přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
3. srpna 2007
Václav Hrabák Ing.

Genus Epidemicus


nová sekce na tomto serveru


Na těchto stránkách přibyla nová sekce - GENUS EPIDEMICUS. Pokud by se někdo chtěl podělit o své zkušenosti při jakékoliv, i drobné epidemii a bude z více případů jasně identifikovat lék (genus epidemicus), který pokrývá epidemii, pak k tomu může využít právě tuto sekci.

Jen krátce k pojmu "Genus Epidemicus". Tak jak to popsal již Samuel Hahnemann, epidemické choroby mají svou vlastní "totalitu" a pokud odebereme symptomy více pacientů z jedné epidemie, pak můžeme identifikovat totalitu epidemie a vybraný lék potom bude léčit "všechny" pacienty bez ohledu na jejich individuálitu. Slovo všechny bylo dáno do uvozovek, protože vždy tomu tak není. Určitému procentu pacientů se může vytvořit jiná totalita symptomů, než pokrývá Genus Epidemicus a je potom nutné vybrat jiný lék. Proto, pokud je již choroba rozvinutá, musíme pokaždé případ odebrat a rozhodnout, jestli Genus Epidemicus symptomy pokrývá a pokud ne, tak podat jiný lék.

Jinak je tomu ale při počátečních stavech choroby, kdy na někoho něco zatím jen "leze" a symptomy ještě nejsou přítomné. Není nutné čekat až se symptomy projeví ale je vhodné podat co nejdříve lék "Genus Epidemicus" a tím zabránit propuknutí choroby a vyléčit ji hned v zárodku. Lék "Genus Epidemicus" má totiž mnohem větší záběr, pokud je podán ještě před propuknutím symptomů, případně i profylakticky, tedy jako prevenci.

Proto například během chřipkového období, kdy je člověk vystaven kontaktu s nemocnými chřipkou a ví, že každý rok chřipkou onemocní a současně genus epidemicus ještě není znám, pak může užívat profylakticky (tedy jako prevenci) jednou týdně dávku léku Oscillococcinum (není to složený preparát, jak je někdy chybně uváděno ale monokomponentní homeopatický lék), protože tento lék velmi dobře pokrývá obecné chřipkové symptomy (je to však jen moje osobní zkušenost, někdo může profylakticky užívat úspěšně jiný lék. Nejčastější chřipkové profylaktické léky jsou acon, ars, bry, carb-v, eucal, eup-per, gels, influenz, lach, phos, rhus-t, sep, sulph). Pokud je však již "Genus Epidemicus" znám, pak může přejít na tento nový lék a užívat ho nadále jednou týdně (potence 30C, příp. 200C). Pakliže přesto onemocní chřipkou, je nutné případ odebrat a vybrat pro něj individuální lék.

Jak přidat Genus Epidemicus na server:

V sekci Genus Epidemicus nejdříve klikněte na "přidat genus" a tam popište, o jakou epidemii se jedná (tedy místo, čas a epidemickou chorobu) a potom, když to uložíte, klikněte na vámi vytvořenou "epidemii" aby jste se dostali do podrobností a tam můžete přidat svůj návrh na Genus Epidemicus. (Je tam vytvořen příklad.) Každý pak může k dané epidemii přidat svůj vlastní návrh, nebo potvrdit již návrh uvedený.

V případě, že se bude jednat o rozsáhlejší epidemii (třeba chřipky), budou tyto návrhy umístěny na titulní stranu, aby se informace dostala k co nejvíce lidem.

Kdokoliv (i neregistrovaný homeopat) může napsat svůj e-mail do okénka GENUS EPIDEMICUS a pak mu bude na jeho e-mailovou adresu zaslán každý návrh "Genus Epidemicus", který někdo na server vložil, aby například během chřipkové epidemie, nemusel stále kontrolovat server, jestli tam něco nepřibylo.

http://www.volny.cz/vaclav.hrabak
http://www.homeoinstitut.com


plakát z roku 1918 - pandemie "Španělské" chřipkyzobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:05:31
západ:18:33
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz