přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
12. února 2007
Iva Valentova Ing.

Používání PC remedies v našich podmínkách


Nabídka vzorků léků Petera Chappella k vyzkoušení


Vážení kolegové,

nabízíme Vám k odzkoušení vzorky léků systému PC remedy, jehož autorem je známý homeopat Peter Chappell z Velké Británie.

Seznam léků:

Allergies PC127h (alergie)
Autism PC124e (autismus)
Cancer PC140c (rakovina)
Diabetes 1&2 PC150d (cukrovka I. a II. typu)
Down Syndrome PC151e (Downův syndrom)
Eczema & Asthma together PC160e (exzém a astma)
Fat PC170f (obezita)
Hepatitis (all types) PC191i (žloutenka – všechny typy)
Leukaemia PC231m (leukémie)
Vaccination PC320v (očkování)

Vzorky léků ze seznamu lze objednat na adrese homeopat-fakulta@quick.cz
Jedna dávka stojí 50 Kč + 50 Kč poštovné a balné. Tato cena platí při poskytnutí zpětné vazby použití a účinku léku v daném případě (kazuistiky) písemnou nebo ústní formou na setkání s Peterem Chappellem 7.4. 2007 v Brně, které pořádá Česká homeopatická asociace

nebo
vyplněním příslušného dotazníku a jeho odesláním na kontaktní adresu ČHA.

Pokud se zúčastníte setkání s Peterem Chappellem 7.4. 2007 v Brně, kde přednesete svojí kazuistiku, dotazník vyplňovat nemusíte.

O systému PC remedy se lze dočíst v knize „Druhé similimum“ (nakl. Alternativa), objednávka knihy , případně z přednášek které Peter Chappell již v české republice pořádal. Informace v anglickém jazyce lze nalézt na webových stránkách www.vitalremedies.com


Podmínky pro zaslání vzorku výše uvedeného PC remedy :
1) máte dokončené homeopatické vzdělání u některé české nebo zahraniční homeopatické školy, nebo jste student některé homeopatické školy a máte možnost případ konzultovat v rámci supervize
2) lék použijete holistickým způsobem za dodržení obecných podmínek v klasické homeopati
3) odběr a průběh léčby zdokumentujete a na požádání ho předložíte se zachováním anonymity pacienta (viz dotazník) nebo
4) máte možnost se zúčastnit semináře s Peterem Chappellem v r. 7.4.2007 v Brně a osobně prezentovat a konzultovat své výsledky.

Případné dotazy ohledně vedení léčby PC remedy lze konzultovat na stránkách www.vitalremedies.com , případně dotaz poslat na adresu
homeopat-fakulta@quick.cz s tím, že otázku přeložíme a pošleme obratem Peterovi.

___________________________________________________________

ÚVAHY PETERA CHAPPELLA

EPIDEMICKÉ A CHRONICKÉ CHOROBY

Hahnemann před 200 lety o epidemických chorobách příliš nevěděl, dnes víme více. Choroby mají vlekou rodinnou hierarchii. Existuje minimálně 10 hlavních miasmat, z nichž každé má dalších 10 příbuzných.
Lidé existují už velmi dlouhou dobu, mají v jednom těle mnoho miasmat, která žijí vedle sebe, sdružují se a prolínají, proto stovka miasmat dává obrovské možnosti vzniku jakéhokoliv druhu nemoci. Choroby jsou vlastně kombinacemi miasmat, která se za dlouhou dobu konsolidovala do pevných identifikovatelných celků. Z tohoto pohledu je každá chronická nemoc epidemickým fenoménem a proto ji lze léčit jako epidemii. Stačí objevit totalitu procesu a na ni nalézt lék, nemusíte léčit jednotlivého člověka, ale jeho chorobu. Choroby mají své vlastní vědomí, které nenáleží jednomu člověku, jedné individualitě, ale lidstvu jako celku, lidskému vědomí.
Když odeberete symptomy 100 lidí, tak se nedostaneme k individualitě jednoho člověka, ale celého lidstva. Když je choroba pokročilá, individuální lék ji už nemůže chorobu zastavit. Naopak když se choroba vyvíjí, je potřeba individuální lék, protože se u ní ještě nezačalo vyvíjet vědomí lidstva.

CHOROBY A VĚDOMÍ
Bůh představuje dobro, ďábel zlo, oba musí být přítomni současně a rovnocenně, abyste je mohli poznat. Podobně choroby nejsou ani dobré, ani zlé, jejich úkolem je učit nás a pozvedat naše vědomí, uvědomování si. AIDS nás má naučit jinému sexuálními chování a vztahu k ženám, podobně je tomu u syfilis a kapavky, ale lidstvo je dost natvrdlé, je těžké posunout lidské vědomí dál.
Choroby máme proto, abychom si uvědomili, že způsob, jakým vedeme naše životy nepřispívá k našemu duchovnímu prospěchu. Je nutno pochopit účel každé nemoci, jinak se bude neustále opakovat. Homeopatie je jedním z nejlepších způsobů, jak toto poznání urychlit. Úspěšná léčba musí nemoc pozastavit na úrovni příčiny. Pokud se pouze zbavíme symptomů, jedná se pouze o potlačení a přesunutí problému na jinou úroveň.
PC léky fungují tak, že pozvedávají vědomí každého jednotlivce, který je užívá, a s tím, jak se bude léčit stále více lidí, bude se měnit i vědomí celého lidstva.

JAK BYL VYTVOŘEN LÉK NA VLASTNÍ VĚDOMÍ CHOROBY
Původní myšlenkou bylo, že se musí vytvořit teoretická podoba nemoci, která se vloží do léku. Musí vzniknout materiální verze teoretické myšlenky. Většina energií má elektromagnetickou povahu, proto se Peter rozhodl vyrobit elektromagnetickou verzi léku a běžně ji potencovat ve vodě.
1. krok – formulace - ve velmi abstraktní matematice lze do rovnice vložit i lásku, např. fraktální matematika je velmi abstraktní. Musíte formulovat chorobu. Boj s chorobou nefunguje, láska je to jediné, co funguje, je tou základní a nezbytnou ingrediencí v uzdravení.
abstraktní matematika
1+1 se nerovná 2
1 + 1 =1+ něco přitaženého k této jedničce - vědomí z tohoto přitažení
1+1=1+ láska + vědomí, které je tím produkováno
2- krok - pak se to musí zjednodušit na něco, co vypadá jako formule konvenční matematiky. 3 krok - pak se to dá přetvořit do frekvenčního spektra, lze z toho udělat třeba hudbu, tu lze pustit nahlas, převést ji do vody a je lék, lahvička s vodou se dá položit na reproduktor.NĚKTERÉ MYŠLENKY VZTAHUJÍCÍ SE KE KONKRÉTNÍM NEMOCEM
FAT -OBEZITA
Problém obezity je reflexí hladomoru. Lidstvo v Evropě zažilo stovky hladomorů, naše těla jsou uzpůsobena k tomu, aby si začala vytvářet zásoby, když mají pocit, že se blíží doba hladu. Je to hluboce zabudovaný princip přežití.
V poslední době naše potrava ztratila 2/3 své výživné hodnoty, je nekvalitní, jen dobře vypadá, ale ve skutečnosti je v ní hodně jedů. Když ženy trpí obezitou, začnou hladovět, ale to jenom potvrdí domněnku jejich mozku, že skutečně přichází doba hladovění a metabolismus se tím dostane do začarovaného kruhu. Když lidé pravidelně drží hladovku, začnou tloustnout - je to reflexe hladu a strachu z něj. Lék na obezitu uklidňuje organismus a ubezpečuje ho, že mu žádný hladomor nehrozí.

ISOL - OPUŠTĚNOST
Spousta lidí má pocit, že je na světě sama. Je to blud, protože vesmír je plný lásky, ale má ho velké množství lidí. Žijí s pocitem, že nejsou spojeni s Bohem a že nejsou láskou. Je to lék zejména pro obyvatele severní polokoule (bělochy).

DOWN - DOWNŮV SYNDROM
To, co se děje v mozku těchto pacientů, je velmi podobné Alzheimerově chorobě. Individuální léky by příliš nepomohly ke zlepšení činnosti mozku. Určit individuální homeopatický lék je někdy těžké, protože symptomy pacienta jsou překryty symptomy Downova syndromu.
Když odstraníte symptomy nemoci, uvidíte individuum, proto je třeba obě věci od sebe oddělit. Individuální lék nemá nic společného s patologií vlastní nemoci, je to jen způsob, kterým se k ní přibližujete.
Lék lze podat i malému dítěti, případně už těhotné matce. Bylo léčeno celkem 15 dětí, na kontroly přišlo 7 dětí, u všech se inteligence zvýšila. Nebyla to totální transformace, ale citelný pokrok. Co lék dokáže, to se zjistí až během dalších let.

CFS - CHRONICKÁ ÚNAVA - CHRONIC FATIGUE SYNDROME
Projekt trvá 5 měsíců. Odhaduje se, že v Evropě trpí tímto syndromem až 1 milion lidí (1 člověk z 300). Byl odebráno 10 případů kvůli vytvoření totality symptomů. Někteří pacienti trpěli touto nemocí až 20 let a vyzkoušeli všechno možné, ale nic nezabralo.
· Pacienti vypadají úplně normálně - to je první potíž, protože všichni si myslí, že jim nic není.
· Neuvědomují si, že přepínají své síly, je to jejich způsob života. Působí dojmem, že se naučili používat v životě velkou sílu v životě, ale množství naší energie se s věkem postupně snižuje a pokud člověk neustále vydává energii a nevěnuje se odpočinku, tak se přetáhne a už nikdy se nedostane zpátky do původního stavu. Ztratí spojení se svou energií.
· Často je s tím spojen pocit pomoci a bezmocnosti, bývají to často tzv. matky Terezy, které se hroutí z toho, jak pomáhají druhým. Když jsou sami bezmocní, situace se obrátí.
· Mají velký problém s kontrolou: pokud něco dneska neudělám, nebudu mít už sílu udělat nic zítra.
· Musí se poučit ze své choroby: musí přestat pomáhat druhým lidem a začít pomáhat sami sobě nebo přestat být ambiciózní a zaměřit se na to, aby byli více normální. Potřebují nalézt svůj vlastní střed a přestat se zaměřovat navenek.
· Jsou nesmírně unavení, takže nemohou ani mluvit, rozumět, co se jim říká, proto ani nemohou s nikým hovořit. Ztrácí své přátele, protože nejsou schopni vést konverzaci, nepamatují si ani jednu větu. Nedokážou koordinovat svou činnost, vidí např. postel a povlečení, ale neví, co s tím mají udělat.
· Z fyzického hlediska si připadají jako prázdná taška, dusí se, protože nemají energii na to, aby se nadechli. Jsou k smrti unaveni, neudrží ani tužku. „To není život, ale jen přežívání, cítím se jako vyždímaný hadr na nádobí“.
· Jejich slabost se neustále zvětšuje, ze začátku jsou schopni 4 hodiny pracovat, pak ani nedojdou k autu. Postupně už nejsou schopni dělat vůbec nic, jakékoliv úsilí přináší takovou vyčerpanost, že o tom nestojí za to ani začít přemýšlet.
zdroj: Homeopatická fakulta Brno, Peter Chappell

zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:51
západ:15:53
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz