přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
18. listopadu 2006
Jan Hoférek DiS.

Kondor krocanovitý


(Cathartes aura)


Proving proběhl na podzim 1999 v USA pod vedením Dr. Todda Rowea. Lék byl získán z ocasního pera čerstvě usmrceného kondora, kterého srazilo auto. Zkoušky se účastnilo 18 dobrovolníků ve věku mezi 21 a 65 lety. Použita byla potence 30C jednou denně, max. tři dny. Jedné z osob byla 6 měsíců poté podaná ještě dvoustá potence.

Ústředním pocitem provingu je katarze. (Povšimněte si latinského označení pro kondora – Cathartes.) Kondoři jsou mrchožrouti… Témata, která opakovaně vyvstávala, byla: shánění se po jídle, prohledávání starých věcí, opouštění starého jídla. Objevovaly se představy o čištění. „Mívám sny o špíně, kterou čistím,“ poznamenal si jeden zkoušející. Po očistném procesu nastoupily pocity klidu a míru. Téma spirituality (nikoli náboženství) je u ptačích léku obvyklé.

Emoce z dětství, které dosud plavaly na povrchu, byly zpracovány a opuštěny, zanechaje zkoušející naplněné klidem a mírem. Byli schopni odpoutat se od starých a mrtvých vztahů, které si nesly roky. „Bylo to jako očistné léčení; spousta emocionálních zbytků, kterých se potřebuji zbavit.“ „… byl jste podporovaný v řešení záležitostí s rodinou.“

Další témata byla létání a vznášení se. Létání provázely pocity klidu, míru, soustředění a spokojenosti. (Kondor je na zemi zranitelný.) Země není bezpečná, může jí propadnout. Několik proverů mělo sny o tom, že země je tenká jako papír a že se propadají podlahou. Jeden zkoušející popsal tento pocit zranitelnosti jako „vajíčko bez skořápky“. Myšlenka katarze a létání se skloubila v představě „fénixe povstávajícího z popela“.

Často se vyskytovaly představy zvířat – psi (9), ptáci (7) a hadi (4). Některá zvířata hrála roli strážců nebo ochránců (11 z 18 zkoušejících) nebo zde byla obava z toho, kdo bude plnit tuto pečovatelskou funkci. Například jedna žena měla během celého provingu pocit ochrany od jejího psa. Agresivní zvířecí stránka se manifestovala v podobě varování následovaného kousnutím. „Byla jsem varovaná a potom mně kousnul chřestýš do malíčku na ruce.“

Komunikace byla dalším tématem. Hodně komunikace bylo spojeno s frustrací a s pocitem blokování v úsilí o komunikaci. (Tito ptáci nemají hlas.) Mnozí zkoušející měli frustrující sny, v kterých nemohli dokončit úkoly. Byly zde pocity hrozby, podrážděnosti, frustrace a obtěžování, trýznění. Časté bylo téma vracení se pro něco zapomenutého. (Když kondor uvidí mršinu, často se hned nepřiblíží, ale vrátí se se svými druhy až následující den.)

Jiným tématem byla myšlenka vycházení s něčím. Zkoušející měly mnohokrát pocit, že jim pravidla nesedí nebo že by měla být zrušena. Ilegální činnost, tajné operace. – Toto téma vystoupilo do popředí také v provingu havrana.

Nejvíce zasaženými oblastmi těla byly hrdlo a hlava. Hlavními fyzickými symptomy byly:
- drenáž mazových cyst a abscesů měkkých částí
- akné (pustulární)
- bolavé hrdlo a tonzilitida
- bolest hlavy (za očima),
- holohlavost resp. ztráta ochlupení (kondoři brzy preventivně vylysají kvůli infekci),
- svědění, mravenčení, pocit hmyzu lezoucího po nohou v noci (kondoři trpí na vši)
- bolesti zad
- zimomřivost nebo naopak návaly horka.
Příznaky převládaly na levé straně.

Preferovanými barvami byly červená, bílá, černá, zelená a hnědá.

Proving měl na zúčastněné značný dopad - 10 z 18 zkoušejících se zbavilo potíží. Co však bylo nejpřínosnější (je-li to možné takto říct) a co je, podle mého názoru, stěžejním tématem léku Cathartes aura – nastolení klidu, míru a spokojenosti (se sebou samým po vnitřní katarzi).

Doporučené www-stránky:
http://www.zoolesna.cz/katalog.php?id=KAT000000000000103
http://www.naturfoto.cz/kondor-krocanovity-fotografie-2381.html


zdroj: GRILL, Yolande. A proving of Turkey Vulture. http://www.chiaz.com/provings/cathartes

zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:51
západ:16:31
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz