přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
19. prosince 2007
Václav Hrabák Ing.

Homeopatické repertorizační programy


RADAR a Mac Repertory


Mnoho homeopatů si jen těžko dokáže představit svoji práci bez dobrého počítačového repertorizační programu. A těmto homepatickým programům ve světě vévodí dva z nich. Jsou to RADAR od Archibelu a Mac Repertory od Kent Homeopathic Associates. Každý má své vlastní výhody, každý obsahuje různé moduly a je s nimi úzce propojena homeopatická knihovna čítající podle zakoupené verze stovky homeopatických knih a časopisů. (Oba programy jsou pouze v angličtině.) Pro RADAR je to Encyklopedia Homeopatika a pro Mac Repertory to jsou Reference Works.

Vývojové týmy obou těchto programů úzce spolupracují se světově uznávanými homeopaty. U RADARU jsou to například Frederik Schroyens, jehož repertorium Synthesis je nejpoužívanějším repertoriem v Radaru, a mimo jiné také Will Taylor. S Mac Repertory spolupracuje například Massimo Mangialavori. Od obou programů si také můžete stáhnout zkušební verze, videa, návody, je možné stahovat i různé dodatky k repertoriím a podobně.

RADAR http://www.archibel.com
Mac Repertory http://www.kenthomeopathic.com

V České republice je možné tyto programy koupit za mnohem výhodnější cenu než jakou naleznete na originálních webových stránkách. Proto byli osloveni čeští zástupci, u kterých je možné tyto programy zakoupit, aby stručně možnosti těchto programů představili a uvedli zkrácenou verzi ceníku pro české zákazníky. Pro podrobnější informace je můžete přímo kontaktovat.

---------------------------------

RADAR

Archibel homeopatický software

Vytvoření homeopatického softwaru firmou Archibel v roce 1989 bylo důležitým mezníkem pro homeopaty celého světa.

Co vše tento pokrokový a stále se zdokonalující systém nabízí:
Homeopatické encyklopedie (EH-programy homeopatických materií medik)
- obrovské homeopatické knihovny s obsahem více než 800 svazků materií medik, terapeutických informací, časopisů, homeopatické filozofie a klinických případů v anglickém jazyce s možností ve vteřině vyhledat požadované informace.

Radar (software pro repertorizační analýzu)
- kompilace repertorií klasických i moderních autorů v několika různých kombinacích, z kterých si můžete vybírat i v průběhu analýzy (Synthesis, Kent, Murphy, Boenninghausen, Allen, Boericke, Jahr...); nabízí široké možnosti analýzy z různých pohledů (např. malé léky, malé rubriky, říše, čeledi,..), vyhledávání jednoduchých i složitých symptomů s pomocí rychlého vyhledávače; s nápomocnými odkazy u rubrik; s novými koncepty (děti, žena, staří lidé, zvířata, první pomoc, akutní nemoci...); s možností grafické analýzy, srovnávací extrakce rubrik několika léků; s odkazem na klíčové příznaky...
- úžasný praktický pomocník šetřící čas a rozšiřující možnosti.

Synthesis - revoluční zdroj repertorií (kniha, software)
WinChip - softwarovou kartotéku
Sankaranovu analýzu miasmat - pokročilý modul
Vithoulkasův Expert Systém
- originální "zkušený rádce" při analýze, který nikde jinde nenajdete
... a mnoho dalších modulů (Boenninghausen, Jeremy Sherr, Herscu, Vakil,...)

Poslední verze Radar 10 přichází kromě mnoha nových informací s možností aktualizace on-line a s možností ukládání vlastních zápisků.
Pro nové zákazníky je v nabídce k výběru několik "balíčků", jejichž základem je aktuální verze Radaru (v současné době je to verze 10), ke kterému jsou přidány různě obsáhlé svazky Encyklopedií homeopatik (EH).
Více informací na http://www.archibel.com a u zástupce firmy Archibel v ČR.

Basic Repertory Package 10: 400 Euros (Radar 10 with Synthesis 9.2, 17 repertories compilation, open version, graphical analysis, families, views, keynotes: Personal, Allen, Boericke, Phatak and Radar)
Student Package 10: 530 Euros (Same as Basic Package plus EH 2.2 package D (75 vols))
Advanced Package 10: 620 Euros (Same as Student Package plus WinChip Starting, concepts & EH 2.2 package E (171 vols))
Professional Package 10: 730 Euros (Same as Advanced Package plus VES & EH package G3 (545 vols))
Master Package 10: 875 Euros (Same as Professional Package with Vakil, Herscu & EH package G4 (681 vols))
Faktura bude vystavena v Kč dle aktuálního kursu a navýšena o 21 % VAT a poštovné (cca 20 Eur).

MUDr. Eliška Krejčová
elikrejcova@seznam.cz
Kontakt: 777 182 713

---------------------------------

Mac Repertory

Mac Repertory (špičkový homeopatický repertorizační software) a Reference Works (obsáhlá homeopatická knihovna s vlastním výběrem knih a rovněž s možností repertorizovat) pochází z dílny Davida Warkentina a americké firmy Kent Homeopathic Associates.
Oba programy jsou navzájem kompatibilní a lze mezi nimi volně přecházet. Lze je instalovat jak v systému Apple Macinthosh, tak v systému Microsoft Windows, a to za stejné ceny.

Pro začátečníky doporučujeme DISCOVERRY PACKAGE II, který stojí 225$ a obsahuje Mac Repertory 7 Classic (Kent's & Boenninghousen's Repertories + Boericke MM, Clarke's Characteristics + Personal Keynotes. ReferenceWorks 4 Classic with Allen's Encyclopedia, Boericke's MM, Clarke's Dictionary, Hahnneman's MM Pura & Kent's Repertory).
Complete Millenium Repertory lze dokoupit za 110 $.

BASIC PACKAGE II (699$) obsahuje MacRepertory 7 Classic + vanZandvoort's Complete Millennium Repertory, Kent's & Boenninghousen's Repertories + Boericke's MM, Clarke's Characteristics, KHA Confirmatories + Personal Keynotes, ReferenceWorks 4 Classic + Core 2 Library.

CLASSIC PACKAGE IV (1819$) zahrnuje MacRepertory 7 Classic + Core II Library + ReferenceWorks 4 Classic + Core 2 Library.
Do programů můžete vkládat i vlastní poznámky, ve kterých se lze snadno pomocí vyhledávače orientovat a které můžete také jednoduchým způsobem repertorizovat.
Na webových stránkách HYPERLINK "http://www.kenthomeopathic.com" www.kenthomeopathic.com se dočtete o dalších možnostech a balíčcích, obsahu softwarové knihovny a volně dostupných demonstračních DVD.
Oba typy programů lze zakoupit jednotlivě.

Ceny samostatných repertorizačních programů Mac Repertory 7 se pohybují od 1400$, do 2900$, včetně “knihoven”, ceny samostatných Reference Works 4 od 1400$ do 3300$, ceny balíčků obsahujících Mac Repertory i RW od 225$ do 5700$.
Výhodná je možnost pořídit elektronické materie mediky nebo libovolná repertoria samostatně v závislosti na osobních preferencích za ceny dostupné na webových stránkách KHA (řádově se jedná o desítky dolarů).

Pokud se rozhodnete pro koupi přes reprezentanta pro ČR, lze zajistit slevu 20% z celkového nákupu. Dodavatelské lhůty nepřesahují dva týdny.

MUDr. Kateřina Lucká
Opletalova 8, 11000 Praha 1
tel. 224 232 107, e-mail: svestka@iol.cz


RADAR


Mac Repertoryzobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:05:21
západ:18:41
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz