přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
25. ledna 2007
Eliška Grazová

K přednášce Robina Murphyho a reakci na ní
K přednášce Robina Murphyho a reakci na ní.

Patřím k těm, kteří byli jeho přednáškou unešeni. Každý nový přístup k homeopatické léčbě nás v podstatě obohacuje a posouvá nás dál. Čerpáme ze zkušenosti druhých a je jen na nás, jak vše využijeme. Homeopatie je sama o sobě velká polarita a to přímo vícerozměrová. Pokud tutu skutečnost nepochopíme, můžeme se ocitnout v roli nepochopeného na straně druhé.

Než jsem začala používat klasickou homeopatii, používala jsem hlavně nízké potence a mohu říci velmi úspěšně. Proto umím pochopit, proč se říká, že nejdůležitější je podat správný lék a potence je až druhořadá. Při léčbě používám, jak nízké potence, tak i vysoké. Ano, musíme ale vědět, kdy kterou použít!

Když jsem o homeopatii ještě moc nevěděla, dělala jsem si sama mateční tinktury a potenciací ředila až do D12 a ty ještě dále ředila ve sklenici vody - účinek byl pozitivní.Používala jsem tyto potence při samoléčbě a léčbě svých blízkých - v r. 1989 - 94. (Až po roce 1995 se k nám začala dovážet homeopatika z Boironu). Byla jsem potěšená, právě touto přednáškou Robinem Murphym, že mi vlastně potvrdil, že lze takto homeopaticky léčit!

Nechci citovat co kdo napsal, a co kdo řekl. Homeopatie je o trpělivosti, toleranci a pochopení nejen pacienta ale sebe samého. Každý z homeopatů má své vlastní zkušenosti, je vhodné si je předávat a z nich čerpat. Každému z nás může vyhovovat jiná metoda léčby a přesto bude úspěšná. Někdy je nutno zvolit individuální přístup v léčbě.

V každém případě bychom měli vycházet při léčbě z klasické homeopatie.

Jakmile se začneme homeopatií zabývat, je to záležitost na celý život. Ne vše se musí v homeopatii povést ale to musíme vědět dřív, než se do studie homeopatie pustíme. Holistický přístup k léčbě, by měl být vždy samozřejmostí.

Jsem vlastně provér, vyzkoušela jsem mnoho léků. Vím že mi neublížily, naopak mi pomohly, znám jejich vibrace. Proto si dovolím tvrdit, že i nepřesný lék, může odvést svojí práci.

Buďme tolerantní k léčbě zkušenějších zvláště, když jsme toho sami moc nedokázali.

Přeji krásný den! Eliška Grazová
zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:12
západ:17:15
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz