přihlásit (s)registrovat konference
  v     v  
  Články  Aktuality  Seznamy  Knihovny 
aktualita od do vloženo
Postgraduální škola Universum homeopathicum6. října 201813. října 20185. října 2018
 Začínáme 6. 10., další sobota 13. 10., poté již po 14 dnech
1. kongres nelékařské homeopatie26. května 201826. května 201822. března 2018
 Přednášející: možnost přednášet na kongresu bude nabídnuta všem homeopatům nelékařům, absolventům a studentům nelékařům ze všech škol klasické homeopatie v ČR.
Téma přednášek: zajímavé homeopatické kazuistiky, filosofie a principy léčby celostní homeopatie, nové zkušenosti se známými homeopatickými léky, zkušenosti a pohledy na méně známé homeopatické léky, léčba dětí, rostlin, zvířat .....
Pro koho je kongres určen: pro všechny koho zajímá celostní klasická homeopatie, pro každého, kdo se chce podělit o své zkušenosti nebo si poslechnout zkušenosti a postřehy svých kolegů, navázat nové kontakty. Kongres je určen i pro laiky a zájemce o celostní homeopatii z řad široké veřejnosti. Svojí účastí na kongresu podpoříte větší povědomí
o nelékařské celostní homeopatii v naší zemi.

Dobrovolný příspěvek: 300.‐ Kč (platí se předem na účet), aktivní účast zdarma Aktivním i pasivním účastníkům bude vydán certifikát o účasti na kongresu.

Termín: 26.5. 2018 (sobota), 9.30 – 19.00 hod. Místo konání: Praha (FTVS, José Martího 269/31)

Přihlášky posílejte na mail: dari.sindelarova@gmail.com web: https://kongres5.webnode.cz/
Konference – Nežádoucí účinky vakcín a jejich alternativní léčba23. května 201823. května 201822. března 2018
 Tato konference je určena jednak lékařům, homeopatům, léčitelům tradiční čínské medicíny a dalším terapeutům k rozšiřování odborných znalostí, jednak zájemcům z laické veřejnosti, kteří získají přehled o tom, jaké problémy mohou s očkováním souviset a jak je možné jim předcházet nebo je efektivně léčit.

Na konferenci vystoupí MUDr. Ludmila Eleková, Ing. Marián Fillo, MUDr. Judita Hofhanzlová, Ing. Václav Hrabák, MUDr. Dagmar Komárková, Ing. Aleš Sušický a MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D.

témata přednášek: Klasifikace nežádoucích účinků očkování a vakcín – Konstituční homeopatická léčba následků po očkování, kazuistiky – Prevence nežádoucích účinků očkování a detoxikace pomocí homeopatických potencí vakcín – Homeopatická léčba následků po očkování – Zásadní nedostatky vědeckého výzkumu vakcín – Složky vakcín jako nebezpečná směs homeopatik? – Očkování z pohledu tradiční čínské medicíny, prevence a léčba následků – Vztah homeopatie a tradiční čínské medicíny při léčbě následků po očkování.

Další informace o konferenci naleznete na www.poockovani.cz/konference

Pozvanka v pdf https://www.poockovani.cz/konf/konference_poockovani_2018.pdf
Systematizace rostlin v homeopatii – Dr.Michal Yakir (Praha)11. května 201813. května 201822. března 2018
 Tříletá mezinárodní škola Dr.Michal Yakir v České republice - Systematizace rostlin v homeopatii - Michal Yakir

Časový rozvrh výuky: pátek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 17.00, neděle 9.00 - 16.00

Nejedná se o jednorázový seminář, ale o ucelenou školu, která Vám umožní naučit se metodu Systematizace rostlin v homeopatii používat prakticky. Jednotlivé víkendy na sebe budou tematicky navazovat. Odstup vyučovacích víkendů bude půl roku tak, aby jste si mohli probranou látku vyzkoušet v praxi. Během tří let školy pochopíte systém čeledí rostlin ve svém vývoji a naučíte se díky systému rostlin používat několik set homeopatických léků z rostlin ve své homeopatické praxi.

Pokračování školy: 11-13.5. 2018
Místo: Praha, Fakulta tělesné výchovy a sportu UK
José Martího 269/31, Praha 6 - Veleslavín, posluchárna P2, třetí paptro
Michal Yakir z Izraela - 3. stĺpec - Caryophyllideae27. dubna 201829. dubna 201822. března 2018
 Prihláste sa na seminár Michal Yakir z Izraela - 3. stĺpec - Caryophyllideae - 27. -29.. 4. 2018 v Bratislave.
Bližšie informácie: https://www.akademiahomeopatie.sk/event/michal-yakir/

Lieky z podtriedy Caryophyllideae ( v systéme Jana Scholtena 633.) sú v našej praxi veľmi časté. Ale málo homeopatov na ne myslí a preto ľahko unikajú pri predpise.
Caryophyllideae obsahujú veľmi zaujímavé čeľade Cactaceae, Phytolaccaceae, Caryophyllaceae, Polygonaceae, Droseraceae. Ich hlavnou myšlienkou je konflikt medzi tým ako byť sám sebou a zároveň byť so svojou rodinou. Silná téma je aj vzťah medzi matkou a dieťaťom.
Michal Yakir nám povie o svojich skúsenostiach s liekmi z tejto skupiny rastlín a ukáže nám zaujímavé prípady.

Prihlášky posielajte na adresu: petrociova@gmail.com
Úplný systém rastlinnej ríše – Dr. Jan Scholten2. února 20184. února 20188. prosince 2017
 Jan Scholten je génius modernej homeopatie.
Je veľmi žiadaný vo svete. Preto ho môžeme vidieť v Bratislave len raz za tri roky.
Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť. Je to veľký zážitok.
Bližšie informácie: https://www.akademiahomeopatie.sk/event/jan-scholten
Dr. Jan Scholten objavil nielen systém minerálnej ríše, skupinu lantanoidov, ale aj úplný systém rastlinnej ríše. Vďaka tomuto geniálne jednoduchému systému dokážeme teraz predpisovať veľmi presne lieky a dosahovať tak hlboké vyliečenia v našej každodennej praxi.
Aj keď je systém veľmi jednoduchý, je potrebná prax na jeho samozrejmé používanie.
Jan pomocou videoprípadov ukáže ako postupovať pri analýze .
Prihláste sa ešte dnes: petrociova@gmail.com

Tešíme sa na stretnutie,
MUDr. Vladimír Petroci
Jak si poradit sami v případě akutních i chronických obtíží10. listopadu 201712. listopadu 201726. října 2017
 Setkání s homeopatií, novými přístupy a metodami. Naučíte se jak si pomoci sami v případě akutních i dlouhodobých obtíží i např. tehdy, když pořebujete zrušit rodinné vzorce.

Termín: 10. – 12. 11. 2017, začátek v pátek v 18 hodin, konec v neděli ve 13 hodin.

Místo: Hotel Ostrov, Nymburk, www.hotelostrov.cz

Domácí využití homeopatie, dávkování při akutní nemoci, potence. Jak se chovat při braní homeopatik. Domácí lékárnička.
Homeopatie v zimním období, prevence a terapie, akutní i chronické potíže (prevence chřipky, nachlazení, kašle, angíny), úrazy sportovní i jiné, únava, regenerace a nabírání sil po nemoci i úrazech a téma šetření zubů.
Homeopatie v těhotenství i po porodu, včetně informace o individuálním homeopatickém preparátu z placenty pro celou rodovou linii.
Homeopéče o děti, řešení dětských nemocí (chřipky, virózy, ekzémy, záněty) a v neposlední řadě očkování.
Homeopatie pří úrazech, při sportu, na dovolené a cestách, letištní skenery.
Homeopatie pro náročné životní situace v rodině, práci i v osobním životě.
Homeopatie v mém podání, kombinace s dalšími technikami a terapiemi.
Vstupní a další konzultace, na co se připravit.
Společná diskuse a prostor pro Vaše dotazy.
Meditace budou tentokrát na téma vnitřního, vnějšího i vánočního úklidu a získávání energie a očisty těla od destruktivních energií.

Pro zájemce bude možnost individuální konzultace či supervize po skončení společného bloku (konzultace bude zlevněna o 50%). Rovněž zajistím rozšířšené varianty homeolékárničky pro zimní chřipky a nachlazení, ošetření po operaci, na zuby, pro sporty a cestování, homeo-hojivé masti, koloidy.

Přihlášky zasílejete na adresu: vladimiralani@gmail.com a zálohu 200 Kč na účet 500348783/0300. Účast potvrdím a další informace pošlu emailem na základě připsané platby.

Cena za seminář: 2 900 Kč (zahrnuje i informace k homeopatické lékárně včetně vzorků, materiálů k meditacím a technikám) V ceně nejsou zahrnuty náklady na stravu a ubytování.
Dr.Michal Yakir - Systematizace rostlin v homeopatii27. října 201729. října 201720. července 2017
 3. seminář Tříleté mezinárodní školy Dr.Michal Yakir
Začíná nový první ročník Postgraduální školy Universum Homeopathicum7. října 20178. října 201720. července 2017
 Ve škole Universum homeopathicum se zaměřujeme na hluboké vnímání a pochopení psychologického obrazu homeopatických léků. V současné, moderní době je to to nejdůležitější, kam se homeopatie ubírá. Mnoho studentů i absolventů různých škol homeopatie má dobrý přehled o lécích, ale často je to směs různých informací, které chybí společný jednotící prvek, kdy si člověk řekne "aha!". V tom je právě cíl této Postgraduální školy. Dostupné informace složit v jeden celek, který dává dohromady smysl. Tento smysluplný celek se naučíme nejen používat, ale postupně si i studenti osvojí jak si z dostupných informací sami tyto smysluplné celky mohou vytvářet. Homeopatie není pasivní přijímání informací, je to proces do kterého je sám homeopat zapojen, učí se jinak vnímat souvislosti a postupně si osvojuje komplexní - celostní vnímání reality. Stávat se homeopatem tak není jen proces, který pomáhá ostatním zbavovat se utrpení a zdravotních problémů. Je to proces, který obohacuje samotného homeopata o poznání ostatních lidí, světa a současně i sebe samého.
Obrazy homeopatických léků
Pochopení a vnímání miasmat
Vedení případů, akutní homeopatie
Další možnosti poznávání léků, vnímání případů, provingy
Strava, toxicita, doplňky, akutní případy
Dětská homeopatie, homeopatie v těhotenství a při porodu
Psychiatrické případy
Homeopatie...
Začíná On-line studium Základy homeopatie Universum Homeopathicum2. října 20172. října 201720. července 2017
 Tato jednoletá on-line škola byla vytvořena k tomu, aby zájemci o studium homeopatie získali základní přehled o způsobu homeopatické léčby a o jednotlivých lécích. Skuteční zájemci o homeopatii se nemohou spolehnout pouze na to co se dozví v jedné konkrétní škole. Důležité je také samostudium, čtení knih a dalších homeopatických zdrojů. Každý učitel – homeopat však popisuje homeopatické léky jinak, z jiného úhlu pohledu. V této škole se budeme nejzákladnějšími léky zabývat hodně dopodrobna, abychom se naučili, jak jednotlivé homeopatické léky vnímat a rozlišovat je mezi sebou. Ale současně abychom byli schopni z více zdrojů vybrat to nejdůležitější a podstatné pro daný lék. Studenti zárověň dostanou k probírané látce materiály.
Po tomto prvním roce získá každý základní znalosti o homeopatii, o homeopatických lécích a o homeopatické léčbě. Pro samostatnou homeopatickou praxi je to pouze první krůček. Ale již po tomto roce či již v jeho průběhu může každý s homeopatií již experimentovat, léčit akutně své nejbližší, již se může dařit pomoci i přátelům a známým s chronickými problémy.
Homeopatické studium je proces. Tato škola základů homeopatie je kvalitní základ k tomu se homeopatií zabývat dále a hlouběji. Absolventi obdrží diplom. Tato škola základů homeopatie by měla být výchozí pro další studium ať uz Postgraduálního studia Universum Homeopathicum tak jiných pokračujících studií v Česku i zahraničí. Věřím, že tato škola se stane dobrým základem pro to stát se skutečně schopným homeopatem/homeopatkou.

Princip homeopatické léčby
Popisy homeopatických léků (materia medica)
Práce s repertoriem
Celostní - konstituční homeopatická léčba
Způsoby získávání znalostí o homeopatických lécích
Seznámení se s různými směry v homeopatii
Skupiny léků (říše, miasmata,...)
Akutní homeopatická léčba
Zahájení mezinárodní tříleté školy Systematizace rostlin v homeopatii - Dr.Michal Yakir28. října 201630. října 201631. ledna 2016
 Oznamujeme zahájení mezinárodní tříleté školy Systematizace rostlin v homeopatii - Dr.Michal Yakir, která začne v říjnu 2016 v Praze. Je to systém třídění a homeopatického vnímání čeledí rostlin, který pochází od homeopatky s 25-ti letou praxí, která je původní profesí botanik a ekolog. Ve své podstatě je to velmi jednoduchý systém, díky kterému lze v praxi rozpoznat a používat několik stovek rostlinných homeopatických léků bez složitého memorování. Systém vychází z tabulky rostlin, kterou Michal Yakir patnáct let vyvíjela.
Michal ve svém systému uchopení světa rostlin používá původní botanický systém, který vychází z morfologického pozorování rostlin (Cronquist), díky kterému lze dobře vnímat vývoj rostlin, od nejvíce primitivních až po nejsložitější formy a to i z filozofického a kabalistického hlediska (nepoužívá genetický systém APG který používá Jan Scholten).

Škola je vhodná jak pro praktikující homeopaty, tak pro studenty jakékoliv školy klasické homeopatie.

Více o škole, o tabulce systému rostlin, přihláška ke studiu

www.michal-yakir.cz

Organizace studia: Ing.Aleš Sušický a tým homeopatů
Zahájení nové ON-LINE školy Základy homeopatie Universum Homeopathicum3. října 20163. října 201622. srpna 2016
 - pronikněte do tajů homeopatie
- jednou týdně on-line kurz od 19. do 21. hodiny + 3x za rok celodenní osobní setkání
- studium je určeno především začátečníkům
- základní principy homeopatie, jakým zůsobem homeopatický lék působí
- seznámíme se s nejméně 180ti homeopatickými léky
- akutní homeopatie
- práce s repertorizací
- po dokončení jednoletého intenzivního kursu je vhodné pokračovat Postgraduálním studiem Universum Homeopathicum

více podrobností na www.homeounivers.cz
Zahájení nového ročníku postgraduální homeopatické školy Universum Homeopathicum1. října 20161. října 20165. července 2016
 studium je určeno především pokročilým studentům
- absolventům alespoň jednoho roku základní homeopatické školy
začátečníci mohou absolvovat doplňující kurzy + samostudium
malá studijní skupina - všichni mají prostor pro vlastní dotazy
vyučování cca každou druhou sobotu
(celkem 16 celodenních seminářů) + letní škola
moderní porozumění homeopatie - komplexní vnímání obrazů homeopatických léků a psychologie homeopatie
rozvíjení terapeutických schopností a vnímání
akutní homeopatie, vedení případu, dávkování, potence,
práce s živými případy
homeopatické provingy

více na www.homeounivers.cz
MVDr. Michal Jiřička - seminář veterinární homeopatie (Homeounivers - Praha)4. června 20165. června 20167. května 2016
 Jeden z nejznámějších českých veterinárních homeopatů MVDr. Michal Jiřička bude přednášet o svých zkušenostech s homeopatií ve veterinární praxi.

datum a místo konání: 4. a 5. 6. 2016, Muchova 11, Praha 6

podrobnější informace: Václav Hrabák 603 743 049

cena víkendového semináře: 1900 Kč

přihlášky: homeounivers@volny.cz

harmonogram: Sobota od 10 do 19 hodin s hodinovou přestávkou na oběd a v neděli od 10 do 17 hodin s hodinovou přestávkou na oběd.

Přihlašte se na seminář prosím co nejdříve, kapacita je omezená, ale v případě většího zájmu je možné přesunout do většího prostoru. Možný přesun je však nutné učinit s předstihem, proto se prosím přihlašte alespoň do 28.5. Pro přihlášené po tomto termínu doufám nalezneme místo také.
Dr. Philip Bailey v Praze12. března 201613. března 201612. února 2016
 Australský homeopatický lékař s velkou klinickou zkušeností, autor známých odborných publikací (Homeopathic Psychology, Lac Remedies in Practice, Carcinosinum) bude přednášet 12. a 13. března 2016 v kongresovém sále hotelu Pyramida v Praze na téma Polarity v obrazech léků. Seznámí účastníky semináře s obrazy některých málo známých a nových léků, které se prokázaly jako významné v jeho současné praxi, a ukáže, v jakých polaritách se pohybují jejich symptomy: Alabaster, Androctonus, Lilium tigrinum, Hekla, Argentum iodatum… Výklad bude provázen analýzami konkrétních případů léčby.

Seminář přinese informace o novém vývoji v oboru a dá nahlédnout posluchačům do ordinace jednoho z nejznámějších učitelů homeopatie. Jeho předchozí dvě návštěvy na Homeopatické akademii byly studenty vysoko oceněny pro svou praktickou hodnotu i dobrý kontakt s posluchači.

Datum konání: 12. – 13. března 2016
So 9 – 18, ne 9 – 17 h. Polední pauza 13 – 14 h.

Místo konání: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Dopravní spojení: zastávka Malovanka – bus 108, 174, 180, tram 22, 25, 57.
Přesné spojení si můžete vyhledat zde.

Cena: 1900 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 2300 Kč pro ostatní zájemce. Platba v hotovosti na místě. Není třeba se předem hlásit. Prosíme však, abyste se dostavili včas, pokud možno půl hodiny před začátkem přednášky. Registrace bude probíhat od 8 h.

Pro účastníky přednášky je s hotelem Pyramida domluvena zvýhodněná cena za ubytování 1200 Kč za dvoulůžkový pokoj (1 os/ 600 Kč). Ubytování objednávejte na reservation@hotelpyramida.cz a uveďte heslo ALTERNATIVA. V sobotu i v neděli bude opět možné si při prezenci objednat polední menu (výběr ze 2 jídel, jedno vegetariánské) za zvýhodněnou cenu.

Další informace:
E-mail: info@homeopatickaakademie.cz
Tel.: 257 922 584
Kurz Radar Opus - Praha21. listopadu 201521. listopadu 20155. listopadu 2015
 Kurz praxe s programem Radar Opus
Sobota 21. 11. 2015
kurz bude probihat kurz bude probihat na adrese Muchova 11 v Praze 6
V okolí jde dobře parkovat, nejsou zde parkovací zóny.
Od 10:00 do 17:30 s hodinovou pauzou (cca od 13:00) na oběd
cena 730 Kč, platba na místě
přihlášky: simillimum@volny.cz
Dr. Jonathan Hardy z Anglicka v Bratislave - Cicavce (Mlieka)13. listopadu 201515. listopadu 201526. března 2015
 Hlavnou témou seminára budú lieky vyrobené z cicavcov, najmä mlieka.
Dr. Jonathan Hardy príde už po druhý raz na Slovensko. Zanechal v nás silný dojem svojou dôslednosťou, hlbokými znalosťami a skúsenosťami a pokojnou osobnosťou počas prvého seminára vo februári 2015, kedy prednášal o liekoch zo skupiny hmyzu a matridoniálnych liekoch.
V novembri sa naučíme rozpoznávať u našich blížnych fascinujúcu a veľmi dôležitú skupinu liekov. Podľa Jonathana sú lieky vyrobené z cicavcov najčastejšie indikovanými zvieracími liekmi. Pravdepodobne je to dané tým, že my sami sme cicavce a tieto lieky majú preto hlbokú rezonanciu s ľudskými stavmi. Tieto lieky majú širokú oblasť využitia. Medzi najvýznamnejšie patria poruchy stravovania, závislosti a úzkostné stavy.
V priebehu troch dní sa naučíme aké sú hlavné témy prípadov cicavcov a preskúmame rôzne skupiny cicavcov, ako sú mačky, primáty, psi a kopytníky a ich charakteristické odlišnosti. Jonathan rád učí pomocou vyliečených prípadov zachytených na videu, ktoré sú editované pre zvýšenie jasnosti a šetrenie časom. Ukáže ako pekne sa dajú skombinovať tradičné provingy, materia medika a repertórium so základným pocitom a vznikne tak jasná totalita prípadu.
Účastníci dostanú materiály s témami celej skupiny a jedinečnými črtami každého lieku, o ktorom budeme hovoriť. Okrem iných to budú lieky Lac leoninum (lev), Sanguis panther tigris (tiger), Lac lupinum (vlk), Lac caninum (pes), Lyssinum (besný pes), Lac humanum a Lac maternum (ľudské mlieko), Dama dama (jeleň), Moschus a šimpanz. Veľa prípadov budú prípady detí. Povieme si o tom aké sú techniky na odoberanie prípadov detí.

Miesto: Kongresová hala hotela Nivy, Líščie nivy 3, Bratislava

Časový plán:
12. 11. 2015: od 9.00 do 17.30 hod. (od 8:00 začína prezentácia účastníkov);
13. 11. 2015: od 9.00 do 17.30 hod.
14. 11. 2015: od 9.00 do 14.00 hod.

Poplatok za seminár: 95,- EUR. (Študenti SAKH, členovia SKH, SLHS, ČHA a ČLHS majú zľavu 10 €.

Prihlášky na seminár: seminare@akademiahomeopatie.sk
Nový ročník dvouleté postgraduální školy Universum Homeopathicum26. září 201526. září 201522. června 2015
 Dvouletá postgraduální homeopatická škola
otvírá v Praze nový první ročník
ve školním roce 2015/2016

dvouleté postgraduální homeopatické vzdělání
2 soboty v měsíci, 2 specializované víkendy + letní škola
- komplexní vnímání obrazů homeopatických léků
- moderní porozumění homeopatie
- psychologie homeopatie
- rozvíjení terapeutických schopností a vnímání
- akutní homeopatie
- vedení případu, dávkování, potence
- práce s živými případy

podrobnosti na www.homeounivers.cz
Letní škola ČLHS - Klaus Hör27. července 201531. července 201522. února 2015
 27. července - 31. července 2015
hotel Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč

Klaus Hör
Homeopat a pedagog. Vedoucí lékař akutní lékařské služby v okrese Cham (Německo), vedoucí dvou vzdělávacích homeopatických kursů. 17 let se účastní homeopatického vzdělávání, má rozsáhlé znalosti v léčbě chronických nemocí a pediatrie. Pravidelně přednáší ve Windhoeku v Namibii. V České republice přednášel v r. 2010 téma srdeční onemocnění, v r. 2011 – chronický únavový syndrom, v r. 2012 – sterilita. V r. 2013 letní škola – houby. V r. 2014 senilní demence.

Téma školy: mléka (velbloudí, psí, kočičí, delfíní, lidské, lví, oslí, koňské, kozí, odstředěné kravské). Již J. T. Kent a v současné době Patricia Hatherliová se o mlécích vyjádřili jako o lécích budoucnosti.

Termín: nájezd v neděli 26. července, škola začíná v pondělí 27. července a trvá do pátku 31.července, končí se v poledních hodinách. Škola bude probíhat vždy v dopoledních a odpoledních blocích po cca 3 hodinách.

Ubytování: zajišťují sami účastníci přes objednávkový formulář na níže uvedené webové adrese, nejpozději do 30.5.2015.
http://www.jezerka.cz/kongresy-a-konference" http://www.jezerka.cz/kongresy-a-konference - heslo: člhs2015akce
Po kliknutí na adresu se objeví stránky hotelu, klikněte na záložku ČLHS 2015, vyplňte heslo a objednejte si ubytování.

Cena: 4800 Kč, 4400 Kč pro členy ČLHS, Studenti naší školy platí 2200Kč..
Platba na účet: 1930643349/0800, VS 72015
Při platbě převodem, v „Textové zprávě“ nebo při platbě složenkou ve „Zprávě pro příjemce“ napište, prosím, vaše jméno. Jako specifický symbol, členové ČLHS, uveďte Vaše registrační číslo. .

Pro platby ze zahraničí:
IBAN CZ25 0800 0000 0019 3064 3349
BIC GIBACZPX

Přihlášku zašlete, prosím, na e-mailovou adresu mudr.ladislav.fiala@email.cz
Víkend s homeopatií - Uherské Hradiště17. července 201519. července 201513. března 2015
 Zveme Vás na jedinečný prodloužený víkend s homeopatií v srdci Slovácka v Uherském Hradišti. Workshop je určen pro všechny, kteří chtějí získat vědomosti a dovednosti v používání homeopatické materie mediky a repertoria. Úroveň znalostí není rozhodující, neb workshop bude vedený prožitkovou formou v duchu Komenského „škola hrou“.
Letní škola - Will Taylor (Uroboros + Universum Homeopathicum)15. července 201519. července 201522. února 2015
 Letošní letní školu pořádá Vzdělávací centrum Uroboros ve spolupráci s pražskou homeopatickou školou Universum Homeopathicum.

Program letní školy

Vedení případu u pacientů s chorobami cév, včetně mrtvice – zejména hadí léky (Bothrops, Crotalus horridus, Crotalus cascavella, Lachesis) a jejich diferenciální diagnostika s léky Phosphorus, Millefolium, Arnica, Sepia, Ignatia a některými dalšími. Diskuse o vhodných rubrikách a materii medice pro tyto případy. Možná také podobné téma, kterým jsou úrazy hlavy - Arnica, Sulphuric acid a další.

Pavoučí léky Tarentula hispanica, Tarentula cubensis a příklady menších léků - Salticus scenicus, Aranea diadema, Aranea ixobola. Použití u akutních a chronických onemocnění tuberkulinního miasmatu.

Akutní, subakutní a chronické gynekologické potíže typu bolestivá menstruace, krvácení z dělohy, silné menstruační krvácení.

Filosofie chápání celostních léků – rozpoznání a vyhodnocení totality symptomů. Použití Boenninghausenovy metody, myšlenkových map, cyklů a segmentů, řazení témat, rozměrů mentálních a emocionálních symptomů atd.

Podle aktuálního zájmu účastníků je možné zařadit téma léčky spalniček a příušnic, protože o těchto nemocech se v poslední době v USA velmi plamenně diskutuje v souvislosti s očkováním dětí. Homeopatie a její možnosti by se mohly stát v této diskusi důležitými argumenty.

Místo

Hotel Luna 15. až 19. července 2015
zahájení ve středu 15. července 2015 v 11:00 - ukončení v neděli 19. července 2015 v odpoledních hodinách
Místo konání - Hotel Luna, Kouty u Ledče nad Sázavou
Cena 6 000 Kč (včetně ubytování a plné penze)

Přihlášku vyplňte prosím na webu http://www.uroboros.cz/letni-skola a zálohu 1 000 Kč odevzdejte na kurzu nebo zašlete na účet č. 5382765/0300, a to nejpozději do 31. května 2015. Po tomto datu je již záloha nevratná a slouží k pokrytí storno poplatků za ubytování. Děkujeme za pochopení.

Přednášející - Dr. Will Taylor, USA

Praktikuje homeopatii více než 20 let. Narodil se a vyrůstal na farmě ve Wisconsinu. Po studiích mořské biologie absolvoval v roce 1983 lékařské studium rodinné medicíny.

Po vlastním zážitku vyléčení bolestivého pásového oparu pomocí homeopatie začal homeopatii studovat. Od roku 1993 homeopatii praktikuje. Od roku 2001 vyučoval homeopatii na National College of Naturopathic (nyní Natural) Medicine (NCNM) v Portlandu v Oregonu.

Vyučoval homeopatii v Bulharsku, účastnil se konferencí v Německu, Rakousku a Belgii. V Česku vyučoval v rámci tříleté Postgraduální školy organizované ČLHS. V Česku i na Slovensku přednášel na dalších víkendových seminářích a letních školách. Spolupracuje se společností vyrábějící homeopatický program Radar, vytvořil pro Radar vlastní modul.

Will je nejenom úžasný člověk a vynikající homeopat, ale také učitel. Z vlastních zkušeností můžeme říct, že jeho výuka je vždy velkým zážitkem. Protože jsme velmi rádi, že přijal naše pozvání a po delší době se s ním budeme moci opět setkat.

Informace - Iva Valentová – mob.: 736 401 282, e-mail: iva@uroboros.cz
Seminár Louis Kleina, FSHom. - 26. – 28. 6. 2015 v Bratislave 26. června 201528. června 201526. března 2015
 V tomto veľmi očakávanom kurze Louis Klein, FSHom. ukáže ako je možné úspešne kombinovať nové systémy s už známymi metódami a priamym vnímaním.

Hlavné témy:

* Sabotovanie otca a matky – Úplnejší pohľad na hlodavce a príbuzné zvieratá. Zoznámime sa s novými liekmi v tejto skupine zvierat.

* Nový systém rastlín Jana Scholtena – Nové užitočné poľady a tipy. Začnite rýchlo a efektívne využívať túto novú metódu.

* Kombinovanie priamych a kategorizačných metodológií

* Nové, ešte nepublikované miazmy a nozódy

* Súčasné problémy s vírusovými ochoreniami vyliečené homeopaticky

* Dlhodobý manažment prípadov

* Videoprípady nových liekov

Louis Klein učí a praktizuje homeopatiu už viac ako 35 rokov. Jeho semináre sú plné objavných a zároveň vzrušujúcich informácií, ktoré sú okamžite použiteľné v praxi.

Termín: 26.- 28. 6. 2015
Miesto: Kongresová sála hotela Nivy, Bratislava.
Ubytovanie: Účastníci seminára sa môžu ubytovať v Hoteli Nivy so zľavou v rámci spoločnej objednávky.
Časový plán:Piatok 26.6.2015 začneme registráciou od 8.00, prednášky budú od 9.00 do 18.00 s prestávkou na obed od 13.00 do 14.30. Sobota 27.6.2015 rovnako ako v piatok. V nedeľu 28.6.2015 od 9.00 do 14.00.

Poplatok za seminár je 85 € pre študentov SAKH a členov SKH, SLHS, ČHA, ČLHS. Ostatní: 95 €.

Prihlášky: seminare@akademiahomeopatie.sk
Dr. Jan Scholten - Úplný systém rastlinnej ríše 30.4. - 3. 5. 2015 - v Bratislave30. dubna 20153. května 201526. března 2015
 Dr. Jan Scholten je známy svojim systémom minerálnej ríše, objavom lantanoidov a vytvorením úplného rastlinného systému, ktorý po prvý raz prezentoval v máji 2012 v Utrechte. Počas tohto seminára nám predstaví tento nový rastlinný systém, v ktorom každý rastlinný liek je charakterizovaný 6-miestnym číslom. Svoje úspešné prípady nám bude ilustrovať na veľkom počte videoprípadov.

Vo štvrtok 30.4. dopoludnia bude po prvý raz praktická časť - J. Scholten vyšetrí naživo pred študentami pacientov.

Časový rozvrh:
30. 4. 2015: od 8.00 do 13.00 hod. – živé vyšetrenie
1. 5. 2015: od 9.00 do 17.30 hod. (od 8:00 začína prezentácia účastníkov)
2. 5. 2015: od 9.00 do 17.30 hod.
3. 5. 2015: od 9.00 do 13.00 hod.

Seminárne poplatky:
Seminár 1. – 3. 5. 2015 :
105,- EUR / 95 EUR (študenti SAKH, členovia SKH, SLHS, ČHA a ČLHS)
Živé vyšetrenie 30. 4. 2015:
20,- EUR (účastník celého semináru) resp. 30,- EUR (účastník len živého vyšetrenia)

PRIHLÁŠKY na seminár: seminare@akademiahomeopatie.sk
Tel: 00421-948272829

MIESTO: Bratislava, sálu upresníme podľa počtu prihlásených
Homeopatie - těhotenství a porod - Universum Homeopathicum - Praha (Iva Valentová)25. dubna 201526. dubna 201528. listopadu 2014
 Iva Valentová - jedna z předních českých homeopatů, která má nejen bohatou praxi, ale řadu let již přednáší na homeopatických školách a přeložila několik světových homeopatických děl do češtiny - bude přednášet o vlastních zkušenostech při léčbě vážných chorob.

témata:
- porody, doprovázení budoucích maminek těhotenstvím i porodem

25.+26.4.
Sobota od 10 do 19 hodin s hodinovou přestávkou na oběd a v neděli od 9 do 15 hodin s půlhodnovou přestávkou na svačinu.

Cena 1700 Kč při přihlášce a zaplacení registračního poplatku do 14.11.
Cena po tomto termínu 1900 Kč
Místo konání - Praha 6, Salsa Café (Jaselská 246/20) - místo se podle počtu přihlášených může změnit z důvodu omezené kapacity.

přihlášky prosím zasílejte na homeounivers@volny.cz
Dr. Jonathan Hardy z Anglicka (Bratislava)6. února 20158. února 20157. ledna 2015
 HLAVNÉ TÉMY SEMINÁRA:
- Hmyz
- Matridoniálne lieky

Väčšinu živočíchov na planéte tvorí HMYZ. Existuje nekonečne veľa druhov hmyzu. Počas seminára budeme skúmať homeopatické lieky vyrobené z hmyzu rôznych skupín. Pochopíme spoločné témy prípadov hmyzu – najmä nepokoj, aktivita, ambicióznosť a potreba premeny na niečo lepšie – metamorfózy. Preskúmame aj špecifické témy rôznych radov hmyzu ako sú Diptera (Muchy), Lepidoptera (Motýle a Mory), Hymenoptera (Včely a Mravce) a Orthoptera (Cvrčky).

Rôzne skupiny liekov budeme ilustrovať videoprípadmi, ktoré sú editované, aby vyniklo to najdôležitejšie.

MATRIDONIÁLNE LIEKY sú málo známou a pomerne novou skupinou v homeopatii. “Matridoniálny” znamená “Darovaný matkou” a lieky, ktoré sem patria sú Placenta, Amniotic Fluid, Umbilical cord a Vernix Caseosa. Sú indikované v mnohých prípadoch včítane ťažkostí v tehotenstve, pri pôrode a pri vytváraní spojenia medzi matkou a dieťaťom. Avšak ich terapeutické pôsobenie je oveľa hlbšie a zahŕňa liečbu dlhotrvajúcich pocitov zármutku, odmietnutia a nedostatku sebahodnoty.

Tieto lieky majú veľa spoločného s liekmi z 2. a 3. periódy tabuľky prvkov (témy maternice, oddelenia a identity) a s liekmi vyrobenými z cicavcov (poruchy jedenia, puto medzi matkou a dieťaťom). Ukážeme si aké sú medzi nimi rozdiely.

ORGANIZAČNÉ ÚDAJE
MIESTO:
Kongresová sála hotela Nivy, Líščie Nivy 3, 821 08 Bratislava

PRIHLÁSENIE:
Monika Múčková - e-mail: manager@akademiahomeopatie.sk alebo petroci.homeo@gmail.com, +421 948 27 28 29.
Kurz Radar Opus1. února 20151. února 201529. listopadu 2014
 Kurz praxe s programem Radar Opus
neděle 1. 2. 2015
v Praze 6

kurz bude probihat v Praze 6 poblíž metra Hradčanská, konkrétní místo bude upřesněno podle počtu přihlášených

V okolí jde dobře parkovat, nejsou zde parkovací zóny.

neděle 1. 2. 2015

od 10:00 do 17:30 s hodinovou pauzou (cca od 13:00) na oběd
cena 730 Kč, platba na místě
přihlášky: simillimum@volny.cz
Dr. Russell Malcolm - Praha (H. Akademie)24. ledna 201525. ledna 201528. listopadu 2014
 Případy, které nás učí a testují
24. a 25. ledna 2015 přivítáme na půdě Homeopatické akademie děkana londýnské Faculty of Homeopathy, centrální instituce vzdělávání lékařů ve Velké Británii, Dr. Russella Malcolma.
Jeho seminář bude zaměřen na různé techniky analýzy případů, včetně rozborů konkrétních případů z jeho praxe.
Program:
Část 1: Jaké nástroje si ke konzultaci přinášíme, nahlédnutí do naší homeopatické skříňky
Způsoby konzultace
Soubory dat
Techniky analýzy
Případ k ilustraci
Část 2: Repertorium – luxus, nutnost nebo frustrace?
Pohled na vývoj repertorií
Repertorizovatelné a nerepertorizovatelné případy
Studie konkrétních případů
Část 3: Specializovaná repertoria
Kdy je používat – případy
Nová rozšíření repertorií
Část 4: 3 případy k analýze – jaký přístup k analýze u každého z nich použít
Datum konání: 24. – 25. ledna 2014 (so, ne 9 – 17 h)
Místo konání: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Dopravní spojení: zastávka Malovanka – bus 108, 174, 180, tram 22, 25, 57.
Homeopatická léčba rakoviny, paliativní léčba - Universum Homeopathicum - Praha (Iva Valentová)22. listopadu 201423. listopadu 20146. listopadu 2014
 Iva Valentová - jedna z předních českých homeopatů, která má nejen bohatou praxi, ale řadu let již přednáší na homeopatických školách a přeložila několik světových homeopatických děl do češtiny - bude přednášet o vlastních zkušenostech při léčbě vážných chorob.

témata:
- léčba rakoviny a dalších závažných chorob
- umírání, smrt, paliativné léčba - zkušenosti z práce v hospici a s pacienty na konci jejich cesty

Sobota od 10 do 19 hodin s hodinovou přesávkou na oběd a v neděli od 9 do 15 hodin s půlhodnovou přestávkou na svačinu.

Cena 1700 Kč při přihlášce a zaplacení registračního poplatku do 14.11.
Cena po tomto termínu 1900 Kč
Místo konání - Praha 6, Salsa Café (Jaselská 246/20) - místo se podle počtu přihlášených může změnit z důvodu omezené kapacity.

přihlášky prosím zasílejte na homeounivers@volny.cz
Homeopatia a psychiatria (Dr. M. Gandhim z Indie) Bratislava14. listopadu 201416. listopadu 20146. listopadu 2014
 Dr. Gandhi vyštudoval v roku 1981 medicínu, odbor psychiatrie. Vďaka svojim vedomostiam a bohatým skúsenostiam vyučoval 10 rokov na lekárskych fakultách v Indii. Bol tiež čestným vedúcim oddelenia psychiatrie na prestížnej lekárskej fakulte v Bombay. Tejto funkcie sa však vzdal, aby sa mohol naplno venovať homeopatii.
Keďže Dr. Gandhi pracoval mnoho rokov ako psychiater, získal bohaté skúseností pri liečbe psychiatrických pacientov pomocou homeopatie. Homeopatiu používa pri liečbe úzkostných porúch, depresii, závislostí i schizofrénie. Na tému Psychiatria a homeopatia prednášal už po celom svete, ako napríklad v USA, Izraeli, Veľkej Británii, Austrálii, Bulharsku, Chorvátsku, Srbsku, a mnohých ďalších krajinách.

Témy seminára:
Úzkostné poruchy, neurózy
Panické poruchy

Najčastejšie homeopatické lieky, používané v psychiatrickej praxi
Počas trojdňového seminára Dr. Mahesh Gandhi bude prezentovať množstvo vyliečených pacientov s úzkosťami a panickými poruchami za posledných 30 rokov, počas ktorých praktizuje homeopatickú psychiatriu.
Pacienti s duševnou chorobou predstavujú pre homeopatov osobitnú výzvu. Duševné ochorenia sa vyskytujú v populácii takmer tak často, ako choroby srdca či rakovina a ich počet stále narastá.
Úzkostná porucha je najčastejším duševným problémom v spoločnosti, ktorý postihuje 1 z 8 ľudí niekedy počas života. V USA predstavujú priame i vedľajšie náklady na jej liečbu 46 miliónov dolárov ročne, čo je asi jedna tretina všetkých nákladov na duševné ochorenia. Zo všetkých úzkostných porúch je panická porucha obzvlášť závažný stav. Ľudia, ktorí ňou trpia zažívajú pocity hrôzny, ktorá sa objaví opakovane a bez varovania. Tieto ataky sprevádza dýchavičnosť, závrate, búšenie srdca, nevoľnosť, alebo tráviace ťažkosti.

Dr. Gandhi viac ako 25 rokov úzko spolupracuje s Dr. Rajanom Sankaranom. Je súčasťou jeho tímu a prednáša na mnohých homeopatických seminároch v Indii i vo svete.
Yogesha Sehgal - Bratislava3. října 20145. října 201416. září 2014
 Veľkou výhodou Sehgalovej metódy je, že šetrí čas pri odoberaní prípadu. Prípad je možné odobrať za 15 – 20 minút, na rozdiel od klasického homeopatického vyšetrenia, ktoré trvá približne 1,5 hodiny.
Vzácne je aj to, že nám umožňuje vyliečenie pacientov, ktorí nemajú jedinečné, zvláštne a charakteristické príznaky, t. j. nemáme u nich príznaky potrebné na klasické predpísanie.
Témy seminára:
1. Prípady a výklad liekov Allium cepa, Antimonium crudum, Rhus toxicodendron, Phosphorus.
2. Diferenciálna diagnostika liekov, ktoré sú v rubrike Perseverance (Vytrvalosť, húževnatosť): ACON, ALUM, BRY, CAPS, DIG, DROS, LAC-C, LACH, LYC, NAT-C, NIT-ACID, NUX-V, PHOS, SIL, SULPH). Je to dôležitá rubrika v prípadoch depresie.

Miesto:Kongresová sála hotela Nivy, Líščie Nivy 3, 821 08 Bratislava
Ubytovanie: Účastníci seminára sa môžu ubytovať v Hoteli Nivy so zľavou v rámci spoločnej objednávky.
Časový plán: Piatok 3.10.2014 od 9.00 do 17.30 s prestávkou na obed od 13.00 do 14.30. Sobota 4.10.2014 rovnako ako v piatok. V nedeľu 5.10.2014 od 9.00 do 14.00.
Účastnícky poplatok: 75 € pre študentov SAKH a členov SKH, SLHS, ČHA, ČLHS. Pre ostatných je cena 90 €.
Na seminári bude v ponuke aj veľký výber domácej i zahraničnej literatúry o najnovších poznatkoch v oblasti homeopatie.
PRIHLÁSTE SA EŠTE DNES: petroci.homeo@gmail.com, + 421 903 274 532, +421 948 127 733.
Teším sa na stretnutie,
Dr. Vladimír Petroci
www.akademiahomeopatie.sk
Začíná nový ročník postgraduální školy Universum Homeopathicum (Václav Hrabák - Praha)27. září 201427. září 201429. července 2014
 Dvouletá postgraduální homeopatická škola
otvírá v Praze nový první ročník
ve školním roce 2014/2015

- dvouleté postgraduální homeopatické vzdělání
- 2 soboty v měsíci, 2 specializované víkendy + letní škola
- komplexní vnímání obrazů homeopatických léků
- moderní porozumění homeopatie
- psychologie homeopatie
- rozvíjení terapeutických schopností a vnímání
- práce s živými případy

více podrobností na http://www.homeounivers.cz
email: homeounivers(zavináč)volny.cz nebo vaclav.hrabak(zavináč)volny.cz
Dr. Markus Kuntosch z Nemecka (Bratislava)12. září 201414. září 201429. července 2014
 Dr. Markus Kuntosch má za sebou mnoho rokov klinickej praxe v internej medicíne, chirurgii a psychoterapii. Od roku 1999 pracuje ako homeopat na klinike v Kanderne v južnom Nemecku spolu s Ulrichom Weltem a Herbertom Sigwartom. Títo traja homeopati sa preslávili vďaka repertóriu farieb a analýze písma, ktoré používajú ako pomôcku pri výbere správneho homeopatického lieku.
Markus je veľmi otvorený priateľský človek, ktorý využíva najrôznejšie poznatky z homeopatie. Medzi inými aj systém periodickej sústavy prvkov od Jana Scholtena. Nebojí sa používať veľmi málo známe lieky. Jeho prednášanie je svižné, vtipné a dobre uchopiteľné.
Témy seminára:
1. Charakteristické znaky niektorých skupín homeopatických liekov
Vtáky, Plazy, Lantanoidy, Aktinoidy, Niektoré rastlinné čeľade
Markus bude prezentovať vyliečené prípady z týchto skupín liekov. Každý prípad bude analyzovať do hĺbky a objasní poslucháčom témy každej skupiny. Budeme mať akútne i chronické prípady. Na konci seminára bude maž každý účastník predstavu o tom, ako vyzerá pacient, ktorý potrebuje liek z ríše vtákov, hadov, aktinoidov a iných skupín liekov.
2. Rôzne homeopatické prístupy na uľahčenie výberu lieku
Markus nám ukáže rôzne prístupy, ktoré používa pri každodennej práci. Sú to
- Preferencia farieb
- Analýza písma
- Kresby detí
- Polárna analýza
Organizácia seminára:
Miesto: Kongresová sála hotela Nivy, Líščie Nivy 3, 821 08 Bratislava
Ubytovanie: Účastníci seminára sa môžu ubytovať v Hoteli Nivy so zľavou v rámci spoločnej objednávky.
Účastnícky poplatok: 90,- Euro. Členovia SHA, ČHA, CKH, SLHS, ČLHS a študenti SAKH majú zľavu, ich účastnícky poplatok je 85,- Euro.
Časový harmonogram: Seminár trvá 3 dni: 12. - 14. 9. 2014. Začneme v piatok ráno registráciou od 8.00 do 9.00. Prednášky: 9.00 - 17.00, v nedeľu 9.10. od 9.00 do 14.00.
http://www.akademiahomeopatie.sk
Prihláste sa ešte dnes: petroci.homeo@gmail.com alebo na tel. čísle 0903 274 532
Letní Škola Uroboros - Ludmila Eleková, Václav Hrabák7. srpna 201410. srpna 201427. února 2014
 Letní škola homeopatie 2014

Termín konání

7. až 10. srpna 2014

Zahájení ve čtvrtek 7. srpna 2014 v 10:00.
Ukončení v neděli 10. srpna 2014 v odpoledních hodinách.

Program

MUDr. Ludmila Eleková, Praha

OČKOVÁNÍ A LÉČBA JEHO NÁSLEDKŮ

Očkování je zásadním zásahem do imunitního systému, jehož plné účinky se teprve nedávno začaly skutečně zkoumat. Plošné očkování dětí vede k plošným změnám v imunitě a vývoji dětské populace. Očkování způsobuje chronické poruchy zdraví, zejména v oblasti nervového a imunitního systému, které bývají často nerozpoznány a adekvátně neléčeny. Ukážeme si možnosti léčby postvakcinačního syndromu a také alternativy očkování.


Václav Hrabák, Praha

KOMPLEXNÍ PSYCHOLOGICKÉ OBRAZY HOMEOPATICKÝCH LÉKŮ

Pochopení polarit a dalších různých duševních stavů léku v kontextu celého souvislého obrazu léku a jak nalézt stejný - podobný obraz v příběhu pacienta.Užívání homeopatických léků v liho-vodních roztocích v LM a C potencích a vedení případů při tomto způsobu dávkování.

Kurzovné a ubytování

Cena kurzu je 2200 Kč.
Cena ubytování, včetně plné penze je 1800 Kč, Hotel Club, Vranovská Ves.
Letní Škola ČLHS - Klaus Hör28. července 20141. srpna 201427. února 2014
 Téma školy: „senilní demence“, „nemoci u starých lidí“, jak zbyde čas ještě možné „problémy v pubertě“.

Klaus Hör
Homeopat a pedagog. Vedoucí lékař akutní lékařské služby v okrese Cham (Německo), vedoucí dvou vzdělávacích homeopatických kursů. 17 let se účastní homeopatického vzdělávání, má rozsáhlé znalosti v léčbě chronických nemocí a pediatrie. Pravidelně přednáší ve Windhoeku v Namibii. V České republice přednášel v r. 2010 téma srdeční onemocnění, v r. 2011 – chronický únavový syndrom, v r. 2012 – sterilita. V r. 2013 letní škola – houby.

Termín: nájezd v neděli 27. července, škola začíná v pondělí 28. července a trvá do pátku 1.srpna, končí se v poledních hodinách. Škola bude probíhat vždy v dopoledních a odpoledních blocích po cca 3 hodinách.

Ubytování: zajišťují sami účastníci přes objednávkový formulář na níže uvedené webové adrese, nejpozději do 30.5.2014.
http://jezerka.cz/rezervace-pokoje/37
Po kliknutí na adresu se objeví stránky hotelu, klikněte na záložku ČLHS 2014 a vyplňte heslo a objednejte si ubytování.
Heslo: člhs2014akce.
Cena: 4800 Kč
4400 Kč pro členy ČLHS
Studenti naší školy platí 2200Kč..
Platba na účet: 1930643349/0800, VS 72014Přihlášku zašlete, prosím, na e-mailovou adresu mudr.ladislav.fiala@email.cz

Letní škola se bude konat v hotelu Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč
Letní Škola Hom. Akad. - Robin Murphy28. června 20144. července 201427. února 2014
 Homeopatie a ajurvéda

Integrace dvou medicínských systémů - homeopatické a ajurvédické konstituce, odebírání případu, repertorizační techniky, miazmata, terapeutické prostředky. Ajurvédické konstituční tabulky. Homeopatické a ajurvédické léky, materia medika, detoxikační terapie.

Letní školu povede Dr. Robin Murphy, americký homeopatický lékař, autor odborných knih, standardně používaných v celém světě, jedna z hlavních osobností našeho oboru. Jeho znalosti – a to nejen homeopatie – jsou téměř encyklopedické. Přednáší v USA, Anglii, Německu, Japonsku, Indii a dalších zemích. Velmi si proto vážíme toho, že si na nás ve svém nabitém pracovním programu udělá letos čas již popáté. Většina našich homeopatů tohoto skromného, vždy přátelského a sympatického učitele tedy již dobře zná z jeho jeho dřívějších návštěv na Homeopatické akademii. Po jeho loňské březnové přednášce, která se všem tak líbila, nepochybujeme, že se dozvíme opět mnoho nového, a to příjemnou až zábavnou formou. Pro relaxaci a poučení budou semináře opět jako při jeho minulé letní škole provázeny cvičením či kung, jehož je Robin rovněž učitelem. Semináře budou o praktické práci homeopata s pacientem, o tom, jak navracet efektivně zdraví.

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin). Je možné přihlásit si ke skupinové analýze i svůj „živý“ případ (sebe nebo svého klienta). Je třeba toto oznámit co nejdříve a sjednat konkrétní termín odebrání případu. Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. Večer počítáme navíc i s několika kratšími doplňkovými programy. Např. přednáškami (Mgr. Čehovský), semináři (M. Valášková, Ing. Matyáš), některý večer se jako vždy sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám nejen užitečný, ale také příjemný týden v přírodě.

Letní škola se bude konat ve východních Čechách u Sečské přehrady v hotelu Jezerka, kde jsme byli již mnohokrát, a to vždy k velké spokojenosti účastníků. Hotel, který byl v posledních letech kompletně zrekonstruován, se nachází v chráněné krajinné oblasti Železné hory, cca 3 km od městečka Seč a cca 200 m od přehrady. Vzdálenost od Prahy i od Brna je cca 120 km. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, terasu a TV, satelit, telefon. Součástí hotelu je také venkovní terasa, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, bowling, velký venkovní bazén 20 m, dětské brouzdaliště, půjčovna kol, lodí a sportovních potřeb. V případě nepříznivého počasí můžete využít Aqua-fit centrum, které zahrnuje velký vnitřní vyhřívaný bazén, 2 squashové kurty, tělocvičnu, fitness, stolní tenis, whirpool, parní saunu a infrakabinu. V loňském roce bylo otevřeno nové welness centrum s širokou nabídkou služeb. V ceně pobytu máme neomezený vstup do venkovního bazénu a 2 hodiny denně vstup do aqua fit centra. Výběr ze 4-5 jídel, z toho 2 jídla vegetariánská. Salátový bufet, snídaně formou švédských stolů.

Místo konání: Hotel Jezerka, Seč – Ústupky
Víkendový kurz Radar Opus v Praze7. června 20148. června 201422. května 2014
 Kurz praxe s programem Radar Opus
základní kurz - celodenní - sobota 7. 6. 2014
mírně pokročilí - odpolední - neděle 8. 6. 2014
v Praze 6

kurz bude probihat v Praze 6 poblíž metra Hradčanská, konkrétní místo bude upřesněno podle počtu přihlášených

V sobotu i v neděli jde v okolí dobře parkovat, nejsou zde parkovací zóny.

základní kurz - sobota 7. 6. 2014

od 10:00 do 18:00 s hodinovou pauzou (cca od 13:00) na oběd
cena 730 Kč, platba na místě
mírně pokročilí
(určeno pro absolventy základního kurzu)
neděle 8. 6. 2014 v Praze 6

od 12:00 do 17:00 (bez pauzy na oběd)
cena 520 Kč, platba na místě

cena obou kurzů dohromady 1 150 Kč
Louis Klein (Bratislava)16. května 201418. května 201419. ledna 2014
 16. – 18. mája 2014
Témy:
Účinné a hlboké klinické využitie homeopatie
Nové špecifické miazmy a nozódy
Lokálne, globálne a univerzálne predpisovanie
Stručné a jasné obrazy liekov
Hmyz, motýle a vtáky
Lieky z mora a vzduchu
Viac o orchideách v homeopatii
Louis Klein je jeden z najlepších svetových homeopatov. Louis je spolu s Janom Scholtenom pionier homeopatie: novátorský, pragmatický a vzrušujúci. Počas jeho seminárov cítime, že objavujeme novú realitu, ktorá však presne zapadá do kontextu nášho homeopatického poznania.
Miesto: Kongresová sála hotela Nivy.
Časový plán: Piatok 16.5.2014 od 9.00 do 17.30 s prestávkou na obed od 13.00 do 14.30. Sobota 17.5.2014 rovnako ako v piatok. V nedeľu 18.5.2014 od 9.00 do 14.00.
Účastnícky poplatok: 95 €, študenti SAKH a členovia SKH, SLHS, ČHA, ČLHS majú zľavu 10 €.
PRIHLÁSKY:
petrociova@gmail.com
Mobil: 0948 – 127 733
Dr. Franz Swoboda (Bratislava)21. března 201423. března 201431. ledna 2014
 temy:
1. Homoeopatia v akútnych stavoch
Nájdenie lieku v akútnom stave je niekedy dosť zložité. A je tu šanca, že nájdeme liek pre hlbší chronický stav pacienta alebo potvrdíme, že vhodným liekom je chronický liek. Uvidíme to na prípadoch.
Ako predpísať pri epidémiách. Pre ilustrovanie tejto témy použijeme prípady chrípky z minulej zimy.
Hlavným cieľom tejto časti je získať zručnosti a odvahu liečiť pacientov v akútnych stavoch.
2. Ako blízke sú naše lieky a čo to znamená pre našu prax?
Uvidíme prípady rastlinných čeľadí (Anacardiaceae, Magnoliales, Papaveraceae, Rubiales, Rutaceae, Violales) a zaujímavé lieky z tabuľky prvkov.
Miesto
Kongresová sála hotela Nivy, Líščie Nivy 3, 821 08 Bratislava
www.akademiahomeopatie.sk
Dr. Farokh Master - H. Akademie (Praha - Pyramida)15. března 201416. března 201431. ledna 2014
 15. + 16. 3. 2014 (so+ne) 9-18 a 9-16, hotel Pyramida, Dr. Farokh Master
Kurz Radar Opus8. února 20148. února 201419. ledna 2014
 celodení kurs praxe s homeopatickým programem Radar Opus.
Kurz bude probíhat v Praze 6 (poblíž metra Hradčanská nebo Dejvická), přesné místo bude domluvené až podle počtu přihlášených zájemců.
sobota 8. 2. 2014 od 10 do 17:30 s hodinovou pauzou na oběd
platba na místě - 690 Kč
Will Taylor - H. Akademie (Praha)25. ledna 201426. ledna 201419. ledna 2014
 Will Taylor, MD je americký homeopatický lékař s dlouhou praxí jak v léčbě tak i ve výuce. Vyučuje homeopatii na National College of Naturopathic Medicine. V ČR přednášel v rámci postgraduálního homeopatického vzdělávání lékařů, kde získal renomé výborného a systematického učitele.
Program:
Část 1: Nové, staré a zapomenuté léky – jiný pohled na naši materii mediku
Část 2: Akutní péče v rodinné praxi homeopatického lékaře
Datum konání: 25. – 26. ledna 2014 (so 9 – 18 h, ne 9 – 17 h)
Místo konání: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Dopravní spojení: zastávka Malovanka – bus 108, 174, 180, tram 22, 25, 57.
Cena: 1900 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 2300 Kč pro ostatní zájemce. Platba v hotovosti na místě. Není třeba se předem hlásit. Prosíme však abyste se dostavili včas, pokud možno půl hodiny před začátkem přednášky. Registrace bude probíhat od 8 h.
Pro účastníky přednášky je s hotelem Pyramida domluvena speciální cena za ubytování 1200 Kč za dvojlůžkový pokoj. Ubytování objednávejte na reservation@hotelpyramida.cz a uveďte heslo ALTERNATIVA.
Další informace:
E-mail: info@homeopatickaakademie.cz
Tel.: 257 922 331
www.homeopatickaakademie.cz
Materia Medica v praxi5. října 20136. října 201312. března 2013
 Allen College Praha otevírá od října 2013 nový cyklus 6ti praktických víkendových seminářů, kde Dr Banerjea bude pracovat s živými případy. Tento kurz slouží k prohloubení znalostí Materie Medicy s praktickými ukázkami, rozborem živých případů a následnou teorií.  
Jedinečné na způsobu výuky Dr. Banerjeaho jsou i “klinické tipy”, jejichž prostřednictvím předává posluchačům praktické znalosti 4 generací homeopatů. Tyto klinické tipy zahrnují hlavní i specifické méně známé léky, na které je potřeba pomyslet při určitém zdravotním problému, včetně doporučení osvěčených potencí.

Kurzy pokryjií následující témata - jak vybrat hlavní téma případu, jak rozebrat problematický případ za použití jednoduché a stoletím prověřené metody M-TEK, prezentace vyléčených případů, jak rozhýbat nevyvíjející se případ.

V PRŮBĚHU TĚCHTO KURZŮ ZÍSKÁ POSLUCHAČ ZNALOSTI
KLINICKÉ, KOMPARATIVNÍ A MIASMATICKÉ MATERIE MEDICY VŠECH HLAVNÍCH POLYCHRESTŮ, VČETNĚ NOSOD A 300 MÉNĚ ZNÁMÝCH LÉKŮ
Dr. Yogesha Sehgala (Bratislava)4. října 20136. října 20132. září 2013
 Dr. Yogesha Sehgala 4.- 6. 10. 2013 v Bratislave.
Hlavne temy:
RÝCHLE TIPY a TRIKY
AKÚTNE A CHRONICKÉ PRÍPADY
DIFERENCIÁLNA DIAGNOSTIKA RUBRÍK + PRÍPADY + LIEKY:
Zneužívanie (Abused)
Tuposť pri telote (Dullness heat during)
Zvedavý (Inquisitive)
LIEKY Capsicum, Carbo vegetabilis, Conium.

Seminár je určený pre pokročilých aj začínajúcich v tejto metóde.

Blizsie informacie najdete tu:
http://www.klasicka-homeopatia.com/akademia/seminare/temy_seminarov.html

Prihlasky posielajte na: petrociova@gmail.com
Postgraduální škola Homeopatického institutu - nový ročník 2013/201428. září 201328. září 20133. června 2013
 Od konce září letošního roku bude probíhat nový ročník homeopatické postgraduální školy. Výuka bude probíhat jednou za 14 dní v sobotu. Škola je určena nejen absolventům, ale i studentům homeopatických škol. Součástí školy bude klinická praxe.

Program školy

komplexní a hluboké porozumění homeopatických léků
vedení případů, užívání vhodných potencí
co očekávat od léčby, co homeopatická léčba přináší
homeopatická psychologie
dětská homeopatie
rozdělení léků podle říší a dalších skupin
co to jsou miasmata a jak je používat
klinické vedení živých případů
zkoušky homeopatických léků
další praktické použití homeopatie - akutní homeopatie, homeopatie při očkování, detoxikace, těhotenství
celostní chápání zdraví, propojení s východními systémy celostní medicíny, podpůrné terapie, prevence

další informace naleznete na www.homeoinstitut.com

dotazy a přihlášky můžete zasílat na e-mail: vaclav.hrabak(zavináč)volny.cz, nebo tel: 603743049

Na setkání v září se těší Václav Hrabák
Kurz Radar Opus v Praze14. září 201314. září 20132. září 2013
 Kurz Radar Opus – 14. 9. 2013 v Praze

Registrujte se prosím již nyní na sobotní celodení kurs (abychom případně mohli zajistit dostatečnou kapacitu)

Kurz bude probíhat v Praze 6 (poblíž metra Hradčanská nebo Dejvická), přesné místo bude domluvené až podle počtu přihlášených zájemců.

harmonogram - sobota 14. září 2013 od 10 do 17:30 s hodinovou pauzou na oběd
cena - platba na místě - 680 Kč
Letní škola ČLHS - Klaus Hör5. srpna 20139. srpna 20133. června 2013
 Letní škola se bude konat v hotelu Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč

Klaus Hör
Homeopat a pedagog. Vedoucí lékař akutní lékařské služby v okrese Cham (Německo), vedoucí dvou vzdělávacích homeopatických kursů. 16 let se účastní homeopatického vzdělávání, má rozsáhlé znalosti v léčbě chronických nemocí a pediatrie. Pravidelně přednáší ve Windhoeku v Namibii. V České republice přednášel v r. 2010 téma srdeční onemocnění, v r. 2011 – chronický únavový syndrom, v r. 2012 – sterilita.
Téma školy: „senilní demence“, „nemoci u starých lidí“, jak zbyde čas ještě možné „problémy v pubertě“.
Termín: nájezd v neděli 4. srpna, škola začíná v pondělí 5.srpna a trvá do pátku 9.srpna, končí se v poledních hodinách. Škola bude probíhat vždy v dopoledních a odpoledních blocích po cca 3 hodinách.
Ubytování: zajišťují sami účastníci přes objednávkový formulář na níže uvedené webové adrese, nejpozději do 30.4.2013.
www.hotel-jezerka.cz/kongresy-a-konference
Po kliknutí na adresu se objeví stránky hotelu, klikněte na záložku ČLHS 2013 a vyplňte heslo a objednejte si ubytování.
Heslo: člhs2013akce.
Cena: 4800 Kč
4400 Kč pro členy ČLHS
Studenti naší školy platí 2200Kč..
Platba na účet: 1930643349/0800, VS 82013
Při platbě převodem, v „Textové zprávě“ nebo při platbě složenkou ve „Zprávě pro příjemce“ napište, prosím, vaše jméno. Jako specifický symbol, členové ČLHS, uveďte Vaše registrační číslo. .
Pro platby ze zahraničí:
IBAN CZ25 0800 0000 0019 3064 3349
BIC GIBACZPX
Přihlášku zašlete, prosím, na e-mailovou adresu mudr.ladislav.fiala(zavináč)email.cz
Víkend s homeopatií v Uherském Hradišti12. července 201314. července 201321. května 2013
 Jedinečný prodloužený víkend s homeopatií v srdci Slovácka v Uherském Hradišti. Workshop je určen pro všechny, kteří chtějí získat vědomosti a dovednosti v používání homeopatické materie mediky a repertoria. Úroveň znalostí není rozhodující, neb workshop bude vedený prožitkovou formou v duchu Komenského „škola hrou“. :-)
Louis Klein - Letní škola Homeopatické akademie29. června 20135. července 20133. června 2013
 Letní školu povede kanadský homeopat Louis Klein, mezinárodní učitel homeopatie a autor odborných knih. Jeho specialitou je téma nosod, které přednášel na Homeopatické akademii v lednu 2012. Na toto téma vyšla v Alternativě také jeho světově známá kniha Miazmata a nosody. Na letošní letní škole však zazní i jiná témata a zejména budete s lektorem analyzovat jeho i vaše případy. Přesnější program bude k dispozici na našem webu.

Je možné přihlásit si ke skupinové analýze i svůj „živý“ případ (sebe nebo svého klienta). Je třeba toto oznámit co nejdříve a sjednat konkrétní termín odebrání případu.
Louis Klein (SAKH Bratislava)22. června 201324. června 20133. června 2013
 Louis Klein 22.- 24. 6. 2013 v Bratislave. Pozor netradične sobota až pondelok!
Kurz Radar Opus v Praze15. června 201315. června 20134. června 2013
 Kurz Radar Opus – 15. 6. 2013 v Praze

Registrujte se prosím již nyní na sobotní celodení kurs (abychom případně mohli zajistit dostatečnou kapacitu)

Kurz bude probíhat v Praze 6 (poblíž metra Hradčanská nebo Dejvická), přesné místo bude domluvené až podle počtu přihlášených zájemců.

harmonogram - sobota 15. června 2013 od 10 do 17:30 s hodinovou pauzou na oběd
cena - platba na místě - 680 Kč
Homeopatický seminář METODY BRATŘÍ SEHGALŮ 17. května 201319. května 201312. března 2013
 homeopatický seminář

METODY BRATŘÍ SEHGALŮ

Sanjay Sehgal
Yogesh Sehgal

17. - 19. 5. 2013 v Praze
Živě vzpomínáme na semináře Yogesha a Sanjaya na Slovensku a v Čechách
v letech 1997 až 1999. Tyto semináře nás velmi inspirovaly a metoda, kterou nás bratři Sehgalové naučili nám pomohla úspěšně vyléčit mnoho našich pacientů a klientů.

Dr. Yogesh a Dr. Sanjay Sehgal teď poprvé přijedou také do Prahy podělit se se svými zkušenostmi s metodu, kterou objevil jejich otec Dr. M. L. Sehgal. Jeho synové tuto metodu zdokonalili a učí jí už 20 let v Indii a v Evropě. V současnosti Sehgalovou metodu využívá přibližně 10 000 homeopatů na celém světě.

Sehgalova metoda je typická tím, že lék se zvolí jen na základě mentálního stavu pacienta. Při odebírání případu se využívají běžná slova a projevy, které v klasické homeopatii často neumíme interpretovat. Sehgalovou metodu je možné využít u každého pacienta nebo když pro nedostatek zvláštních příznaků nejsme schopni předepsat klasicky.

Metoda bratří Sehgalů je vhodná zejména u akutních stavů, a to i v případech těžké patologie. U akutních i chronických případů trvá vyšetření přibližně 20 minut na rozdíl od klasického homeopatického vyšetření, které trvá běžně 1,5 hodiny.
V průběhu semináře uvidíme na videopřípadech i na dvou ukázkách naživo, jak je možné rychle a efektivně dělat homeopatickou praxi.

Místo:
Český svaz vědeckotechnických společností
Novotného lávka 5, 116 68 Praha 1
(přímo u Karlova mostu a Vltavy)

Časový harmonogram: Seminář trvá tři dny. Začneme v pátek ráno 17. 5. 2013 registrací od 8. do 9. hod. Přednášky: pátek 9. - 17. hod., sobota 9. - 18. hod., v neděli od 9. do 15. hod.

Účastnicky poplatek: 2300,- Kč.
Členové ČHA, ČLHS, SHK, SLHS mají slevu – 2100,- Kč.

Aleš Sušický a Vladimír Petroci

PŘIHLÁŠKY POSÍLEJTE NA:
sehgal@centrum.cz
Tel.: 607 172 720
Odebírání živých případů s Dr S.K. Banerjea, Praha27. dubna 201328. dubna 201312. března 2013
 V dubnu proběhne již druhý praktický seminář s vynikajícím Dr Banerjeam. První kurz tohoto druhu proběhl v říjnu 2012 s velmi pozitivními ohlasy účastníků. Dr. Banerjea odebral zajímavé a různorodé případy (porucha identity, dětská leukémie, epilepsie s autismem, psychické obtíže doprovázené moluskami, chronický ekzém a dlouhodobé onemocnění dýchacích cest a reflux), všechny případy jsou dlouhobě sledovány a účastníci budou mít šanci sledovat vývoj případů živě. Noví pacienti jsou již přihlášeni na duben, takže předchozí účast není nutná, stávající případy budou shrnuty a Dr Banerjea předvede svou metodu miasmatického odebírání případu a jeho hodnocení. Detaily ke kurzu jsou uvedeny na webových stránkách.
Dr. Klaus Hör - Zánětlivá onemocnění dýchacích cest (ČLHS, Praha)5. dubna 20137. dubna 201327. února 2013
 Česká lékařská homeopatická společnost, o.s. Vás zve na seminář
přednášející
Dr. Klaus Hör
ve dnech 5.-7. dubna 2013
Téma: Zánětlivá onemocnění dýchacích cest
Místo konání:
Český svaz vědeckotechnických společností
Novotného lávka 5, Praha 1
sál č. 217
Pátek 5.4. 16 – 19 hodin
Sobota 6.4. 9 – 18 hodin
Neděle 7.4. 9 – 13 hodin
Cena: 2700,- Kč
2200,- Kč pro členy ČLHS, studující 2. ročníku školy ČLHS 1100,-Kč
Číslo účtu 1930643349/0800, VS 42013
Při platbě převodem, v „Textové zprávě“ nebo při platbě složenkou ve „Zprávě pro příjemce“ napište, prosím, vaše jméno, jako specifický symbol Vaše registrační číslo.

mudr.ladislav.fiala(zavináč)email.cz

Klaus R. Hör
Dr. med. Klaus R. Hör, lékař a zubní lékař,  narozen 1950, zahájil své homeopatické vzdělávání u dr. M. Barthela.
Od roku 1980 má vlastní soukromou praxi v Allgäu, od roku 1988 pracuje v obou oborech v Bavorsku.
Absolvoval další postgraduální vzdělávání u dr. Vassilise Ghegase a dr. Massima Mangialavoriho.
Je přednášejícím lektorem v DZVhÄ (Deutscher Zentralverein homoopathischer Arzte – Německý ústřední svaz homeopatických lékařů), v LV Bayern (Vzdělávací společnost Bavorsko) a v Akademie für Homöopathie (Akademii pro homeopatii).
Je vedoucím skupiny postgraduálního vzdělávání a homeopatických kvalifikačních kursů.
Jako vedoucí lékař záchranné služby v Chamu také pravidelně pracuje v urgentní medicíně.
Část jeho duše náleží africkému kontinentu, kde se douhodobě věnuje vzdělávání namibijských homeopatů.
Robin Murphy - Hom. Akademie (Praha)16. března 201317. března 201327. února 2013
David Mundy - Homeopatická akademie26. ledna 201327. ledna 20132. ledna 2013
 David Mundy, RSHom, FSHom
Téma: Zrcadlo a magnet
Svět je zrcadlo a každý v něm vidí odrazy sebe. Naše vnímání reality je na jedné straně ovlivněno naším miasmatickým dědictvím a na druhé straně podmínkami. Co vidíme a co nás přitahuje? Co jsou takzvané "nehody"? Co jsou z homeopatického hlediska "bludy"? David se zabývá způsoby, jakými jsou lidé tajemně přitahováni ke svému Similimu. Jejich poznání nám umožní lék nalézt.
Zazní témata předepisování podle "úrovní" a konstituční předepisování, léky Adamas, Hydrogen, Falcon, homeopatie a čínská medicína. Přednáška bude ilustrována případy na videu. David Mundy praktikuje 35 let a vyučuje homeopatii ve Velké Británii a v Japonsku.
Datum konání: 26. – 27. ledna 2013 (so 9 – 18 h, ne 9 – 17 h)
Místo konání: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Dopravní spojení: zastávka Malovanka - bus 108, 174, 180, tram 22, 25, 57
Cena: 1900 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 2300 Kč pro ostatní zájemce. Platba v hotovosti na místě. Není třeba se předem hlásit.
Další informace: Alternativa s. r. o., Zbraslavské náměstí 461, 156 00 Praha 16, E-mail: info@alternativa.cz, Tel.: 257 922 331
2-denní praktický klinický seminář s živými případy s Erikem Van Woenselem v Praze 19. ledna 201320. ledna 201318. prosince 2012
 Erik Van Woensel je blízkým spolupracovníkem Prof. George Vithoulkase a od r. 1990 přednáší na mnoha homeopatických školách. V současné době pravidelně učí na International Academy of Classical Homeopathy na řeckém ostrově Alonissos.
Tento seminář bude zaměřen na praktické vedení a odebírání případu. Seminář bude rozdělen na 2 části. Během první budou studenti spolu s Erikem analyzovat případy z jeho vlastní praxe, vyhodnocovat reakce na podaný lék a analyzovat jednotlivé kontroly.
Ve druhé části semináře bude Erik Van Woensel odebírat 3 živé případy a bude je společně se studenty analyzovat. Vzhledem k tomu, že budou na semináři odebírány živé případy je počet účastníků omezen na 35, což umožní všem studentům nejen komorní atmosféru, ale budou mít dostatek prostoru na dotazy.
Co se na tomto semináři naučíte?
Mnoha strategiím odebírání případu a nalezení léku., Zdokonalení pozorovacích schopností během vyšetření pacienta. Stanovení prognózy při prvním vyšetření. Techniky analýzy případu a způsoby jak během vyšetření diferencovat léky. Rozpoznat klíčové znaky a symptomy pro předepsání léku. Dlouhodobému vedení případu.
Všeobecné informace:
Po celou dobu semináře bude zajištěn překlad do českého jazyka. Ubytování a stravování si účastníci zajišťují sami. V případě zájmu je možno zprostředkovat levné ubytování v centru Prahy.
Čas konání: Sobota + Neděle: 9:00 - 18:00
Místo konání: Seminář se bude konat v prostorách Prague College of Classical Homeopathy, Na Jarově 4, Praha 3. Mapku a způsob dopravy naleznete na: www.pcch.cz v rubrice kontakt.
Cena semináře a způsob úhrady: Cena vstupného: 3000,- (splatnost do 10.1.2013)
Bankovní spojení: 249125378/0300 Variabilní symbol: Vaše telefonní číslo
Přihlášky: Na tento seminář je nutno se předem přihlásit. Přihlášky je možno posílat emailem na: pzacharias@pcch.cz
Biochemické soli Dr. Schüsslera22. listopadu 201225. listopadu 201227. září 2012
 Fyziologie, patologie, popis, vlastnosti a účinky jednotlivých minerálních solí, tvářová diagnostika, pohled z hlediska barev, homeopatie a medicínské astrologie, ukázka měření biopole virgulí a praktická část.
Lektor: PharmDr. Žaneta Truplová Brachňáková
Místo: Seminární místnost Čajovny Šamanka, Hálkova 8, 120 00 Praha
Cena: 4 250 Kč
Informace a přihláška: http://www.modryhad.cz/kurz-biochemicke-soli-dr-schuesslera/
Seminář o homeopatickém léku Ajahuasca - Chetna Shukla23. října 201224. října 201226. srpna 2012
 RANDEVOUS S VLASTNÍM JÁ Seminář o homeopatickém léku Ayahuasca
Mudr. Chetna N. Shukla
s příspěvky do diskuse od Kamal Sethny a Kateřiny Stejskalové
Kde: Úterý a středa 23. a 24.10. 2012, 15.30-19.30h Kde: Dům českého svazu vědeckotechnických společností, Novotného lávka 5, Praha 1, sál č. 319
Náplň:
1. O Ayahuasce. Její historie. Vyšší plán. 2. Potencovaná Ayahuasca – Homeopatická zkouška 3. Účinek potencované Ayahuascy na nemocného jedince 4. Speciální použití potencované Ayahuascy 5. Diskuse
Cena: 1500Kč 1350 při platbě do 1.10. 2012,
platba na účet 35-5511190267/0100
Kontakt: Kateřina Stejskalová katerinastej@tiscali.cz, tel: 723293054
Překlad do češtiny bude zajištěn
3-Letý intenzivní a 2-letý postgraduální výcvik v Homeopatii a Intenzivní kurz MM pro pokročilé (PCCH v Praze)20. října 201220. října 201217. března 2012
 3-Letý intenzivní výcvik v Homeopatii - 3-letý intenzivní výcvik v Homeopatii je určen pro všechny studenty homeopatie bez rozdílu předchozího vzdělání, a to od úplných začátečníků až po zkušenější homeopaty. Tento kurz je inspirován osnovami International Academy of Classical Homeopathy, kterou vede jeden z nejznámějších Homeopatů současnosti Prof. George Vithoulkas. Hlavním lektorem tohoto kurzu je Petr Zachariáš, Homeopat s více než 11-letou praxí a student Prof. George Vithoulkase. Na tomto kurzu dbáme nejen na důkladné pochopení Homeopatické metody a léků, ale nedílnou součástí je také více než 200 hodin klinické praxe a medicínské minimum pro nelékaře. Díky strukturovaným osnovám, velkému podílu praktické výuky a medicínskému minimu tento kurz splňuje nejvyšší nároky na homeopatické vzdělávání, které jsou stanovena mezinárodními homeopatickými institucemi.

2-letý postgraduální výcvik v Homeopatii v Praze - Tento kurz je určen pro absolventy kterékoliv homeopatické školy a jeho hlavním cílem je navázat na znalosti studentů a výrazně prohloubit jejich znalosti materie mediky a schopnost komplexní a rychlé diferenciální diagnostiky mezi libovolnou kombinací léků. Během kurzu se naučíte více než 250 převážně malých léků a jejich použití.

Intenzivní kurz materia medica pro pokročilé - Tento kurz je určen všem studentům, kteří studují jakoukoliv homeopatickou školu a je koncipován jako velmi podrobné studium materie mediky všech polychrestů a cca 60 malých léků. U léků je kladen důraz na pochopení vývoje patologie ze stavu zdraví do stavu hluboké patologie. Studium zahrnuje velmi podrobný výklad léku "od hlavy k patě" a rozvíjení schopnosti rychlé diferenciální diagnostiky mezi všemi probíranými léky nejen na úrovni esence, ale také na úrovni lokálních potíží. Studenti tedy budou nejen chápat esence léků, ale také budou znát specifika jednotlivých potíží všech probíraných léků, jako bolesti hlavy, spánek, zažívání, atd., což jim umožní provádět rychlou diferenciální diagnostiku všech probíraných léků. Více informací, podrobné osnovy a přihlášky naleznete na www.pcch.cz
Kurz homeopatické samoléčby v Uh. Hradišti20. října 201220. října 20121. září 2012
 20. 10. 2012 otevíráme 6-měsíční kurz homeopatické samoléčby v Uherském Hradišti. Tento 1. stupeň je určen široké laické veřejnosti s cílem pomoci sobě a svým blízkým při léčbě běžných onemocnění.
Dr Banerjea - Odebírání živých případů, chronické a akutní předepisování, Praha13. října 201214. října 20125. září 2012
 Allen College Praha pořádá dvoudenní seminář, kde Dr Banerjea bude odebiírat živé případy chronické i akutní. Přihlášky posílejte na kurzy@acphomeopatie.cz

Dr Subrata Kumar Banerjea je světově známý homeopat, který učí po celém světě již od roku 1985.
Narodil se v Indii v Kalkatě v roce 1957 a již po tři generace je „rodina Banerjea“ uznávanou autoritou v oblasti miasmatického předepisování. Dr. Banerjea pokračuje v této tradici a je považován za „Mistra miasmat“. Současně zachovává Hahnemannovy, Allenovy a Kentovy principy předepisování.
Dr. Banerjea vystudoval Homeopatii na University of Calcutta s čestným oceněním za devět lékařských prací, které napsal již během svých studií a získal pět zlatých medailí za své akademické výsledky. Dále je autorem pěti homeopatických publikací – Guide to Materia Medica (Průvodce Materií medikou), Clinical and Comparative Materia Medica (Klinická a srovnávací Materie medika), Synoptic Memorizers of Materia Medica (Souhrnná Materie medika k zapamatování), Miasmatic Diagnosis (Miasmatická diagnóza), Miasmatic Prescribing (Miasmatické předepsání).
Dr. Banerjea má mezinárodní pověst inspirujícího učitele a úspěšného homeopatického lékaře, která vychází z jeho bohatých zkušeností nabytých během jeho klinické praxe, při které často vidí i kolem 50 pacientů denně. Zvládnutí takového množství pacientů vyžaduje použití rozsáhlých znalostí klinické a srovnávací Materie mediky ve spojení s hlubokou intuicí a aplikací klinických tipů získaných od jeho předků. Jeho nesporná dovednost v rychlém předepisování mu umožňuje předávat tyto klinické znalosti dále svým studentům. Na svých přednáškách klade velký důraz na klinickou a srovnávací Materii mediku, miasmatický výklad při předepisování, aplikaci potencí a technik rychlé předepisování podle klíčových znaků léku.
Dr. Banerjea je čestným partnerem mnoha významných homeopatických akademií. Je ředitelem a děkanem na Bengal Allen Medical Institute v Indii a děkanem a hlavním lektorem Materie mediky a terapeutických a orgánových léků na Allen College of Homeopathy ve Velké Británii.
Když nepřednáší, dělí svůj čas mezi svou klinickou praxi ve Velké Británii a Indii, kde rovněž působí jako klinický poradce na mnoha místních venkovských nemocnicích, tzv. slumech.
Navzdory velmi vytíženému programu, spolu se svým bratrem Joyem Banerjea a svou ženou Janet Robinson, hrají aktivní roli v jejich dobročinné nadaci Kamala Banerjee Fund, která se zabývá homeopatickou léčbou a distribucí mléka dětem v chudinských čtvrtích v Kalkatě v Indii.
začíná jednoletá Posgraduální Škola s klinickou praxí - Homeopatický Institutut, Praha1. října 20121. října 201210. června 2012
 výuka klasické homeopatie s praxí pro absolventy i studenty homeopatie

- komplexní a hluboké porozumění homeopatických léků
- vedení případů, užívání vhodných potencí
- co očekávat od léčby, co homeopatická léčba přináší
- homeopatická psychologie
- klinické vedení živých případů
- zkoušky homeopatických léků
- celostní chápání zdraví, propojení s východními systémy celostní medicíny, podpůrné terapie, prevence
- další praktické použití homeopatie - akutní homeopatie, homeopatie při očkování, detoxikace, těhotenství

výuka bude probíhat jednou týdně (v pondělí) v podvečerních hodinách (od 17 hodin) v Praze 6
počet studentů je omezený na cca 10, všichni budou mít možnost se aktivně zapojit.

další podrobnosti: http://www.homeoinstitut.com/pshi.php
Erik Van Woensel - Analýza a dlouhodobé vedení případu, Praha29. září 201230. září 201227. srpna 2012
 Tento seminář Vám nabídne zcela nový koncept praktického vzdělávání, při kterém Erik Van Woensel bude prezentovat velmi zajímavé případy, které jsou dlouhodobě sledovány a vyléčeny pomocí homeopatie. Účastníci semináře tak společně s ním analyzují případ krok za krokem, a to nejen při první konzultaci, ale také jsou konfrontováni s vývojem případu a mají možnost sami analyzovat reakci na podaný lék, hodnotit kontroly či náhle vzniklé situace a určovat další postup, jako čekání, opakování léku, změna potence či změna léku. Tímto způsobem se ze semináře stává zážitek během kterého studenti získají mnoho poznatků a zkušeností s dlouhodobým vedením případu a naučí se řešit mnoho situací každodenní praxe.

Na tomto semináři se naučíte:

• Pozorování pacienta.
• Rozpoznat klíčové znaky a symptomy pro předepsání léku.
• Vyhodnotit mnoho reakcí na podaný lék.
• Interpretovat v praxi objevení se akutní nemoci po léku a pochopit lépe souvislosti mezi akutními a chronickými nemocemi.
• Dlouhodobému vedení případu.

Erik Van Woensel je blízkým spolupracovníkem Prof. George Vithoulkase a spoluautor knihy Úrovně zdraví, kterou společně s Georgem Vithoulkasem napsal. Erik Van Woensel přednáší od r. 1990 na mnoha homeopatických školách a v současné době pravidelně učí na International Academy of Classical Homeopathy na řeckém ostrově Alonissos.

Všeobecné informace:

Po celou dobu semináře bude zajištěn překlad do českého jazyka. Ubytování a stravování si účastníci zajišťují sami. V případě zájmu je možno zprostředkovat levné ubytování v centru Prahy.
Čas konání: Sobota: 9:00 - 18:00 Neděle: 9:00 - 18:00 Místo konání: Prague College of Classical Homeopathy, Na Jarově 4, 130 00 Praha 3 - Žižkov Cena semináře a způsob úhrady: Cena vstupného: 3000,- (splatnost do 15.9.2012) Bankovní spojení: 249125378/0300 Variabilní symbol: Vaše telefonní číslo. Na tento seminář je nutno se předem přihlásit. Přihlášky je možno posílat emailem na: pzacharias@pcch.cz
5-ti denní letní výcvik v Homeopatii22. srpna 201226. srpna 201217. března 2012
 Tento kurz je určen pro všechny studenty homeopatie a homeopaty, kteří chtějí proniknout hlouběji do zákonitostí homeopatické léčby a vedení složitějších případů. Kurz je zaměřen na praktickou stránku homeopatie jako je odebírání případu a výběr léku, podrobná výuka materie mediky s diferenciální diagnostikou mezi jednotlivými léky, pochopení často opomíjených témat, jako jsou kauzální bloky, příčiny nemocí a v neposlední řadě vztah mezi akutní a chronickou nemocí a význam akutní nemoci během chronické léčby. Třetí den bude věnován živým případům na kterých si ukážeme naučené znalosti. Poslední den se budeme věnovat velmi žádanému tématu a sice pochopení psychologie
vztahu mezi terapeutem a pacientem a otevření otázek, jak poznat kdy pacient manipuluje s homeopatem, kdy si homeopat bere více odpovědnosti než by měl nebo si naopak nebere žádnou, co znamená, když si homeopat neumí říci peníze, a mnoho dalších otázek, které jsou velmi aktuální pro každého homeopata, který plánuje soukromou praxi. Zážitkovou částí Vás provede zkušená konstelářka Helena Zachariášová. Více informací, podrobné osnovy a přihlášky naleznete na www.pcch.cz
2-denní homeopatický seminář na téma Organon racionální léčby s Petrem Zachariášem18. srpna 201219. srpna 20127. července 2012
 Vážení Studenti,
dovoluji si Vás tímto pozvat na 2-denní homeopatický seminář na téma Organon racionální léčby, který se uskuteční ve dnech 18. - 19.8.2012 v Praze.

Během tohoto semináře s Vámi budu sdílet nejen své vlastní znalosti a zkušenosti, ale také informace, které jsem získal během intenzivního kurzu Organonu s Prof. Georgem Vithoulkasem v červnu tohoto roku.

Hahnemannův Organon představuje základní dílo Klasické Homeopatie. V jeho paragrafech se skrývají nejen odpovědi na většinu otázek, které si homeopaté kladou, ale také je zdrojem mnoha informací, které si při letmém přečtení zřídkakdy uvědomíme, a to i přesto, že se jedná o informace, které jsou naprosto zásadní pro homeopatickou praxi. Během tohoto semináře se budeme zabývat podrobným výkladem a pochopením nejdůležitějších paragrafů tohoto monumentálního díla. Hahnemann v těchto paragrafech rozebírá nejen podrobné mechanismy jednotlivých homeopatických principů, ale také vyslovuje otázky a odpovědi na témata jako jsou mise homeopatické léčby, skutečný význam nezaujatého pozorování, překážky bránící v léčbě, primární a sekundární účinek léků, přístup homeopata k pacientům a mnoho dalších témat, která jsou na seminářích často opomíjena.

Čas konání (Sobota+Neděle):

Dopolední blok: 9:00 - 12:30
Přestávka na Oběd: 12:30 - 14:00
Odpolední blok: 14:00 - 18:00

Místo konání:

Prague College of Classical Homeopathy
Na Jarově 4, 2. patro, místnost č. 212
130 00 Praha 3.

Cena semináře a způsob úhrady:

Cena vstupného: 1900,-
Platbu prosím provádějte bankovním příkazem, a to nejpozději do 5.8.2012.
Číslo účtu: 249125378/0300
Variabilní symbol: Vaše telefonní číslo

Spojení na místo konání:

Tramvají 1 (z Palmovky), 9 (z Hlavního nádraží) nebo 16 (z I. P. Pavlova) na zastávku Kněžská luka. Odtud zpět proti
směru tramvaje a potom dolů, ulicí Na Jarově.

Přihlášky:

Na tento seminář je nutno se předem přihlásit. Přihlášky je možno posílat
emailem na: pzacharias@pcch.cz

Kontakt:

Prague College of Classical Homeopathy
Petr Zachariáš
Tel: (+420) 604 104 578
E-mail: pzacharias@pcch.cz
Letní škola ČLHS - Klaus Hör (Staré Splavy u Máchova jezera)30. července 20123. srpna 201215. února 2012
 hotel Bezděz ve Starých Splavech, Lázeňský Vrch 216,
http://www.hotelbezdez-machovojezero.cz
Téma školy: Sterilita u mužů a žen, Fungi, podle toho, jak bude zbývat čas, možno ještě Liliaceae, neuaralgie trigeminu.
Cena: 4900 Kč, 4400 Kč pro členy ČLHS
Platba na účet: 1930643349/0800, VS 72012
Přihlášku zašlete, prosím, na e-mailovou adresu: mudr.ladislav.fiala@quick.cz
Klaus Hör
Homeopat a pedagog. Vedoucí lékař akutní lékařské služby v okrese Cham (Německo), vedoucí dvou vzdělávacích homeopatických kursů. 16 let se účastní homeopatického vzdělávání, má rozsáhlé znalosti v léčbě chronických nemocí a pediatrie. Pravidelně přednáší ve Windhoeku v Namibii. V České republice přednášel v r. 2010 téma srdeční onemocnění a v r. 2011 – chronický únavový syndrom.
Letní víkendový workshop s Willem Taylorem (USA)6. července 20128. července 201228. května 2012
 HOMEOPATICKÁ FAKULTA S KLINIKOU s.r.o. VÁS ZVE NA
Absolventský workshop – víkendové setkání absolventů Homeopatické fakulty.
Program víkendového workshopu :
* Malé léky, jejich užití. Rozlišení, diferenciace od "velkých léku". Práce s materii medikou a mapami léku.
* Rostlinné čeledi v homeopatii. Užití znalosti materie mediky a podobnosti mezi léky.
Termín konání: 6. až 8. července 2012 (Pá - Ne) (6. července je státní svátek) Pátek 9.00 Neděle 16.00
Místo: Lesní penzion PODMITROV, Mitrov 10, (sjezd obec Krčma) 592 53 Strážek, www.podmitrov.cz
(oblast Vysočina, cca 25 km od Tišnova, cca 40 km od Brna) Penzion se nachází v nádherném údolí s řekou, v dosahu je přírodní koupaliště.
Cena lektorného za workshop pro absolventy Homeopatické fakulty při platbě do konce května : 1000 Kč
Cena lektorného za workshop pro absolventy Homeopatické fakulty při platbě později 1500 Kč
Cena pro ostatní absolventy a studenty jiných škol 1700 Kč
Bankovní konto pro platbu lektorného : 227517936 / 0300 (variabilní symbol uvádějte číslo Vašeho mobilního telefonu)
Cena za ubytování a plnou penzi /den : (platí se na místě) 460 Kč za pokoj s vanou, 410 Kč za pokoj se sprchou, 360 Kč za pokoj bez sociálního zařízení 300 Kč za „sparťanskou“ chatku – lze mít obsazeny i jen dvě lůžka
Cena ubytování: (Pá studená večeře, So snídaně, oběd a večeře, Ne snídaně, oběd). V rámci workshopu tedy platíte 2 x ubytování a plnou penzi /den, podle typu ubytování.
Letní víkendový absolventský workshop Homeopatické fakulty je otevřený i absolventům a studentům ostatních škol.
mob. Aleš: 737 545 516, homeopat-fakulta@centrum.cz
Letní škola Homeopatické akademie - Russell Malcolm30. června 20126. července 201226. března 2012
 hotel Jezerka, Seč - Ústupky
Kurzovné: 5 200 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 5 700 Kč pro ostatní účastníky letní školy
Ubytování + plná penze pro všechny zúčastněné: 5 700 Kč /l os/6 dní ve dvoulůžkovém nebo 3 lůžkovém pokoji, 5 900 Kč/1 os/6 dní ve 4 lůžkovém apartmánu, 6 500 Kč /l os/6 dní ve dvoulůžkovém apartmánu
Cena celkem: 10 900 Kč (resp. 11 400 Kč pro ostatní účastníky mimo Homeopatickou akademii). Cena je včetně 20 % DPH.
Doprovázející rodinní příslušníci nebo přátelé platí samozřejmě pouze ubytování a stravování.
Jakmile od vás obdržíme vyplněnou a podepsanou závaznou přihlášku (poštou nebo e-mailem) a úhradu kurzu, stáváte se účastníkem letní školy a do poloviny června vám zašleme časový harmonogram a veškeré další instrukce ke kurzu a pobytu.
Ubytování 30. 6. od 15 h, začátek kurzu buď v sobotu večer nebo v neděli ráno (bude upřesněno v červnu)
Konec kurzu – pátek 6. 7. ve 13 h. Po obědě odjezd.
Alternativa s. r. o., Zbraslavské náměstí 461, 156 00 Praha 16 , Vanda Čehovská Tel.: 257 922 331
Benefiční večer - Calcutta Slum Project - Žofín8. června 20128. června 20122. května 2012
 8. června 2012, večer - Žofín Garden, Slovanský Ostrov, Praha 1 - mléko a homeopatická péče pro děti z chudinských čtvrtí

Více podrobností v článku: Benefiční večer - Calcutta Slum Project
Seminář Anne Vervarcke17. května 201220. května 20121. prosince 2011
 Belgická homeopatka Anne Vervarke od roku 2011 zpřístupnila své semináře v rámci studia Master Class v ČR všem homeopatům, kteří projeví zájem seznámit se s její metodou VITÁLNÍ PŘÍSTUP formou „ochutnávky“. Tuto změnu umožnila skutečnost, že „manuál“ pro tuto metodu, který zpracovala lektorka Anne Vervarcke, byl vydán koncem roku 2010 knižně v českém jazyce. Zcela a detailně nás seznamuje s jednotlivými principy a kroky této metody a vede nás k plnému pochopení případu a následně k předpisu léku, jehož obraz nemusíme ani znát, ale můžeme si ho v materii medice zpětně potvrdit. Protože vlastní výuka bude nyní více zaměřena na video případy, je možno po samostudiu teorie, naučit se tak i prakticky orientovat v jednotlivých případech. Informace o „manuálu“ najdete na těchto stránkách webu v rubrice – Články – Anne Vervarcke „Vitální přístup“, kde jsou i ukázky z této knihy. Je možno navštívit kterýkoliv seminář. Jednotlivé semináře začínají ve čtvrtek odpoledne v 15.00 hodin a končí v neděli v 13.00 hod. Seminář je tlumočen do českého jazyka. Místem konání je Hotel Petr Bezruč v Malenovicích v Beskydech -www.hotelpetrbezruc.cz . Cena semináře je 4 000,-- Kč včetně ubytování a plné penze. PŘIHLÁŠKU – zašlete e-mailem na adresu postgradual.av@seznam.cz s těmito údaji – příjmení, jméno, bydliště a telefon. Zpětně obdržíte údaje pro zaplacení zálohy. Kontaktní telefon: 605 001 592
Dr. Yogesh a Dr. Sanjay Sehgal - SAKH (Bratislava)27. dubna 20121. května 201226. března 2012
 27. - 29. 4. 2012 - teoretická časť 30. 4. - 1. 5. - praktická časť
HADIE LIEKY (Cenchris, Crotalus cascavella, Lachesis a Naja) a HEPAR SULPHUR - ich pochopenie a prípady podľa Sehgalovej metódy.
Semináre bratov Sehgalovcov pokračujú! Po absolvovaní minimálne troch seminárov máte právo na Diplom potvrdzujúci absolvovanie SEHGALOVEJ ŠKOLY.
Najbližší seminár bude jedinečný nielen novými témami - liekmi, ktoré sme zatiaľ v Sehgalovej metóde nepoznali, ale aj tým, že k teoretickej časti po prvý raz pribudne praktická časť - živé vyšetrenia, ktoré budú trvať 2 dni.
Po zbere informácií nastáva nová etapa – získanie praktických vlastných zručností, aby ste mohli túto metódu suverénne používať v praxi.
Miesto: Kongresová sála, Hotel Nivy, Líščie Nivy 3, Bratislava - www.hotelnivy.sk
Časový harmonogram: Teoretická časť: 3 dni: 27. - 29. 4. 2012. Začne sa v piatok ráno registráciou od 8.00 do 9.00. Prednášky: 9.00 - 17.00, v nedeľu 9.10. od 9.00 do 14.00. Praktická časť - živé vyšetrenia: v pondelok a utorok 30. 4. a 1. 5. sa odoberú každý deň prípady 4-och pacientov (ktorých môžete pozvať po dohode s organizátormi). Každý z účastníkov seminára si prípad samostatne zanalyzuje a jeho riešenie skonzultuje Dr. Yogesh alebo Dr. Sanjay Sehgal. Predpokladaný čas: 9.00 – 17.00.
Účastnícky poplatok: 2300,- Kč za samostatnú teoretickú alebo praktickú časť. Ak sa prihlásite na obe, máte nárok na zľavu – t.j. Váš poplatok bude 3750,- Kč. Členovia SHA, ČHA, CKH, SLHS, ČLHS a študenti SAKH majú nárok na zľavu, ich účastnícky poplatok je 2190,- Kč za samostatnú teoretickú alebo samostatnú praktickú časť. Ak sa prihlásia členovia týchto organizácií na obidve časti, ich poplatok po zľave je 3500,- Kč. Platbu pošlite na účet v v českej ČSOB 220 916 942 / 0300 po pridelení individual- neho variabilného symbolu vyžiadaného e-mailom alebo telefonicky.
Ubytovanie: Účastníci seminára sa môžu ubytovať v Hoteli Nivy so zľavou v rámci spoločnej objednávky.
petrociova@gmail.com
Tel.: 052 - 77 630 20, Mob.: 0948 - 127 733
Homeopatický kongres v Ostravě14. dubna 201215. dubna 201227. ledna 2012
 Vážení přátelé a příznivci homeopatie,
rádi bychom Vás pozvali na homeopatický kongres u příležitosti 222. výročí znovuobjevení principu podobnosti.

Kongres je věnován návratu k základním principům Hahnemannovy homeopatie, novým technologiím v homeopatii a rozšíření hranic homeopatie. Úspěšná každodenní homeopatická praxe má nepochybný přínos pro lidstvo nejen díky práci S. Hahnemanna, ale i díky práci každého homeopata, který pomáhá svým pacientům. Pro účinnost léku je rozhodující dynamizace, která předčí význam ředění.

Cílem kongresu je návrat ke kořenům homeopatie, k původní Hahnemannově homeopatii, tedy profesionálnímu lékařskému umění.

Těšíme se na Vaši účast a na Váš přínos do rozvoje homeopatie

Akademie klasické homeopatie

MUDr. Alexander Fesik

Kongres proběhne v Ostravě 14. - 15. 4. 2012

Pro bližší informace a přihlášení k účasti nás kontaktuje:

Tel.: 596 113 330, 776 879 799
e-mail: homeokongres@email.cz

Akademie klasické homeopatie
Horní 73, Ostrava – Dubina 700 30

Misha Norland - Homeopatická akademie17. března 201218. března 201228. ledna 2012
 hotel Pyramida
Seminář MUDr. Tomáše Karhana v Brně25. února 201226. února 20128. prosince 2011
 Seminář na téma "Specifika dětského věku" určený jak zkušeným homeopatům, tak zájemcům o homeopatii i rodičům malých dětí. Přednáší zkušený pražský pediatr MUDr. Tomáš Karhan, autor knihy Homeopatie a děti. Další informace a přihlášky na webových stránkách www.uroboros.cz nebo na tel. 736 401 282. Těší se na Vás tým Uroboros!
Prezentace Radar Opus - Praha10. listopadu 201110. listopadu 20114. listopadu 2011
 prezentace nové revoluční verze software Radar Opus proběhne od 18 do 19:30 v ZŠ Náměstí svobody 2, Praha 6. Více podrobností http://www.simillimum.cz/kurzy.php
Biochemické soli Dr. Schüsslera - kurz (Praha)4. listopadu 20117. listopadu 20118. srpna 2011
 Náplň kurzu systému biochemických solí:
Fyziologie, patologie, popis, vlastnosti a účinky jednotlivých minerálních solí, tvářová diagnostika, pohled z hlediska barev, homeopatie a medicínské astrologie, ukázka měření biopole virgulí a praktická část. Kurz poskytuje komplexní informace pro práci se systémem tak, aby přinášel užitek a pomoc vám, vašim blízkým i klientům. Absolventi kurzu obdrží certifikát.

Místo konání:
Alternativní centrum Metamorfóza, Hálkova 8, 120 00 Praha

Lektor:
PharmDr. Žaneta Truplová Brachňáková

Cena:
4 250 Kč

Přihlášky na www.modryhad.cz .
Dr. Klaus Hör - Leguminosae, chronický únavový syndrom4. listopadu 20116. listopadu 20118. října 2011
 Česká lékařská homeopatická společnost, o.s. Vás zve na seminář:

Přednášející: Dr. Klaus R. Hör
Téma: Leguminosae, chronický únavový syndrom

Místo konání:
Český svaz vědeckotechnických společností, Novotného lávka 5, Praha 1, sál č. 319 (Pátek 4.11. 16 – 19 hod, Sobota 5.11. 9 – 18 hod, Neděle 6.11. 9 – 14 hod)

Cena: 2700,- Kč (2200,- Kč pro členy ČLHS)
Číslo účtu 1930643349/0800, VS 112011 (Při platbě převodem, v „Textové zprávě“ nebo při platbě složenkou ve „Zprávě pro příjemce“ napište Vaše jméno)

Přihlášky: mudr.ladislav.fiala@quick.cz

Dr. med. Klaus R. Hör, lékař a zubní lékař, narozen 1950, zahájil své homeopatické vzdělávání u dr. M. Barthela.
Od roku 1980 má vlastní soukromou praxi v Allgäu, od roku 1988 pracuje v obou oborech v Bavorsku.
Absolvoval další postgraduální vzdělávání u dr. Vassilise Ghegase a dr. Massima Mangialavoriho.
Je přednášejícím lektorem v DZVhÄ (Deutscher Zentralverein homoopathischer Arzte – Německý ústřední svaz homeopatických lékařů), v LV Bayern (Vzdělávací společnost Bavorsko) a v Akademie für Homöopathie (Akademii pro homeopatii).
Je vedoucím skupiny postgraduálního vzdělávání a homeopatických kvalifikačních kursů.
Jako vedoucí lékař záchranné služby v Chamu také pravidelně pracuje v urgentní medicíně.
Část jeho duše náleží africkému kontinentu, kde se douhodobě věnuje vzdělávání namibijských homeopatů.

Chris Kurz z Rakúska v Bratislave.7. října 20119. října 201120. srpna 2011
 Chris Kurz je rakúsky homeopat, ktorý má doktorát z fyziky a hudby a jeho láskou sa stala homeopatia. V polovici 90-tych rokov bol šéfredak- torom prvého internetového homeopa- tického časopisu Homeopathy Online.
Je autorom vynikajúcej knihy Imagine Homeopathy.
Chris je skvelý učiteľ. Očaril nás svojim šarmom a inteligenciou počas dvoch letných škôl v Levoči. Prednášanie Chrisa Kurza je na úrovni učiteľov ako je Jan Scholten a Louis Klein.
Miesto: Kongresová sála, Hotel Nivy, Líščie Nivy 3, Bratislava - www.hotelnivy.sk
Časový harmonogram: Seminár trvá 3 dni: 7. - 9. 10. 2011. Začneme v piatok ráno registráciou od 8.00 do 9.00. Prednášky: 9.00 - 17.00, v nedeľu 9.10. od 9.00 do 14.00.
Účastnícky poplatok: 2300,- Kč. Členovia ČHA a ČLHS majú zľavu – 2190,- Kč. Platbu pošlite na účet v českej ČSOB 220 916 942 / 0300 po pridelení individuálneho variabilného symbolu vyžiadaného emailom alebo telefonicky.
Anne Vervarcke – Vitální přístup6. října 20119. října 201131. května 2011
 Belgická homeopatka Anne Vervarke od letošního roku 2011 zpřístupnila své semináře v rámci studia Master Class v ČR všem homeopatům, kteří projeví zájem seznámit se s její metodou VITÁLNÍ PŘÍSTUP formou „ochutnávky“. Tuto změnu umožnila skutečnost, že „manuál“ pro tuto metodu, který zpracovala lektorka Anne Vervarcke, byl vydán koncem roku 2010 knižně v českém jazyce. Zcela a detailně nás seznamuje s jednotlivými principy a kroky této metody a vede nás k plnému pochopení případu a následně k předpisu léku, jehož obraz nemusíme ani znát, ale můžeme si ho v materii medice zpětně potvrdit. Protože vlastní výuka bude nyní více zaměřena na video případy, je možno po samostudiu teorie, naučit se tak i prakticky orientovat v jednotlivých případech. Informace o „manuálu“ najdete na těchto stránkách webu v rubrice – Články – Anne Vervarcke „Vitální přístup“, kde jsou i ukázky z této knihy. Je možno navštívit kterýkoliv seminář. Jednotlivé semináře začínají ve čtvrtek odpoledne v 15.00 hodin a končí v neděli v 13.00 hod. Seminář je tlumočen do českého jazyka. Místem konání je Hotel Petr Bezruč v Malenovicích v Beskydech -www.hotelpetrbezruc.cz . Cena semináře je 4 000,-- Kč včetně ubytování a plné penze. PŘIHLÁŠKU – zašlete e-mailem na adresu postgradual.av@seznam.cz s těmito údaji – příjmení, jméno, bydliště a telefon. Zpětně obdržíte údaje pro zaplacení zálohy. Kontaktní telefon: 605 001 592
Zahájení tříletého kurzu klasické homeopatie v Brně24. září 201125. září 201115. června 2011
 Projekt Uroboros zve na zahájení tříletého kurzu klasické homeopatie, který se koná v Brně a je určený všem, kdo se chtějí homeopatií zabývat profesně nebo touží po hlubších znalostech. Studenti se během studia seznámí se základními principy a metodami klasické homeopatie a naučí se je aplikovat v praxi. Součástí výuky je také klinická praxe, medicínské znalosti a základy psychologie. Informace na webových stránkách www.uroboros.cz nebo na tel. 736 401 282.

Petr Zachariáš - Úrovně zdraví podle George Vithoulkase - 3-denní homeopatický seminář v Bratislavě9. září 201111. září 201114. února 2011
 Hlavním cílem tohoto semináře je hlubší pochopení zákonitostí homeopatické léčby, ale také představení celoživotního objevu prof. George Vithoulkase - úrovní zdraví. Zažili jste někdy v praxi situaci, kdy máte 2 pacienty se stejnou diagnózou a stejnými symptomy a každý z nich reaguje na lék jinak, přičemž u jednoho trvá léčba 3 týdny a u druhého 3 roky?U jednoho stačí jeden lék a u druhého je jich během procesu léčby použít několik? Chtěli byste porozumět čím je tozpůsobeno a hlavně, zda můžete dopředu poznat, jak pacient bude na lék reagovat, kolik léků budete potřebovat a jakou má prognózu? Zajímalo by Vás, jak rozeznat v prvních dnech po léku, zda je Vámi podaný lék skutečné similimum podle průběhu a intenzity akutní nemoci, která se po léku objeví a mnoho dalších praktických dovedností? Těmito a mnoha dalšími otázkami se budeme během tohoto semináře zabývat. Níže naleznete osnovy, kde se můžete podrobně seznámit s programem kurzu. Více informací naleznete na stránkách Prague College of Classical Homeopathy: www.pcch.cz
5-ti denní letní výcvik s Petrem Zachariášem24. srpna 201128. srpna 201114. srpna 2011
 Tento kurz je určen pro pokročilejší studenty homeopatie a homeopaty, kteří chtějí proniknout hlouběji do zákonitostí homeopatické léčby a vedení složitějších případů. Kurz je zaměřen na praktickou stránku homeopatie jako je odebírání případu a výběr léku, podrobná výuka materie mediky s diferenciální diagnostikou mezi jednotlivými léky, pochopení často opomíjených témat, jako jsou kauzální bloky, příčiny nemocí a v neposlední řadě praktické supervize, kterým bude věnován celý den a na kterých si ukážeme naučené znalosti. Poslední den se budeme věnovat velmi žádanému tématu a sice pochopení psychologie vztahu mezi terapeutem a pacientem a otevření otázek, jak poznat kdy pacient manipuluje s homeopatem, kdy si homeopat bere více odpovědnosti než by měl nebo si naopak nebere žádnou, co znamená, když si homeopat neumí říci peníze, a mnoho dalších otázek, které jsou velmi aktuální pro každého homeopata, který plánuje soukromou praxi. Zážitkovou částí Vás provede zkušená konstelářka Helena Zachariášová.
Farokh Master, Roberto Petrucci - letní škola ČLHS11. července 201116. července 201128. března 2011
 Letní škola se bude konat v hotelu Centro Hustopeče - www.centro.cz
Roberto Petrucci, Farokh Master
Děti a dospělí s pokročilou patologií. Případy nosod, hadů a léků z říše těžkých kovů. Porozumění jazyka pacienta. Akutní případy a jejich vedení.
Cena: 4900 Kč, 4400 Kč pro členy ČLHS
Platba na účet: 1930643349/0800, VS 72011
Ubytování: zajišťují sami účastníci na adrese hotelu, nejpozději do 15.5.2011.
Vždy uvádějte, že jste účastníci homeopatické školy.
Přihlášku zašlete, prosím, na e-mailovou adresu mudr.ladislav.fiala@quick.cz
Ian Watson - Workshop - pracovní seminář9. července 201111. července 201110. května 2011
 Workshop - pracovní seminář určený pro terapeuty a pomáhající profese. Seminář určený k vlastnímu rozvoji a sebepoznání.

Ian vede homeopatické semináře a pořádá léčebná a sebepoznávací setkávání téměř dvacet let. Jeho dynamický styl vyučování je stejně tak transformační, jako informativní.

"Homeopaté budoucnosti nebudou nezaujatými pozorovateli. Budou vědomými účastníky magické interakce, která se odehrává mezi homeopatem, klientem a lékem. Navíc se nebudou spoléhat pouze na to, co je pozorovatelné objektivně, smyslově. Naučí se přesně naladit své vnitřní schopnosti a budou léčit jistě a přesně na základě porozumění a vnímání energie." Ian Watson

Určeno pro pracovní skupinu max. 18 osob. Cena lektorného 4000.- Kč. Místo hotelu Rusava, Rusava 334, Bystřice pod Hostýden www.hotelrusava.cz
Informace : Aleš Sušický, 737 545 516 homeopat-fakulta@quick.cz
Tony Conway - Seč - Homeopatická akademie2. července 20118. července 201128. března 2011
 Místo konání: hotel Jezerka, Seč – Ústupky
Termín: 2. 7. – 8. 7. 2011 – ubytování v sobotu od 15 h, konec kurzu v pátek ve 13 h.
Lektor: Anthony Conway, Dip. T. Psych.
Překlad: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková
Témata letní školy: Odebírání případu - jak číst energii v pacientovi. Studie případů, přístup k analýze, studie materie mediky. Pochopení zdraví a nemoci. Homeopatie jako spirituální praxe.
Kurzovné:
4 800 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 5 300 Kč pro ostatní zájemce
Ubytování + plná penze pro všechny zúčastněné:
5 480 /1 os./6 nocí ve 2 lůž. nebo 3 lůž. pokoji, 5 680/1 os./ 6 nocí ve 4 lůž. apartmánu
Cena celkem: 10 280 Kč (resp. 10 780 Kč pro ostatní zájemce mimo Homeopatickou akademii).
Cena je včetně 20 % DPH.
Ian Watson - TAO homeopatie Homeopatická fakulta Brno, Letní škola2. července 20118. července 201110. května 2011
 Letní škola 2011 se koná v ternínu 2. až 8. července 2011 v hotelu Rusava, Rusava 334, Bystřice pod Hostýden www.hotelrusava.cz
Téma:
* Vážnější akutní stavy a úrazy – práce s repertoriem ve fyzických rubrikách (Aleš Sušický, Petr Gajdoš)
* Osobní transformace homeopata, TAO homeopatie (Ian Watson)

Vážnější akutní stavy a úrazy – téma, které určitě osloví všechny studenty i absolventy. Naším záměrem je opustit „osvědčené indikace“ a ponořit se do fyzických kapitol repertoria, tak jak to dělali dávní klasici homeopatie v dobách, kdy ještě nebyla na akutní stavy dostupná konveční medicína v dnešní podobě. Dává nám to možnost poznat i méně známé homeopatické léky a postupy použitelné ve vážných akutních stavech a také poznat blíže „fyzické“ kapitoly a rubriky homeopatického repertoria.
Kurzovné
* 3.000,- Kč pro studenty a absolventy Homeopatické fakulty s klinikou
* 3.500,- Kč pro ostatní
Kamal Sethna - Léčení 6. smyslem7. června 201112. června 201128. března 2011
 Šestidenní komplexní akreditovaný kurs
léčení a sebeléčení prostřednictvím znovuobjevování skutečného Já
a vnitřního mimosmyslového vnímání
7. – 12. června 2011 v Praze
další podrobnosti: homeopatie.ivories.cz/kamal
přihlášky: Kateřina Stejskalová, e-mail: katerinastej{zavináč}tiscali.cz, telefon: 723 293 054
Kamal Sethna - Léčení krystaly a drahými kameny29. května 20111. června 201128. března 2011
 Akreditované dva dvoudenní teoretické a praktické semináře
o léčitelích minerální říše o dvou navazujících úrovních
29. – 30. května a 31. května – 1. června 2011 v Praze
další podrobnosti homeopatie.ivories.cz/kamal
přihlášky Kateřina Stejskalová, e-mail: katerinastej{zavináč}tiscali.cz, telefon: 723 293 054
Anne Vervarcke – Vitální přístup26. května 201129. května 201114. března 2011
 Belgická homeopatka Anne Vervarke od letošního roku 2011 zpřístupnila své semináře v rámci studia Master Class v ČR všem homeopatům, kteří projeví zájem seznámit se s její metodou VITÁLNÍ PŘÍSTUP formou „ochutnávky“. Tuto změnu umožnila skutečnost, že „manuál“ pro tuto metodu, který zpracovala lektorka Anne Vervarcke, byl vydán koncem roku 2010 knižně v českém jazyce. Zcela a detailně nás seznamuje s jednotlivými principy a kroky této metody a vede nás k plnému pochopení případu a následně k předpisu léku, jehož obraz nemusíme ani znát, ale můžeme si ho v materii medice zpětně potvrdit. Protože vlastní výuka bude nyní více zaměřena na video případy, je možno po samostudiu teorie, naučit se tak i prakticky orientovat v jednotlivých případech. Informace o „manuálu“ najdete na těchto stránkách webu v rubrice – Články – Anne Vervarcke „Vitální přístup“, kde jsou i ukázky z této knihy. Je možno navštívit kterýkoliv seminář. Jednotlivé semináře začínají ve čtvrtek odpoledne v 15.00 hodin a končí v neděli v 13.00 hod. Seminář je tlumočen do českého jazyka. Místem konání je Hotel Petr Bezruč v Malenovicích v Beskydech -www.hotelpetrbezruc.cz . Cena semináře je 4 000,-- Kč včetně ubytování a plné penze. PŘIHLÁŠKU – zašlete e-mailem na adresu postgradual.av@seznam.cz s těmito údaji – příjmení, jméno, bydliště a telefon. Zpětně obdržíte údaje pro zaplacení zálohy. Kontaktní telefon: 605 001 592
Dr. Sanjay Sehgal v Bratislave20. května 201122. května 201112. května 2011
 3. predposledný seminár
SEHGALOVEJ ŠKOLY
Dr. Sanjay Sehgal 20. - 22. 5. 2011 v Bratislave
Miesto: Kongresová sála, Hotel Nivy, Líščie Nivy 3, Bratislava - www.hotelnivy.sk
Časový harmonogram: Seminár trvá tri dni: 20. - 22. 5. 2011. Začneme v piatok ráno 20. 5. 2011 registráciou od 8.00 do 9.00. Prednášky: 9.00 - 17.00, v nedeľu 22. 5. od 9.00 do 14.00.
Účastnícky poplatok: 2300,- Kč. Členovia ČHA a ČLHS majú zľavu – 2190,- Kč. Platbu pošlite na účet v českej ČSOB 220 916 942 / 0300 po pridelení individuálneho variabilného symbolu vyžiadaného e-mailom alebo telefonicky.
Zahájení školy Lékařské astrologie 30. dubna 20111. května 201115. února 2011
 Studium je určeno lékařům, homeopatům,psychiatrům, veterinářům i terapeutům, pracujícím s lidským tělem a psychikou. Nabízí velmi účinný nástroj, který jim poskytne určitý nadstandard ve srovnání s klasickým vzděláním i jejich kolegy. 10 seminářů zaměřených na hlavní diagnozy, při kterých bude kromě teorie velká část věnována i rozboru a diskuzím nad konkrétními případy pacientů, objasněním diagnózy, souvislosti s indikovanými homeopatickými léky a určení zdravotní prognózy.
Louis Klein - SAKH Levoča.8. dubna 201110. dubna 201110. května 2009
 Louis Klein (Kanada) - Miazmy a nozódy - 8.- 10. 4. 2011, Levoča.
Dr. Peter König - Homeopatická akademie19. března 201120. března 201110. března 2011
 19. – 20. března bude na Homeopatické akademii přednášet rakouský praktický lékař Dr. Peter König, docent homeopatie. Vytudoval v sedmdesátých letech homeopatii u prof. Dorcsiho, přednáší homeopatii na lékařské fakultě ve Vídni, je členem redakční rady Homeopathic Links, kde také publikoval řadu článků. Má za sebou 25 let intenzivní homeopatické praxe.
Program jeho semináře v Praze: Které cesty a prostředky vedly k cíli (totiž k vyléčení), které pro mě končily jako slepé uličky, a na kterých jsem zabloudil a proč? Mohou i "velké" léky představovat "terra incognita" (zemi neznámou)? Jak důležité jsou "malé" léky? Jaké cesty vedly nejspolehlivěji k vyhledání účinného léku? Byla to analýza na základě repertorizace, prostřednictvím barev a druhu písma, pomocí příslušnosti k tak zvaným čeledím nebo pochopením důležitých příznaků, syntézou všeho výše uvedeného, nebo jen JEDNÍM způsobem? Seminář bude provázen projekcí videopřípadů a jejich analýzou. Budou podány obrazy předepsaných léků.
Datum konání: 19. – 20. března 2011 (so 9 – 18 h, ne 9 – 17 h), Místo konání: Kongresový sál Nemocnice Na Homolce,
Anne Vervarcke – Vitální přístup3. března 20116. března 20111. února 2011
 Belgická homeopatka Anne Vervarke od letošního roku 2011 zpřístupnila své semináře v rámci studia Master Class v ČR všem homeopatům, kteří projeví zájem seznámit se s její metodou VITÁLNÍ PŘÍSTUP formou „ochutnávky“. Tuto změnu umožnila skutečnost, že „manuál“ pro tuto metodu, který zpracovala lektorka Anne Vervarcke, byl vydán koncem roku 2010 knižně v českém jazyce. Zcela a detailně nás seznamuje s jednotlivými principy a kroky této metody a vede nás k plnému pochopení případu a následně k předpisu léku, jehož obraz nemusíme ani znát, ale můžeme si ho v materii medice zpětně potvrdit. Protože vlastní výuka bude nyní více zaměřena na video případy, je možno po samostudiu teorie, naučit se tak i prakticky orientovat v jednotlivých případech. Informace o „manuálu“ najdete na těchto stránkách webu v rubrice – Články – Anne Vervarcke „Vitální přístup“, kde jsou i ukázky z této knihy. Je možno navštívit kterýkoliv seminář. Jednotlivé semináře začínají ve čtvrtek odpoledne v 15.00 hodin a končí v neděli v 13.00 hod. Seminář je tlumočen do českého jazyka. Místem konání je Hotel Petr Bezruč v Malenovicích v Beskydech -www.hotelpetrbezruc.cz . Cena semináře je 4 000,-- Kč včetně ubytování a plné penze. PŘIHLÁŠKU – zašlete e-mailem na adresu postgradual.av@seznam.cz s těmito údaji – příjmení, jméno, bydliště a telefon. Zpětně obdržíte údaje pro zaplacení zálohy. Kontaktní telefon: 605 001 592
Yogesh Sehgal (India) – Bratislava. 19. listopadu 201021. listopadu 20108. května 2010
 Sehgal´s Method II. – November 19th – 21th 2010, Bratislava.
Víkendový kurz Radaru - Praha13. listopadu 201014. listopadu 20104. října 2010
 místo konání bude upřesněno
Kim Elia v Praze - pondělní seminář - novinky z Radaru a Synthes11. října 201011. října 201026. září 2010
 Seminář bude věnován nejnovějšímu vývoji v software pro homeopaty, mimo jiné průlomovému kroku, který nyní chystá firma Archibel, tedy spojení Radaru a Encyclopaedie v jeden celek - RadarOpus. Dále také tomu, jaké jsou novinky a kam se ubírá světově nejpoužívanější homeopatické repertorium Synthesis od Federika Schroyense.

Seminář není určen jen majitelům Radaru či lidem, kteří o pořízení Radaru uvažují, ale všem homeopatům, které zajímá nejmodernější vývoj ve světové homeopatii a samozřejmě i těm, kteří si nechtějí nechat ujít setkání s touto výraznou osobností světové homeopatie.

Seminář proběhne dne 11. 10. od 16:00 do 19:00 hodin.
Registrujte se prosím již nyní, abychom v případě potřeby mohli zajistit potřebnou kapacitu sálu.
Registrace na e-mail: simillimum@volny.cz, cena 200Kč
Místo konání: Novotného Lávka, Praha 1, sál 219
Kim Elia (USA) - Levoča8. října 201010. října 20108. května 2010
 Hadi v homeopatii, November 8th-10th 2010, Levoca, Slovakia
Dana Ullman M.P.H - Homeopatická akademie18. září 201019. září 201017. září 2010
 Datum konání: 18. – 19. září 2010 (so 9 – 18 h, ne 9 – 17 h)
Místo konání: Kongresový sál Nemocnice Na Homolce, Roentgenova 2, Praha 5 (vchod od spodní vrátnice)
Dopravní spojení: Metrem trasa B, stanice anděl, výstup směr Motol. Z ulice Stroupežnického (autobusové nádraží) autobusem č. 167 do stanice Na Homolce. Nebo tramvají č. 4, 7, 9 do stanice Pod Kotlářkou a pak autobusem č. 167 do stanice Na Homolce. Mapka zde
Cena: 1900 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 2300 Kč pro ostatní zájemce.
Platba v hotovosti na místě. Na vyžádání zajistíme ubytování.
Další informace:
Alternativa s. r. o., Zbraslavské náměstí 461, 156 00 Praha 16
E-mail: info@alternativa.cz
Tel.: 257 922 331
Děti v homeopatii s belgickou homeopatkou Anne Vervarcke10. září 201012. září 201018. června 2010
 Belgická homeopatka Anne Vervarke je u nás známá svým originálním přístupem pro předpis léku metodou "VITAL SENSATION" - tj. předpis léku na vitální vjem.
Tento homeopatický seminář je zaměřený na děti předškolního věku s výukou na "živých případech" (tj. s přímou účastí analyzovaného klienta). Místo konání: Malenovice - rekreační oblast Beskydy
Cena semináře, včetně ubytování s plnou penzí, je 3 200 Kč.
Program: zahájení v pátek 10. září 2010 v 15.00 hod., ukončení neděle 12. září 2010 v 13.00 hod. Seminář je v angličtině a bude tlumočen do českého jazyka.

Po přihlášení na adrese: homeopatie.seminare@seznam.cz obdržíte další informace.
logo.gif
titulní strana

publikační server
Homeopatie.
Ivories.CZ
přeji si zasílat
na můj e-mail:

autoři
měsíc
slunce
východ:05:31
západ:18:33
(50E 15N)
kontakt

vaclav.hrabak

volny.cz