur-m-n 200C jednou týdně střídavě s Carc 200C jednou týdně formou nedělené dávky.

Do první pooperační kontroly na gynekologii byly podány tři dávky Aur-m-n 200C a tři dávky Carc 200C. Gynekolog konstatoval dobré zhojení po operaci a pozval pacientku na kontrolu za půl roku. Po operaci nebyly podávány žádné alopatické léky (antibiotika).

Ramakrishnan při prevenci rakoviny děložního hrdla po kauterizaci používá u výše uvedených léků dělenou dávku jednou za 14 dní. Léky se mají brát, i když vymizí příznaky nebo dojde k úplnému zhojení operovaného místa po dobu nejméně půl roku případně déle.

Kontrola na gynekologickém pracovišti po půl roce od operace zahrnovala i vyhodnocení stěrů z čípku se závěrem - vše negativní a naprosto v pořádku, další kontrola za rok.

Pokračování podávání léků podle uvedeného schematu jsem zvolil až do měsíce, ve kterém uplynul jeden rok od operace.

Při telefonické kontrole po ukončení podávání léků pacientka říkala, že se cítí výborně, plně se věnuje své práci a je bez jakýchkoli omezení.

Velmi zajímavou zkušeností bylo, že před operací a následnou léčbou dle dr. Ramakrishnana trpěla pacientka velmi nevypočitatelnou a záludnou potravinou alergií. Po konzumaci - tu brambor, tu vína, tu masa; jindy zase mléka nebo ovoce či zeleniny - se objevily na těle červené fleky. Jejich lokalizace a počáteční velikost byly zcela náhodné - podstatné bylo, že se zvětšovaly, občas se slévaly, svědily a pak náhle mizely. Alopatická léčba ani dlouhodobá dietní omezení neměly účinek. Stav se nelepšil ani pečlivě vedenou homeopatickou léčbou.

Po operaci a léčbě popsanými léky došlo k úplnému odstranění popisovaných potíží.

Pacientce jsem doporučil - i když je momentálně bez zjevných obtíží – pravidelné kontroly u gynekologa s vyhodnocením stěrů, a pokud by vzniklo oprávněné podezření na recidivu, použil bych opakování stejných léků.

Domnívám se, že nevypočitatelná potravinová alergie byla celkovou reakcí imunitního systému a souvisela s probíhajícím (byť latentním) onemocněním cervixu. Jestliže by došlo k opakování pacientce známých alergických reakcí na potraviny, navrhl bych jí znovu opakování ověřených léků a upozornil bych ji na možnou recidivu.

Literatura:
Ramakrishnan, A.,U., Coulterová, C., R.: Homeopatický přístup k léčbě rakoviny, Alternativa, 1. vydání 2005
zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:06:33
západ:16:55
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz