přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
29. března 2008
Robert Morávek RSHom

Rhus toxicodendron, jak ho asi běžně neznáme.
Rhus toxicodendron,
jak ho asi běžně neznáme.

Tento případ je velmi čerstvý a můj vlastní. Tedy v tom smyslu, můj vlastní úraz. Všichni jme dost zvyklí a mnohdy se skvělým úspěchem akutně na úrazy plošně používat homeopatický lék Arnika montana, a co se kloubů týče Ruta graveolens, Hamamelis virginiana, Bryonia alba, Hypericum perforatum, Calendula officinalis, Ledum palustre, většinu léků za skupiny Calcarea a Rhus toxicodendron.

Zranění, které potřebujeme homeopaticky léčit je tentokrát kloub pravého zápěstí mé vlastní ruky. Při frézování zdiva ruční elektrickou vrtačkou došlo k zablokování rotační frézy. Vrtačka, která k mé smůle pacienta, ale k mé radosti homeopata, neměla prokluzovaní spojku neproklouzla žel ani v mé ruce a protočila se kolem své osy i s mojí rukou. V zápěstí zakřupalo, o bolesti ani nemluvím a bylo mi jasné, že je jak se říká vymalováno.

Ruka se pro velkou bolestivost zápěstí nedala vůbec používat. Musel jsem si jí zafixovat elastickým obinadlem a s nedobrým pocitem jsem se odplížil, jako spráskaný pes, do ordinace najít ten správný homeopatický lék.

V homeopatii je to jako ve Werichově pohádce „Sůl ( Natrum muriaticum ) nad zlato ( Aurum metalicum )“ – chutí máme na vybranou, co není může být sladké, kyselé nebo taky hořké. Také máme léků na vybranou. Arnika montana, ač je klíčovým a základním traumatologickým homeopatickým lékem mi tentokrát stejně jako Ruta graveolens neseděla. Bryonia alba pro odlišnou charakteristiku neseděla také. Hypericum perforatum má klíčový význam k páteři a perifernímu nervstvu, zde také nepřipadalo v úvahu. Calendula officinalis, Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica a Calcarea fluorica též nepůsobily příliš přesvědčivě. Přestože jsem akutně na úraz kloubů nikdy s úspěchem nepoužil homeopatický lék Rhus toxicodendron, tentokrát zvítězil.

Silná bolestivost zápěstí mi nedovolovala spát, neboť každé mimovolné pohnutí poraněným zápěstním velmi bolelo. Nevěděl jsem, co mám od Rhusu očekávat, ale tonoucí se stébla chytá. Z důvodu silné bolestivosti jsem si podal Rhus toxicodendron 1M a konečně usnul. Bez bolesti jsem spal až do rána a k mému údivu byl včerejší otok i bolestivost po jediné dávce homeopatika minimální a já jsem mohl pokračovat v rozdělané práci.

Vypadá to sice jako by nic, ale věřte mi, že otočit si zápěstí na štaflích vrtačkou kolem dokola není opravdu nic příjemného. Je pro mne z osobního prožití velmi poučné, že lze jedinou dávkou homeopatického léku odstranit úrazovou bolest. K vrtačce i k homeopatii nyní vzhlížím s o to větším respektem.

Je to jako v homeopatické kuchařce – „Rhus toxicodendron“ stokrát jinak. Nedávno jsem Vám popisoval chřipku léčenou Rhusem, nyní to bylo kloubní zranění a příště napíši o alergické kožní reakci.
zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:06:40
západ:16:48
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz