přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
29. března 2008
Robert Morávek RSHom

Alumina & lehký kov a těžký případ.
Alumina & lehký kov a těžký případ.

Tentokrát se jedná o případ malého čtyřletého chlapce. Hoch je živé, velmi neklidné, vcelku smělé a zvídavé dítě s velmi silnou vazbou na matku. Je hyperaktivní, vzteklý a tvrdohlavý. Ve vzteku reaguje fyzicky a vyžaduje si své. Maminka říká: „ve školce anděl, doma ďábel.“ To mohu jen potvrdit, neboť během vyšetření lítal po bytě, bez problémů skákal po kuchyňské lince a vzápětí nám pravil, že už není superman, ale americká stíhačka F 16. Zpočátku byl pro mě problém postřehnout barvu vlasů natož očí. Rubrika hyperaktivní dítě si v tomto případě zaslouží pátý a ne třetí stupeň. Přesto je vcelku samotářský a ve školce si dlouho hrál pouze sám. Stále maluje čtverec, je čistotný a pořádkumilovný. Mluví velmi rychle, ale špatně a nesrozumitelně. Jeho handicap zraku, řeči a hyperaktivity je z hlediska budoucí školní docházky velkým problémem. Na základě vyšetření je zřejmé, že nebude moci absolvovat školní docházku. Zklidní se pouze při horečnatém akutním onemocnění, ale jen se mu uleví jede na novo. Konečně jsem postřehl, že má světle hnědé vlasy, modrošedé oko a je štíhlý. Překvapující bylo, že je velmi citlivý k hrubosti a násilí, z čehož má velký strach. Velmi výrazně se bojí čertů. Vadí mu hádky a rozpláče se když na něj křičím. Útěchu i hlazení snáší dobře a je vidět, že citovou péči matky velmi potřebuje.

Rodiče jsou velmi hodní a obětaví lidé a chlapce adoptovali z dětského domova, když byl malý s handicapem ztráty levého oka po těžkém zánětu mozkových blan. Je spíše zimomřivý, zhoršený převážně na podzim a v zimě. Sluníčko mu vůbec nevadí. Velmi rád se koupe v teplé vodě, miluje vanu. Není žíznivý ani se výrazně nepotí. Má rád teplý čaj a sladké nápoje. Jí velmi dobře a vše kromě luštěnin. Miluje sladkosti, mléko a kakao.

Měl horečnatou a kožní reakci po očkování. Velmi snadno podlehne infekcím hrtanu. Na angíny a zápal plic netrpí, ale již třetí rok má chronický kašel provázený rýmou s ucpaným nosem. Kašel chlapce je tak dávivý, že se mnohdy pozvrací.

Matka požádala o léčbu chronického zánětu hrtanu a kašle a zvláštního symptomu souvisejícího s jeho výrazným vnitřním neklidem. Přestože usínal sám a dobře, v poloze na zádech, nejraději s hudbou, byl jeho spánek velmi neklidný. Při spánku si přikryje uši dlaněmi, kývá hlavičkou ze strany na stranu a vydává monotónní zvuk, hučení. Je to tak výrazné, že to vždy maminku vzbudí. Nejde uklidnit ani utišit.

Na základě jeho citlivosti k hrubosti, ale zároveň vzteku z nesouhlasu a tvrdohlavosti, touhy po mléku, kašle zhoršeného vleže a zvracení při kašli, spolu rubrikami zhoršen v zimě a po očkování, zlepšen dotekem a čerstvým vzduchem z generálií jsem mu podal homeopatický lék Arsenicum album 30 CH – 3 x 1 granuli. Čtrnáct dní nato měl prudkou reakci na očkování proti encefalitidě. Znovu jsem zopakoval Arsenicum album 30 CH – 6 x 1 granuli. Po několika dnech jsem musel zvýšit ředění Arsenica alba na 200 CH – 6 x 1 granuli.

Po podání Arsenica začal vysmrkávat zapáchající hleny, poté ustoupila chronická rýma, zanítil se levý oční důlek a okolo oční protézy vytékal hnis. Kašel se zlepšil, již nebyl tolik dráždivý, přes den téměř zmizel, v noci se objevil zřídka a byl suchý bez hlenů. Změnil polohu spánku ze zad na bříško. Vzteklost zůstala, klidně praští pěstí do stolu a řekne, že zemře. Začal být hodně společenský.

Po několika dalších dnech došlo ke zhoršení kašle. Kašel byl nejhorší v noci a k ránu tak zesílil, že chlapec zvracel hleny. Kašel se výrazně zhoršuje, když přijde zvenku do teplé místnosti. Naopak téměř odezní při chlapcové pobytu venku. Bojí se v noci kvůli záchvatům kašle a chce mít u sebe maminku se starším bratrem, se kterým měli velmi hezký vztah. Musí usínat se sluchátky na uších a poslouchat koledy. Hučení a kývání hlavičkou během spánku stále trvá. Na základě akutní patologie jsem mu podal opakovaně Droseru 15 CH. Po stabilizaci stavu jsme se vrátili k Arsenicu albu 200 CH – 8 x 2 granule. Případ se přesto nepohnul a ani zkouška podat Arsenicum album 30 CH – 2 x 1 granuli nepřinesla žádnou reakci natož změnu k lepšímu.

Cítil jsem jasně, že lékem je kov, ale musel jsem si celý případ zrevidovat. Co bylo největší potíží chlapce? Kývání hlavičkou a hučení při spánku, které trápilo celou zbývající rodinu? Ne. Chlapec výrazně trpěl strachem z nových záchvatů kašle a případného zvracení. Zní to prapodivně, ale věděl jsem, že má klíčová rubrika bude pouze KAŠEL. Další návštěva mi to jen potvrdila. Chronicita onemocnění hrtanu a kašle nesouvisela s patologií těla, ale s patologií duše. Došlo mi to definitivně, až když si maminka zavolala chlapce, aby mi ukázal jaký má kašel. Načež chlapec spustil až drastický záchvat kašle, ale v momentě kdy maminka řekla stačí jako když vypnul a odešel si klidně hrát. Zůstal jsem sedět jako opařený a bylo mi jasné, že problém se skrývá mnohem hlouběji v chlapcově duši.

Kam jsem se podíval, všude byl KAŠEL. Lékem, který změnil běh případu o 180 stupňů byla Alumina 5 CH – 5 granulí podávaných v dávkách po jedné 3 dny. Chcete vědět proč? Zde je má repertorizace KAŠLE.
Kašel zhoršený v leže…Alumina – 1
Kašel je dávivý…Alumina – 3
Kašel drásavý… Alumina – 3
Kašel dusivý… Alumina – 3
Kašel nepotlačitelný, náhlý, prudký, večer když sedí…Alumina – 1 ( jediný lék )
Kašel spánek, budí se z…Alumina – 1
Kašel spánek narušený…Alumina – 1
Kašel stálý…Alumina – 3
Kašel suchý…Alumina – 3
Škrábání v laryngu vyvolává kašel…Alumina – 2
Kašel vyčerpávající…Alumina - 2
Žaludek zvracení, kašel při…Alumina – 3
Vzduch čerstvý zlepšuje…Alumina – 3
Hlenovitá sekrece vystupňovaná… Alumina – 2
Ležení v posteli zhoršuje… Alumina – 1
Teplo místnosti zhoršuje… Alumina – 2
Teplo postele zhoršuje… Alumina – 2
Sklony k nachlazení… Alumina – 3
Chladný vzduch zhoršuje… Alumina – 2
Tyto rubriky mě přesvědčili, že ač je Alumina málo podávaný a na kašel nepoužívaný lék, zde odvede skvělou práci.

Tak se také stalo. Aluminu 5 CH jsem po vybrání první dávky již nikdy nemusel opakovat. Veškeré chlapcovi potíže týkající se chronicity onemocnění hrtanu a s ním souvisejícího kašle, rýmy a zvracení se již nikdy neobjevily. Kývání hlavičkou a hučení během spánku se zmírnilo.

Vše bylo kovové. Po dalším roce po podání jediné dávky homeopatického léku Argentum metallicum 30 CH zmizely veškeré chlapcovi potíže s kýváním a hučením, velmi se zlepšila řeč, vyjadřování a jeho soustředění. Ač to bylo původně nemožné chlapec nastoupil školní docházku, kterou v dalších letech zvládal naprosto bez obtíží a jeho studijní výsledky jsou velmi dobré. Jeho potíže se objevily již jenom jednou po úmrtí dědečka, ale sami zmizely a již se neobjevily. Dalších devět let se již rodiče neozvali.

Co dodat na závěr. Celým případem se mi od počátku táhla kovová nitka. Arsen - kov. Aluminium – kov. Argentum – kov. Vím, že má repertorizace zaměřená jen na Kašel a Generálie Kentova repertoria vypadá prapodivně, ale tonoucí se stébla chytal a já tušil, že to polychresty nebudou.


Robert Morávek,RSHom robertmoravek@volny.cz
zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:55
západ:15:53
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz