přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
27. září 2006
Vilcakul

dr. Robin Murphy


Praha 9.9.-10.9.2006


Nedá mi to, abych Vám nenapsal snad o nejlepší přednášce z homeopatie, co jsem zažil. Jedná se o přednášku dr. Robina Murphyho, který nás tento víkend seznámil se svým vhledem na homeopatii. Dr. Robin Murphy patří k popředním americkým homeopatům a vyučuje homeopatii málem po celém světě. Napsal jsem málem, protože tato přednáška byla jeho první na starém kontinentě, nikdy předtím ještě nebyl v Evropě. Dr. Murphy vede v Americe homeopatický institut Lotus, ve kterém spojuje starověké nauky s moderní medicínou a homeopatii. Tento americký lékař je autorem Homeopatického syntetického repertoria, které už léta používají i naši homeopati.
Kombinuje ve své praxi homeopatii s jinými systémy, hlavně s čínskou a indickou medicínou. Jeho cílem je napojit homeopatii na starověkou medicínou, aby se stala její nedílnou součástí a získala zpět své místo na výsluní. Homeopatie je založená na vitální síle a zákon podobnosti je přístupem k léčbě vitální síly. Vitální síla je pojem integrující vše v medicíně a on si dal za cíl integrovat vše do jednoho systému, který nazval pranamedicína. Ve své praxi skloubil homeopatii s těmito starověkými naukami: čínská a indická medicína, fytoterapie, alchymie, astrologie.
První den jsme se seznámili s technikami homeopatického předepsání léku, které přiblížily historické metody homeopatie. Dále se probírali Hahnemannové vodní léky, jde o rozpuštění homeopatického léku ve vodě a jeho opětovné podávaní s cílem urychlit homeopatickou léčbu.
Dr. Murphy hovořil i o ptačí chřipce a možných homeopatických lécích na tuto chorobu a hlavně o její prevenci.
Druhý den nás dr. Murphy obeznámil s jeho pojetím pranamedicíny, do které zahrnul všechny tajné nauky starověku. Hovořilo se o stromě života, o čakrách, planetách a všech souvislostech s lidským bytím. Nakonec nás dr. Murphy obeznámil s jeho tabulkou, kterou používá k diagnóze pacienta.
Celá přednáška se nesla v příjemné pracovní atmosféře a dr. Murphy dokázal nejen své kvality homeopata, ale i učitelé, který je schopen v krátkém časovém úseku, poskytnout co nejvíce informací studentům homeopatie. Patří mu náš dík a taky nakladatelství Alternativa, která nám zajistila tak dobrého učitelé.
A nakonec jen dovětek pro ty, kteří nebyli na této přednášce: Máte čeho litovat!


zdroj: pozn.: pro účastníky semináře s Robinem Murphym je připravena stránka na počítání horoskopu - klikněte na odkaz Murphy-horoskop pod fází měsíce

zobrazit všechny články tohoto autora
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:07:51
západ:15:53
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz