přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
19. března 2008
Libor Jakubčík Ing.

Onemocnění sedacího nervu
Jedno z velmi bolestivých a nepříjemných onemocnění je zánět sedacího nervu. Pokud je toto onemocnění vleklé, setkáme se s pacientem ve velmi zbědovaném stavu. Případ, který popisuji se udál před pěti lety.

Žena (58 let) mě požádala o konzultaci, protože přibližně 7 měsíců měla pravostranný zánět sedacího nervu a léčba na neurologii (3krát denně BRUFEN 400 mg) nebyla úspěšná.

Bolesti byly velmi intenzivní, špatně chodila – nemohla došlápnout a poslední 3 měsíce už pořádně bolestí nespala. (V noci byla podle jejích slov účinnost alopatického léku nulová). Bolest v noze byla taková, že ji nemohla pořádně položit na postel, která se zdála příliš tvrdá. Vstávala přibližně již ve 3 hodiny a zbytek noci seděla. Z nevyspání byla naprosto vyčerpaná.

Příčinou vzniklého zánětu sedacího nervu v průběhu bederní páteř, hýžďový sval, stehno a lýtko byla neúměrná námaha nohy novopečené a nadšené zahrádkářky při rytí. Postižená byla právě noha, kterou šlapala na rýč.

Pro volbu léku jsem volil výhradně FYZICKÉ symptomy:
FYZICKÝ – bolest svalů,
FYZICKÝ – bolest svalů, pocit otoku
FYZICKÝ – bolest svalů, pocit zhmoždění
FYZICKÝ – bolest svalů, svaly napjaté
FYZICKÝ – bolest svalů z neúměrné námahy
FYZICKÝ – postel se zdá příliš tvrdá

Doporučil jsem Arn 5CH po 2hodinách do subjektivního zlepšení (celkem vzala 3 dávky). Celou noc spala bez buzení bolestí – i přesto, že alopatický lék již nebrala. Ráno mi oznámila, že bolest se z celé nohy a dolní části zad stáhla do bodů – zákolenní jamka a kotník. (To vyhovuje Heringovým zákonům – směr léčby shora dolů).

Domluva – čekat bez dalšího braní léku.

Během dalších 14 dnů normálně bez bolesti chodila – došla i na zahrádku a celé odpoledne pracovala na zahrádce bez omezení. Chodila bez viditelného ulevování noze.

Přibližně po 14 dnech se bolest začala v mírnější podobě vracet. Pacientka zjistila, že po Arn 5CH bolest pomine do 10 minut a účinek trvá asi 2 hodiny. Pokud vzala Arn15CH bolest ustoupila do 10 minut, ale stav bez bolesti trval 12 hodin.

Návrat bolesti pacientka popisovala nyní jako pálení až do prstů, jako sešlehání kopřivami, které se zlepšuje pohybem, chozením. Proti původní bolesti udávala stav jako snesitelný a neomezující.

Změna symptomů vyžaduje změnu léku. Doporučení Rhus-t 9CH. Asi za půl hodiny se objevilo homeopatické zhoršení - bolesti v holeni, které postupovaly do zad. Bolesti a nepříjemné pocity trvaly několik hodin a pak trvale ustoupily.

Od té doby nebylo nutné homeopatické léky ani ošetření na specializovaném pracovišti k této obtíži opakovat.zdroj: Ing. Libor Jakubčík

zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:06:33
západ:16:55
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz